Wpis z mikrobloga

Mirasy, podpowiecie jak ogarnąć martwy ciąg na redu/rekomp? Zacząłem się bać go wykonywać (XD) Przy obecnej wadze 67 kg podnoszę 4x6x92 (i tak, wiem, twoja babcia, córka i kot podnoszą więcej) i jest ciężko a robię 3 serie wstępne bo bez nich nie zrobię żadnej serii głównej. Robić ich 4 albo 5 by bardzo powoli podchodzić do ciężaru właściwego jednocześnie ucinająć jedną serię główną? W planie mam po prostu 4x6. Taką samą sytuację mam z wyciskaniem na płaskiej, pobiłem życiowy rekord i podniosłem 4x6x60 kg. Co prawda na smithie ale przynajmniej na nim czuję się bezpieczne.
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AbyssWatcher2137: Jak operujesz takim ciężarem to jest raczej niemożliwe żebyś miał dobrą technikę - najlepiej nagrywaj się z boku i wrzuć to albo na jakiegoś reddita/tutaj do oceny jak nie masz trenera który się na tym zna (a na sieciowych siłowaniach takich dużo nie ma).

Jeżeli potrzebujesz tyle serii wstępnych do rozgrzewania się do 92kg to może zacznij robić martwe ciągi (możliwe, że trochę mniejszym ciężarem) pod koniec treningu? Ja
  • Odpowiedz
  • 0
@Xinnoth dlaczego mam mieć zlą technikę? Że za dużo czy za malo dźwigam? Martwy robię po przysiadach, na których też się rozgrzewam dodatkowymi 3 seriami wstępnymi. Przez długi czas robiłem go na końcu ale zawsze to było wymuszone. Jak przeniosłem by było wg planu, to jest lepiej. Nie potrafię się nagrywać, strasznie jestem przy tym speszony.
  • Odpowiedz
@AbyssWatcher2137: bierzesz normalnie butelkę z wodą, włączasz nagrywanie i opierasz o butelkę telefon - robisz to z 2-3 kątów i masz w miarę ok obraz.

Ktokolwiek kto chodzi na siłownie od X lat dużo się naoglądał ludzi xD MC nie jest naturalnym ruchem dla bardzo dużej grupy osób i nawet jak komuś wydaje się, że ma "proste plecy" to jego martwy ciąg jest ok może być w dużym błędzie -
  • Odpowiedz
  • 0
@Lewusx: dlaczego usunałeś wpis gdzie zapytałem o walenie towaru przez twoją kobietę? Przeciez jak nie wali to po prostu napisz
  • Odpowiedz
@AbyssWatcher2137: całkiem możliwe, bo już ustawienie pozycji wyjściowej może być dla niektórych trudne ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ale ja nie o tym. Po prostu koledzy wyżej mają rację i ciężko tak polegać na samych zapewnieniach o dobrej technice. Bez określonego kontekstu w postaci całego planu treningowego, filmików poglądowych i tego jaki progres w danym czasie osiągnąłeś, to będzie po prostu ciężko coś konkretnego doradzić.
  • Odpowiedz
@AbyssWatcher2137: Po co zadajesz pytanie skoro każdą rozsądną odpowiedź zbywasz? Z prawie pewnością można założyć że masz złą technikę i w tym jest problem, a ty szukasz magicznego sposobu tylko po to żeby się nie wysilić.
  • Odpowiedz
@Darksed: Nie zbywam, zapewniam cię. Jednakże nie mam odwagi by wrzucić nagranie mojego wykonania tego ćwiczenia w tym poście.
Założyłem, że skoro przez te zajebiste (serio, uwielbiam chodzić na siłownię, przez 18 lat marzyłem by uprawiać kulturystykę ale głowa blokowała, lubię widzieć pot na koszulce chociaż za dużo jego nie ma) 2 lata na siłowni (głównie redu) niczego sobie nie uszkodziłem, plecy nie bolą na drugi dzień po MC to
  • Odpowiedz
czy żeby progresować nie powinienem zmniejszyć ilości serii głównych do np. 3 ale robić 4, 5, 6?


@AbyssWatcher2137: Powinieneś się nagrać i poprawić technikę bo w tym jest problem.

Założyłem, że skoro przez te zajebiste 2 lata na siłowni (głównie redu) niczego sobie nie uszkodziłem, plecy nie bolą na drugi dzień po MC to technika jest raczej ok


Błędnie zakładasz.
  • Odpowiedz
@AbyssWatcher2137: już w momencie kiedy osoba zamiast rzeczywiście robić martwy ciąg patrzy się gdzieś w bok i szuka sztucznie prostych pleców w lustrze jest duży problem. Większa szansa, że coś sobie zrobisz patrząc w bok przy martwym niż jak będzie miał lekki łuk w plecach.

Żeby powiedzieć ile serii powinieneś lub nie powinieneś robić musielibyśmy wiedzieć jak wyglądasz, jakie są Twoje cele, jak wygląda Twoja technika (xD) jaki masz cały
  • Odpowiedz
@AbyssWatcher2137 też nigdy nie miałem poważnej kontuzji, co nie zmienia faktu, że jak poszedłem na zajęcia do trojbojarza to na dzień dobry wskazał mi kilka błędów w ustawieniu.
Jak nie chcesz skorzystać z nikogo online to idź do jakiegoś trujbojarza i niech Cię uczy w realu. Jak jestes z wwy to polecam chlopakow z trojbojowni na mokotowie.
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: myślałem czy by nie umówić się u któregoś z trenerów u siebie na siłce ale z tego co obserwuję, to nikt poza mną nie robi MC. Dzisiaj się nagram i odezwę do kolegi, z którym zaczynałem.
@Xinnoth: trochę by opisywać i zdjęć edytować, a jak wspomniałem, nie mam psychy by zarówno na siłce nosić kominiarkę by wrzucić nagranie na wykop XD patrzę się przy pierwszym powtórzeniu by
  • Odpowiedz