Wpis z mikrobloga

Mój znajomy pochodzący z Kłodzka ryczy na Messengerze że jego rodzicom zalało dom, zmyło całe pole i wszystkie maszyny rolnicze. Ale dobrze pamiętam jak jego ojciec (radny miasta btw) skutecznie blokował budowę dodatkowych zbiorników, bo jeden zbiornik zabrał by im trochę metrów tego wyschniętego pola i był o to raban. Teraz skomlą o pomoc, a garstka ludzi która nie ma pojęcia o temacie jest według mnie po części winna obecnego stanu rzeczy. Jak mnie takie coś w-----a. #klodzko #powodz

Ps jego ojciec to wierny służbista PiSu.
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1102
@Gours nie 2500 tylko niecałe 1200, żeby zbudować zbiorniki które będą akurat. Dodatkowe 1000 ludzi musiało by się wynieść, gdyby firma tworząca te analizy uwzględniła także dodatkowe zbiorniki ratujące dupę następnym miastom.

Po za tym, w-----a mnie ta narracja, że musieli by się wynieść. Oni dostali by nówki domy, w bezpiecznym miejscu, nie na terenie zalewowym. Im nie chodziło o domy, dobytek czy samą rację. Ot to po prostu syndrom debila
  • Odpowiedz
@bruhh: To głównie starzy mają tak zakute łby. U mnie na wiosce było to samo, że moi i kolegów rodzice na nic się nie chcieli zgodzić bo to przecież ojcowizne by ukradli. Młodzież była za ale no niestety nie mamy właśności więc i nie mieliśmy nic do gadania.
  • Odpowiedz
@bruhh: Wydaje mi się że tu nie ma jednego dobrego rozwiązania. Z jednej strony logiczne że powinni wybudować więcej zbiorników, ale z drugiej strony jak się postawić w roli człowieka któremu chcą zabrać część terenu, albo przesiedlić lub wyburzyć dom to też się trochę im nie dziwie. Łatwo się mówi takie rzeczy kiedy sobie siedzimy wygodnie w fotelu i nas te rzeczy nie dotyczą.
  • Odpowiedz
dodatkowych zbiorników


@bruhh: A to nie miały być suche zbiorniki, które napełniałyby się tylko w czasie wysokich stanów wód?
Gość mógłby sobie coś tam uprawiać chyba.
  • Odpowiedz
@Anthrax91 To jest nawet nie wiem jaki syndrom, to są ludzie, którzy będą narzekać na pracę i wolą się wyładować na rodzinie niż ja zmienić, pewnie jest to samo z wyprowadzką, jakby nawet miał się zawalić dom to będą mieszkać i wolą umrzeć niż się przeprowadzić.
  • Odpowiedz
@bruhh: ze wszystkim tak jest - jak światłowód wieszali na słupach, to się znaleźli ludzie mówiący, że oni nie chcą.

bo przecież jest internet w komórce i co łoni chco tu mi wieszoć!
  • Odpowiedz
Po za tym, w-----a mnie ta narracja, że musieli by się wynieść. Oni dostali by nówki domy, w bezpiecznym miejscu, nie na terenie zalewowym. Im nie chodziło o domy, dobytek czy samą rację. Ot to po prostu syndrom debila ze wsi i tyle.


@bruhh: a jak było z protestami przeciwko CPK ? Ci którym płacono akurat byli zarobieni po pachy ale Ci których działek nie było koniecznosci wykupowac protestowali wespół
  • Odpowiedz
  • 33
Wydaje mi się że tu nie ma jednego dobrego rozwiązania


@Anthrax91: no wlasnie jest - zbudować te zbiorniki a ludzi przesiedlić, bez p---------a. Demokracja czyli decyduje większość a nie mniejszość, czyż nie? Dlaczego kilkunastu rolników i jakiś lobbystów zablokowało budowe zbiorników retencyjnych które miały się przysłużyć dziesiątkom tysięcy ludzi?

człowieka któremu chcą zabrać część
  • Odpowiedz
  • 19
z drugiej strony jak się postawić w roli człowieka któremu chcą zabrać część terenu, albo przesiedlić


@Anthrax91: no rzeczywiście bezpieczeństwo tysięcy ludzi to słaby argument, kiedy trzeba oddać kilka arów nieużytków za cenę powyżej rynkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście teraz można łatwo wywłaszczać takich osłów. Wystarczy odważny polityk
  • Odpowiedz
@bruhh

@Gours nie 2500 tylko niecałe 1200, żeby zbudować zbiorniki które będą akurat. Dodatkowe 1000 ludzi musiało by się wynieść, gdyby firma tworząca te analizy uwzględniła także dodatkowe zbiorniki ratujące dupę następnym miastom.


Po za tym, w-----a mnie ta narracja, że musieli by się wynieść. Oni dostali by nówki domy, w bezpiecznym miejscu, nie na terenie zalewowym. Im nie chodziło o domy, dobytek czy samą rację. Ot to po prostu syndrom debila ze wsi i
  • Odpowiedz