Wpis z mikrobloga

@Alzena: Masz rację. Lepiej pracować 12 miesięcy w roku i zgarniać benefity 14 razy. A takie pytanie - test: dlaczego próbujesz argumentować 'lepiej płacić emerytom czy na renty?' jakby były tylko dwie opcje?
  • Odpowiedz
Tylko problem polega na tym że ogromna część obecnych polskich emerytów również nigdy nie była przydatna ekonomicznie bo pracowali w fabryce krzywych gwoździ


@Rabe2137: to dawaj zacznij od swojej rodziny, dziadek i babka już się nażyli

  • Odpowiedz
@Deska_o0 pracowałeś uczciwie, prowadziłeś firmę, odprowadzałeś składki (nie ty jeden odprowadzasz minimalne), więc należy ci się emerytura, wszystko w temacie. Wszyscy polscy podatnicy składają się na 13 i 14 dla emerytów bo żyjemy w takim a nie innym ustroju - a ty próbujesz mi grać na nosie jak mały chłopiec który chwali się, że zrobił coś zakazanego xD
  • Odpowiedz
@LordSidious oczywiście że opcji jest więcej, ale skupiłam się na rentach - napisałam wyżej dlaczego - niejednokrotnie czytam wpisy chłopów którzy siedzą na rencie i szydzą np. z kołchoźników że pracują za minimalną i się męczą codzienną po 12 godzin podczas gdy renciak nie robi nic a i tak dostaje kasę. Więc wolę (oczywiście nie mam nic do gadania, ale załóżmy że bym miała) dokładać się do emerytur dla ludzi którzy
  • Odpowiedz
ty próbujesz mi grać na nosie jak mały chłopiec który chwali się, że zrobił coś zakazanego xD


@Alzena: ja tylko sprostowałem kilka twoich kłamstw, ale tłumacz to sobie jak chcesz
  • Odpowiedz
@Deska_o0 jakich KŁAMSTW? Napisałam wszystko zgodnie z prawdą jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce, to wszystko jest do znalezienia na stronie gov.pl xD To ty kłamiesz że pisząc w taki sposób nie próbowałeś być złośliwy xD
  • Odpowiedz
choćby takich:

Niezależnie od tego ile by jej nie było - ile wypracowałeś tyle dostaniesz.

widzę że poziom wyparcia u ciebie jest niesamowity i bez mrugnięcia okiem oskarżasz mnie o kłamstwa tylko dlatego że przyłapałem cię na kłamaniu co jest wybitnie żałosne, nie wołaj mnie już proszę
@Deska_o0:
  • Odpowiedz
@Deska_o0 no ale przecież tak właśnie co do zasady to działa - w zależności od tego ile lat przepracowałeś i jakie składki płaciłeś tyle zostanie Ci naliczone emerytury. Ja nie odkrywam koła na nowo, chłopie.
  • Odpowiedz
w zależności od tego ile lat przepracowałeś i jakie składki płaciłeś tyle zostanie Ci naliczone emerytury


@Alzena: doczytaj o emeryturze minimalnej i przestań bezczelnie kłamać
  • Odpowiedz
@Deska_o0 ty jesteś niepoważny. Jeśli ktoś nie ma wystarczających składek na uzyskanie nawet MINIMALNEJ emerytury, to inni podatnicy nie "dołożą się" do tego, aby podwyższyć ci świadczenie do tego poziomu.

Jeszcze raz ci piszę - wysokość emerytury zależy przede wszystkim od wysokości i długości okresów składkowych.

Jeśli dysponujesz źródłem, które potwierdza to co piszesz - że podatnicy dołożą się do tego, żebyś dostał emeryturę minimalną czyli 1780,96 zł na 2024 r
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś nie ma wystarczających składek na uzyskanie nawet MINIMALNEJ emerytury, to inni podatnicy nie "dołożą się" do tego, aby podwyższyć ci świadczenie do tego poziomu.


@Alzena: jeśli ktoś nie ma wystarczających składek na uzyskanie nawet minimalnej emerytury, to inni podatnicy dołożą się do tego, abo podwyższyć to świadczenie do minimalnego poziomu, przecież dokładnie dlatego został on wprowadzony, wystarczy że spełnię kryterium opłacania składek przez 25 lat które już osiągnąłem
  • Odpowiedz
@krytyk1205: zabawny żart ale moi dziadkowie już nie żyją (ostatni przedstawciciel pokolenia zmarl 2tyg temu). Spoiler altert: dokładnie byli emerytami o jakich pisałem.
  • Odpowiedz
O ile dożyje starości


@murmurlrl: A tak z ciekawości, cierpisz na jakąś przewlekłą chorobę? Od zawsze spotykam ludzi, dla których z jakiegoś dziwnego powodu dożycie tej pogardzanej starości stanowi takie "jeśli dożyję", tymczasem średnia długość życia cały czas rośnie i większość ludzi jednak tej starości dożywa.
  • Odpowiedz