Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Człowiek ma jakieś pojęcie o siłowni treningu itd ale przejrzałem sobie oferty różnych trenerów i tak mnie zastanawia jeden fakt. Bo zakładam ze do takiego przeciętnego trenera po plan zgłasza się osoba początkująca. Czy osoba początkująca potrzebuje plan na 4-6-8 tygodni a potem wykupować kolejny trening czy to tylko wyciąganie od ludzi kasy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #mikrokoksy #dieta


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: powiem, z mojej perspektywy - klienci mają po prostu frajdę z nowych treningów co miesiąc, po roku-dwóch znają setki ćwiczeń, nie boją się sami iść dalej pracować w różnych płaszczyznach. Czy to daje większy progres niż j-----e ciągle tego samego - nie. Ale dla większości ten fun pozwala dłużej wytrwać. Są rózne potrzeby i podejścia. U mnie jeszcze dochodzą rozmowy, analiza video po każdym treningu. Jeśli ktoś chce j---ć
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mało takich przypadków, ale dużo jest przypadków, ze po 3-4 msc ktoś po prostu rezygnuje z przygody z siłownią, wtedy największy % ludzi odpada. Zazwyczaj jak ktoś przetrwa ten okres to jest klientem na lata, mało kiedy mi się zdarza, że ktoś zmienia mnie jako trenera, bywały przypadki, ale cżesto wracali po 1-3 msc, jak zobaczyli jak to wygląda u innych (brak kontaktu i odpisywanie "ok" raz na tydzień-miesiąc)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zależy od osoby, wymagań, zarządzania treningiem według zmian celu/urazów etc. U początkujących zostawiam ramy ustalone w pierwszym bloku czy treningu, resztą manipuluje zależnie od tego o czym napisałem wyżej. Jeżeli ktoś się nudzi, to nie widzę problemu w zmianie akcesoriów. Jeżeli kogoś coś boli, nie czuje ćwiczenia czy cokolwiek to również. Do tego warto zostawić sobie furtkę na eksperymenty.
U bardziej zaawansowanych to już zależnie jak na co reagują,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jestem jednych z przypadków o których piszą ww. Sam sugerowałem trenerowi żeby planu nie zmieniać, mimo, ze ciagniemy go juz z 6 miesięcy, bo uwazam że do momentu w którym nie są spełnione dwa warunki:

1. Wykonuje cwiczenie stosunkowo dużym ciężarem,
2. Wykonuje ćwiczenie bardzo dobrze technicznie i że stosunkowo dużym TUT

zmiana ćwiczenia to pójście na łatwiznę, która nie rozwiaze problemu jakim jest c-----a jakość treningu. Zmiana c-----o wykonywanego ćwiczenia na inne, które będę wykonywał równie c-----o, nie rozwiąże problemu i nie sprawi że będę
  • Odpowiedz