Wpis z mikrobloga

52/60 #wakacjezbajkami

Tom & Jerry

Rok produkcji: 1975–2022
https://www.imdb.com/title/tt0130417/
IMDb: 7.8/10

Kot imieniem Tom ma pewne problemy z mieszającą w tych samych czterech ścianach myszą Jerrym. Tom problemy te próbuje rozwiązać siłą kiedy obroną Jerrego jest spryt. Klasyk, każdy zna.

Nie chce mi się już szukać ale ta bajka też została cenzorsko zmieniona - głownie postać murzyńskiej gospodyni (o ile dobrze pamiętam) bo rasizm i stereotypy.
WLADCA_MALP - 52/60 #wakacjezbajkami

Tom & Jerry

Rok produkcji: 1975–2022
https://w...

źródło: tom-jerry-comics-cover-i202762

Pobierz
WLADCA_MALP - 52/60 #wakacjezbajkami

Tom & Jerry

Rok produkcji: 1975–2022
https://w...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie chce mi się już szukać ale ta bajka też została cenzorsko zmieniona - głownie postać murzyńskiej gospodyni (o ile dobrze pamiętam) bo rasizm i stereotypy.


@WLADCA_MALP: Wycięli parę odcinków, a potem poprawiali w paru kilka i zmieniali jakieś szczegóły.

Generalnie grzebanie przy starych rzeczach jest kompletną głupotą. Po co? Zostawmy to ewentualnie z komentarzem na początku i tyle.

A samą bajkę pamiętam najlepiej z tego, że leciała często w
  • Odpowiedz
  • 0
już w 1940


@TomekNAUK: no właśnie jest tyle różnych linków na IMDb że szukałem tego "złotego okresu" i mi został 1975... ale jak nie ma błędów to nikt się nie może d---------ć
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: W 1940 wyemitowali odcinek "Puss Gets The Boot". Tom był wtedy Jasperem, a Jerry Jynxem. Najlepsze odcinki to te sprzed 1955, kiedy kreskówkę tworzyli Hanna-Barbera i Fred Quimby. Potem nastąpił dziwny okres prób, błędów i powtórek i dopiero w 1963 roku, kiedy Chuck Jones wziął się za tworzenie odcinków Tom z Jerrym odzyskali swój urok. W 1975 to już dawno nie było to co wszyscy znamy i mamy w
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP a mnie w-------a ta bajka. Zawsze kibicowałem Tomowi żeby Jerrego załatwił, bo sam się wpychał tam gdzie nie jego miejsce, albo coś odwalał a gospodyni winiła za to Toma.

Dodatkowo jako dzieciak mieszkający w bloku z wielkiej płyty nie rozumiałem jak ten Jerry potrafi zrobić dziurę w ścianie i jakoś "siedzieć" w tej ścianie xD. Dopiero później się dowiedziałem że w USA mają inną zabudowę xD
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Kiedyś gdzieś czytałem, że ta bajka to była propaganda III Rzeszy i sprytna mysz miała symbolizować nazizm umykający przed głupią ale silną demokracją . Ale nie wiem czy tak serio było czy jakaś teoria spiskowa.
  • Odpowiedz
45-55 the best.Nigdy się tak głośno nie śmiałem jak przy T&J. Do dziś lubię jakiś maraton odpalić na yt. Wie ktoś gdzie można znaleźć całe sezony?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP @Hrabia_Heheszko

1961-1962 - najobrzydliwsza animacja, jaką miała ta kreskówka. W ruchu wyglądało to jak budżetowy Wilk i Zając, jakieś takie dziwne przyspieszenia, przesadna dynamika i egzaltowane ruchy

1963-1967 - tutaj kreskówka straciła swój pierwotny vibe i Jerry był jakiś taki "ciepły" i nie dało się mu
  • Odpowiedz