Wpis z mikrobloga

#wroclaw miał być super przygotowany. Wszystko miało być ogarnięte na tip top. Człowiek wstaje z rana i co? Fachowcy i specjalista od PR-u Sutryk nagle mówią coś takiego:

"Wiecie co oprócz Odry w tym mieście są inne rzeki więc trzeba postawić 1.5 metra wałów do 5 rano, a jest właśnie środek nocy, więc wam daje znać".

Naprawdę?

Od 4 dni propaganda, że dobrze jest, dobrze chłopaki robią.

O tym, że nagle się okazuje, że nikt nie wiedział o zwiększeniu przepływu z Mietkowa to jest po prostu xD Oni między sobą cokolwiek koordynują?

Do tego po 27 latach:
- służby dalej nie mają jednego komunikatora między sobą
- najlepszym źródłem wiedzy są grupki na FB, a nie lokalne rozgłośnie (weźcie to porównajcie nawet z tym jaką robotę robiła Echo TV we Wrocku)
- nie mamy obrony cywilnej.

JEST W PYTĘ!

Szlag człowiek trafia. Tu więcej się człowiek dowie z wpisów ogarniętych mirków jak np. te od @Iudex albo relacji zdjęciowych z danego miejsca niż od naszych władz.

Na pewno po tej akcji z nocy czuje się jeszcze bezpieczniej i wiem, że są przygotowani na tip top.
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 95
@Darth_Gohan: z komunikacją ze społeczeństwem to jest dramat - powinna być jedna strona oficjalna z podziałem na regiony z oficjalnymi komunikatami, zaleceniami, prognozami, a nie szukaj i skacz przez portale informacyjne, wykop i inne miejsca z lipnymi wiadomościami. W dobie interentu takie problemy...
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: i to jest kolejny dowód że w razie wybuchu wojny trzeba jak najszybciej uciekać z kraju. Nie dlatego że nie chcesz bronić swojej ojczyzny tylko dlatego że Polska na szczeblu centralnym jest tak podzielona i każdy dba tylko o swoje interesy. Nie ma współpracy, brak komunikacji między oddziałami, ludzie decyzji to tępe świnie poupychane na siłę na stanowiskach bez żadnej wiedzy. Już ta powódź pokazała że ten kraj naprawdę
  • Odpowiedz
@Lamv

@Darth_Gohan: z komunikacją ze społeczeństwem to jest dramat - powinna być jedna strona oficjalna z podziałem na regiony z oficjalnymi komunikatami, zaleceniami, prognozami, a nie szukaj i skacz przez portale informacyjne, wykop i inne miejsca z lipnymi wiadomościami. W dobie interentu takie problemy...


Jak oni mają zrobić jedną stronę z komunikatami i zaleceniami jak sami ich nie znają?

Tauron zrzucił wodę i zgodnie z obowiązkiem poinformował jednych, drudzy
  • Odpowiedz
  • 2
@Ogau: Wczoraj zaczynali go już chwalić więc zgodnie z cyklem życia mikroblogera było wiadomo, że jebnie.

z komunikacją ze społeczeństwem to jest dramat - powinna być jedna strona oficjalna z podziałem na regiony z oficjalnymi komunikatami, zaleceniami, prognozami, a nie szukaj i skacz przez portale informacyjne, wykop i inne miejsca z lipnymi wiadomościami. W dobie interentu takie problemy...


@Lamv:Gdziekolwiek przed przyjściem powodzi poświęcili chociaż 5 minut na puszczenie w mediach albo chociaż wysłanie alertu RCB z linkiem do strony gdzie by było zgromadzone:
- przypomnienie jakie mogą być sygnały o ewakuacji? Czyli
  • Odpowiedz
  • 3
sa oficjalne komunikaty na profilach urzedow, po co budowac nowy portal. Problem jest z jakością komunikatow


@Wychwalany: Których profilach urzędów? Te komunikaty które się okazuje, że potem po 20 minutach sami sobie przeczą na profilu na FB bo tam wrzucą info wcześniej?

Nie masz budować nowego portalu. Masz zagregować treści tak żebyś w wypadku zagrożenia nie musiał latać po 4 stronach urzędów i szukać. W wypadku Wrocławia strona urzędu może coś działa. Natomiast weź w ramach eksperymentu popytaj ludzi gdzie będą szukać informacji. Prędzej Ci powiedzą FB / Instagram niż strona
  • Odpowiedz
  • 4
profile urzędów na stronie Facebook.com, pierwszy lepszy, komunikaty co kilka godzin


@Wychwalany: Jak Cię lubie człowieku tak teraz naprawdę gadasz głupoty.

Mam teraz szukać po profilach Facebookowych informacji? Ja mam mieć tą informację nie na profilu FB czy na grupce FB czy na profilu prezydenta miasta na FB tylko dostępną bez logowania, bez zakładania konta na normalnej oficjalnej stronie od
  • Odpowiedz
@Lamv: Teoretycznie są alerty RCB, a w praktyce już mało kto przykłada do nich uwagę. Po tym, jak po pierwsze 9/10 razy alarmują niepotrzebnie, żeby mieć czyste rączki. A po drugie PIS skompromitował i tę instytucję, używając ją do swoich kampanii wyborczych.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan ale prędzej padnie strona rządowa niz fb, patrz imgw hydro na które trudno się wbić. Podczas pandemii tez strony nie dzialaly. Chcesz nowy portal który będzie uzywany raz na 15 lat, oni maja stale go rozwijac przez ten okres i stale szkolic pracownikow z korzystania z niego? Brzmi jak dobry wał na kase

w 97 musiales wiedziec jakiego radia sluchac czy jaka tv ogladac, teraz musisz wiedzieć jaki profil na
  • Odpowiedz
  • 2
ale prędzej padnie strona rządowa niz fb, patrz imgw hydro na które trudno się wbić. Podczas pandemii tez strony nie dzialaly. Chcesz nowy portal który będzie uzywany raz na 15 lat,


@Wychwalany: Nie chcę nowego portalu. Chce mieć jasne źródło informacji ze strony państwa które wydaje miliony monet na infrastukturę.

Naprawdę nie da się zrobić zakładki w mObywatelu i wysłać powiadomienia jak przygotować się do powodzi?
Nie dasz rady zaagregować treści ze stron urzędów na których oprócz FB też
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan wszystkie Twoje pomysły i tak skończą się tym że informacje będą przeklejane na social media, wiec naprawdę szkoda na to czasu i pieniędzy bo ludzie pozostana na socialach, a niech lepiej zajma się jakością komunikatow.
  • Odpowiedz