Wpis z mikrobloga

Witam, piszę tu posta ponieważ sam nie mam kompletnie żadnej wiedzy na ten temat a potrzebuje opinii na temat bezpieczeństwa formy konstrukcji zabezpieczającej komin dachowy. Sytuacja jak na zdjęciu - robotnicy przy robieniu dachu z blachy postawili drewniane stelaże wokół komina i sąsiad który to zobaczył stwierdził że nie jest to normalna praktyka i taka konstrukcja grozi podpaleniem. Robotnicy natomiast twierdzą że tak sie robi. Jest tu ktoś kto zna się na kominach/budowie dachów i mógłby krótko wyjaśnić czy rzeczywiście tak jak na zdjęciu jest to zrobione grozi pożarem? Co myślicie czy to jest spartolona robota i powinni to zdemontować i zrobić stelaż z innego materiału lub ze sporym odstępem tego drewna od cegły? weź ktoś coś doradź bo nie wiem co robić.

#budownictwo #dach #dekarstwo #budowa #dachowka #remont #dom #budowadomu
PolakBogacz - Witam, piszę tu posta ponieważ sam nie mam kompletnie żadnej wiedzy na ...

źródło: komin2

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolakBogacz: żeby na kominie w tym miejscu wystąpiła temperatura samozapłonu drewna to musiałby iść żywy ogień kominem przez parę godzin, więc od strony technicznej i estetycznej wszystko jest ok. Jedynym ryzykiem jest samozapłon sadzy, jeśli nie będziesz robił przeglądów i czyszczenia komina przez naście lat.

Moim zdaniem mogli Ci zostawić betonowy kikut, ale za to poświęcili chwilę, żeby Ci to zabudować estetycznie, bo pewnie poprzedni klienci się czepiali, że dach
  • Odpowiedz