Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę jedną rzecz, bo taka mnie myśl naszła, że teraz #korposwiat ściąga pracowników do biur, że praca hybrydowa, zdalne odchodzą do lamusa. Firmy wydają sporo kasy na wynajem biur i w zasadzie po jakiego **uja tak robią, skoro można przyoszczędzić pracując zdalnie XD. Piszę z perspektywy #pracazdalna ignoranta, który był raz przez 2 lata w biurze przy podpisaniu umowy.
#pracait
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zxc21: @rachuneksumienia: @Spust @NCindex-15procent @BlueBear912 @zxc21 @koojon @zxc21 @BlueBear912 @WyuArtykyu @Sebastix @tos-1_buratino @moj_wykopowy_login @MrMate @czeresniowabron

Zabawne jest to, że rozpatrujecie to w kwestiach ja mireczek będę musiał dojeżdżać do pracy, albo mój januszeks jest zły bo mnie do tego zmusza.

Sprawa jest dużo bardziej strukturalna i kompleksowa. Chodzi o fakt, że cała amerykańska gospodarka jest oparta na wzroście odzwierciedlonym na giełdzie, ba cały system kapitalistyczny do którego
  • Odpowiedz
@zxc21: poważni ludzie włożyli poważne pieniądze w biurowce :)

poza tym kryzys, i łatwo się pozbyć mniej posłusznych pracowników. A tacy na home office w dodatku mają dwie godziny więcej dziennie dla siebie, to głupie pomysły im jeszcze przyjdą do głowy
  • Odpowiedz
@Spust:

Pewnie dlatego, że wydajność i kreatywność zespołu pracującego w biurze jest większa.


Większość polskich korposzczurow pracuje w czymś w rodzaju SSC, a tam kreatywność jest ostatnią rzeczą, której pracownicy potrzebują xD
  • Odpowiedz
@zxc21: napisz im że to spowoduje zanieczyszczenie środowiska i zwiększy ślad węglowy jeśli wszyscy wrócą do biur, dodatkowo wyludnia to małe wioski kosztem dużych miast i generuje podwyżki czynszu które odczują za rok pozostając w tej lokalizacji.
  • Odpowiedz
@zxc21
W skrócie:
Masz zgrany zespół na miejscu (100% normy).
Przyszła pandemia, wszyscy do domów (90% normy) ale oszczędzasz na biurze i jest git.
Mijają miesiące a team się naturalnie wykrusza, zatrudniasz nowych, ale Ci nowi bardzo powoli wgryzają się w wiedzę (brak bezpośredniego kontaktu z doświadczeniem pracownikiem).
Zresztą doświadczeni też odchodzą pracować zdalnie za lepszą
  • Odpowiedz
  • 0
@zxc21 W dużych korpo za tą zmianą stoją jakieś statystyki, które mówią hr, żeby ludzie wracali do biur - jestem ciekawy co tam się dzieje XD. Fakt, że znajomi nieprogramiści zaczęli lecieć mocno w kulki, ale myślę, że największy problem miał hr, pmowie i scammasterzy. Okazało się, że zespoły dobrze działają przy ich mniejszym nakładzie pracy co przyniosło widmo zwolnień. Dodatkowo okazało się, że te patałachy nie umieją nawet dobrze zweryfikować
  • Odpowiedz
@zxc21

Napiszę z perspektywy ziomka, który pracuje 1 dzień w tygodniu na miejscu i tak w zasadzie praca trwa do 4h reszta to obijanie się na telefonie/fajce/lunchu itp.


Co to za branża/stanowisko dla leniwych? w Polsce takie coś?
  • Odpowiedz