Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mirki, ostatnio myślałem o tym, żeby otworzyć własną siłownię, bo już trochę siedzę w tym temacie. Zrobiłem taki szybki biznesplan i policzyłem, że na czysto zarabiałbym ok. 10k złotych miesięcznie. Średnia cena karnetu wynosiłaby około 150zł/msc.

Z 10k na czysto to dobry początek, ale docelowo chciałbym wyciągać 20k. Problem w tym, że wtedy karnet musiałby wtedy kosztować 300zł, a za tyle to nikt by go nie kupił...

Wpadłem na taki pomysł, powiedzcie co myślicie.

A jakby tak przekonać rząd żeby zrobił program dopłat FormaNaStart, gdzie klient płaci 150zł, a państwo daje drugie 150zł? (300 razem). To byłaby świetna inwestycja w zdrowie Polaków (potencjalnie odciążenie NFZ) i rodzimą branżę fitness (patriotyzm). Ja potem te pieniądze i tak bym wydał na wczasy W Kołobrzegu (lub Zanzibarze), więc pieniądze wróciłyby do polskiej gospodarki i rozruszały ją jak porządny trening nóg.

Co myślicie?

#nieruchomosci #heheszki #zarobki #pracbaza #mikrokoksy
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: gratulacje właśnie odkryłeś jak działa wyciąganie kasy z budżetu państwa ładnie się to ostatnio nazywa partnerstwo publiczno-prywatne a chodzi o subsydiowanie swoich kolesi pod jakimś pretekstem
  • Odpowiedz
  • 1176
@statystyczny_yt:

No nie wiem kolego. Poważne oskarżenia, a ja otrzymuję codziennie setki listów od polskich rodzin, które nie stać na siłownię i czekają na taki program.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@syjusz

Ja zawsze kupuję polskie samochody, polskie telefony i polskie komputery, dzięki czemu pieniądze wracają do gospodarki.
  • Odpowiedz
  • 1
@Czoso ja też np auto mam niemieckie ale kupiene od Polaka, telefon samsunga, ale z xkom więc staram się aby wszystko było od Polaka.
  • Odpowiedz
  • 2
@Czoso rozumiem, że te dopłaty od rządu to tylko dla rodzin z dziećmi, powyżej 1,80m i tylko jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyli?
Pozostali normalnie będą płacić te 300zł?

Jeśli tak, to nie widzę problemów, doskonały program propodażowy
  • Odpowiedz
@Czoso: swoją drogą utrzymanie większej siłowni teraz w Polsce to nie lada wyczyn. Znajomy ma taką, wybudował od zera taka typowa jak hala, dwa piętra. Jakieś tam sztuki walki ktoś też prowadzi i inne zajęcia. A utrzymuje się tylko dlatego bo pewna duża firma kupuje karnety dla pracowników. Bez tego licząc na zwykłych ludzi właśnie sprzedając ten karnet po jakieś 150zl, zatrudniając ludzi i cała reszta opłat już by to
  • Odpowiedz
@Hfishman1: Znaczy wiesz, to że akurat twój znajomy ma problem to nie znaczy, że pozostałe siłownie w Polsce nie zarabiają. Chociaż akurat fakt, takie własnościowe siłownie mogą mieć problemy bo w większych miastach raczej królują sieciówki
  • Odpowiedz
@bartt345: on akurat zarabia, ale ta firma go bardziej przy życiu trzyma. A takie sieciówki, to pewnie zdarza się że w którymś mieście mogą i na minus wyjść, ale jako całość mają zysk, taka pojedyncza nie ma innej która nadrobi zysk
  • Odpowiedz