Wpis z mikrobloga

Pytanie za 1000000 pkt. Jeżeli nie dopłata do kredytu to jaki inny pomysł/rozwiązanie?
Małżeństwo z dzieckiem które płaci aktualnie 3200 za mieszkanie chce mieć coś swojego.
Przecież wzrost ceny mieszkania o te 40 tys ich wali w sytuacji kiedy tyle zaoszczedzą xD
Ten program to dla nich zbawienie xD

Poproszę o realne pomysły i rozwiązania

#kredythipoteczny #kredyt2procent #nastart #nieruchomosci #koalicjadeweloperska
PogromcaPISu - Pytanie za 1000000 pkt. Jeżeli nie dopłata do kredytu to jaki inny pom...

źródło: Screenshot 2024-09-03 at 11-27-12 Program kredytowy #naStart - mFinanse

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JeffreyLebowski: nie wnikaj, to kolejny debil, co hiperbolizuje temat, że KAZDY chce mieszkać w centrum wojewódzkiego i płacić grosze, gdzie w powiatowych i wsiach ceny wywalają z kapci. a Tutaj dostać minimalna krajową na umowę, to jak złapać boga za nogi. xd

@micharch @zgubiles_sie_jelonku ja trochę nie czaje tych mieszkań TBS- widziałem aukcje, że ludzie chcą za jakieś stare mieszkania do remontu 200+ tysięcy za jakieś kawalerki w
  • Odpowiedz
@goferek ale czemu nikt nie j---e za ten pomysł banków, tylko deweloperów? Jedni i drudzy na tym samym wózku marży jadą z tego programu.

  • Odpowiedz
Tylko normalna oferta kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem przez cały okres trwania kredytu, jak jest w cywilizowanych krajach.


@goferek: żeby społeczeństwo było traktowane jak w cywilizowanych krajach to samo musi być cywilizowane xd
  • Odpowiedz
@PogromcaPISu: porównaj sobie bez programu wartość 650k i z programem 1mln, bo w międzyczasie tak podskoczą ceny.
To po pierwsze.

A po drugie jeżeli pytasz o realne rozwiązanie:
porównaj teraz to 650k ze oprocentowaniem na poziomie 4-5% (czyli taką średnią Europejską). I całkowity koszt kredytu.

Dodatkowo, taka rodzina za 10 lat może będzie chciała dziecku kupić mieszkanie i już podobne dzięki tym "wparciom" nie będą kosztowały nawet 1mln tylko 2
  • Odpowiedz
@DyzBob

@Tagliacozzo: takich ludzi jest masa i dlatego głosowała na PO i oczekuje realizacji obietnic.


Plażo, proszę. Większość tych co głosowała na PO to tak naprawdę nie głosowała na PO ani ich program tylko głosowała przeciw PiS, zaś programu PO nawet nie znała albo miała w dupie
  • Odpowiedz
@PogromcaPISu: a nie można byłoby kosztu raty albo jej części odliczyć sobie w podatku dochodowym. Po co najpierw nam zabierają podatki które rosną a później dopłacają wybranym?
  • Odpowiedz
@PogromcaPISu: w tej chwili pan Tusk przeznaczył 4,3mld na mieszkalnictwo ale…blisko połowa to koszty dopłat do kredytów itp to teraz odpowiedzcie sobie ile mieszkań można wybudować za 2-3mld XD licząc że to średni koszt 100tys to można wybudować 20 tys. W tym tempie za 100 lat będzie 2mln XD jeśli mieszkań budowało by się więcej to ceny były by niższe
  • Odpowiedz
@PogromcaPISu: Podatek katastralny od n-tej nieruchomości (powiedzmy od drugiej na osobę), wprowadzenie podatku od pustostanów, do tego przydałyby się jakieś metody do zniechęcenia inwestorów do wykorzystywania mieszkań jako narzędzie inwestycyjne. Niech sobie idą na giełdę inwestować.
Druga kwestia to budownictwo społeczne z pomocą państwa.
  • Odpowiedz
@salad_fingers bzdura, spadek dzietności czynnik kulturowy. Dzieci nie ma głównie dlatego że jest za dobrze… ja mam szeregowke i mieszkanie a jakoś dzieci nie planuje. Jak nie mialem to też nie planowałem
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: Ale czy to sie wyreguluje w rok? czy w 5 lat?
Dla młodych małżeństw to jest mieć albo nie mieć aktualnie... Bo jak będzie za 400k to konkurencja na rynku będzie wieksza xD jak w 2021 mieszkania znikały po 2-3 dniach od ogłoszenia.
  • Odpowiedz