Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 3 tygodnie od zakupu podrobionej suwmiarki Mitutoyo z "magazynu allegro" - sprzedawanej jako oryginał oraz w cenie zbliżonej do oryginału.

Oferta jak wisiała tak wisi mimo zgłoszenia tego bezpośrednio w allegro (wraz z dowodami) oraz opisania sprawy tutaj.

Pamiętajcie wykopki:

sprzedaż produktów podrobionych jest zabroniona. Jeśli któraś z ofert budzi Twoje wątpliwości — zgłoś ją


* I tak c---a z tym zrobimy XD

#allegro #januszebiznesu #gorzkiezale #afera #januszeallegro #mitutoyo #druk3d #majsterkowanie
Kryspin013 - Minęły prawie 3 tygodnie od zakupu podrobionej suwmiarki Mitutoyo z "mag...

źródło: Screenshot 2024-08-23 at 06-39-52 Ej @allegro_pl ale jako kupuję sobie suwmiarkę Mitutoyo oznaczoną jak... (@Kryspin013) Wykop.pl

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
@Kryspin013: na allegro został już tylko januszowy resell z AliExpress kiedy paczki z ali ida najczęściej 3 dni bez żadnych komplikacji w niższej cenie. Myśleli że przycwaniakuja i mają monopol po tym jak wygrali z ebayem ale Amazon (przy calej mojej antypatii) zmiata ich z planszy jakością usług.


@jamajskikanion: Bez przesady. Allegro to platforma sprzedażowa. Wystawić się tam może każdy i ze wszystkim. Zrobiłem zwrot, otrzymałem hajs, ale
  • Odpowiedz
  • 4
@Kryspin013: na temu zamówiłem zajebistą mocną lampkę do roweru, tylko podczas montażu za bardzo d-------m i ten uchwyt z gównolitu pękł... napisałem do pana chińczyka i w transporcie nowa kolejna lampka za free więc zaoszczędzone 80zł na lampkę dla żony, kupie dwa aluminiowe uchwyty


a na alledrogo jak widać...


@kfiatheck: Byśmy się zrozumieli, hajsu nie straciłem. Zrobiłem zwrot i bez problemu przyjęli. Natomiast i w zwrocie i w
  • Odpowiedz
  • 5
@Kryspin013: A tak offtop - do czego Ci taka suwmiarka?


@iksiks: Do szybkiego wymiarowania m. in. rzeczy pod druk 3d. Ta (oryginalna) nie wymaga zerowania po każdym wymiarze, a nawet po włączeniu nie wymaga zerowania. Do tego jak udało mi się już dostać oryginał to jakość faktycznie robi wrażenie.
  • Odpowiedz
  • 5
@Kryspin013 kupiłeś ją inspirując się profesorem chrisem? :D jakis czas temu nagrał filmik i polecał


@ondraszek: Nie, kupiłem ją inspirując się jakimś wykopkiem który kiedyś o nich wspominał. Sam miałem dosyć stary oryginał (z którego jestem bardzo zadowolony) ale jest manualny. Chrisa nie oglądam.

@Kryspin013 cała kategoria perfumy to to samo


@koral: Znajomy mi kiedyś pisał, że w zegarkach na rękę była większa patologia i sprzedawcy
  • Odpowiedz
  • 7
@Kryspin013: no ale to nie jest od allegro tylko z "magazynu allegro" sprzedawcą jest ten Unitedshops-aof. Oni wysłali towar na magazyn allegro i dzięki temu jest szybciej wysyłany do klienta.


Reklamacje zgłaszaj, żądaj zwrotu kasy.


@hub_bub: ja to wiem, tylko co to zmienia? W mojej opinii allegro tym szybciej powinno to rozpatrzeć skoro jest sygnowane ich marką. Zresztą patrz na screena niżej jak to wygląda na liście zamówień (w polu gdzie normalnie jest sprzedawca jest tylko opis
Kryspin013 - >@Kryspin013: no ale to nie jest od allegro tylko z "magazynu allegro" s...

źródło: Screenshot_2024-08-23_09-13-23

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: allegro to najgorszy serwis sprzedażowy na świecie i to jest fakt, a nie opinia. Nawet jakieś chińskie g---o serwisy mają jakieś zasady pod względem podróbek albo dropshipingu, a na allegro jak w lesie, można sprzedać każde g---o bez jakichkolwiek konsekwencji. Nienawidzę wielkich korporacji, ale mam nadzieję że allegro akurat ktoś r---------i, bo sobie zasłużyli.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Najgorsze w tym jest to z-----e łączenie ofert, które coraz mocniej forsują, potem przy bardziej "podróbkowych" towarach będzie wszystko i tak zmieszane ze sobą, a opinie w dupę sobie można wsadzić xD
  • Odpowiedz
  • 3
@Kryspin013: allegro to najgorszy serwis sprzedażowy na świecie i to jest fakt, a nie opinia. Nawet jakieś chińskie g---o serwisy mają jakieś zasady pod względem podróbek albo dropshipingu, a na allegro jak w lesie, można sprzedać każde g---o bez jakichkolwiek konsekwencji. Nienawidzę wielkich korporacji, ale mam nadzieję że allegro akurat ktoś r---------i, bo sobie zasłużyli.


@wcfilmowe: No nie, hiperbolizujesz. Hajs mi zwrócili, poszło to dosyć sprawnie. Allegro ma
  • Odpowiedz
  • 2
@Kryspin013: Najgorsze w tym jest to z-----e łączenie ofert, które coraz mocniej forsują, potem przy bardziej "podróbkowych" towarach będzie wszystko i tak zmieszane ze sobą, a opinie w dupę sobie można wsadzić xD


@SKYFander: a na zgłoszenie na socjalach potem ci allegro odpisuje, że "nie wolno u nich sprzedawać podróbek". I cyk, fajrant, pora na cs'a xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013 a zgłaszałes do producenta ze Allegro jest platformą udostepnia możliwośc dystrybucji podróbek ich produktów, wyslij im tez ta suwmiarke jako dowód
  • Odpowiedz
  • 7
@Kryspin013 a zgłaszałes do producenta ze Allegro jest platformą udostepnia możliwośc dystrybucji podróbek ich produktów, wyslij im tez ta suwmiarke jako dowód


@Issac: Nie wpadłem na to wcześniej, dzisiaj zgłosiłem po sugestii mirków.

Reklamacje zgłaszaj, żądaj zwrotu kasy. Na przyszłość zamawiaj tylko od dużych polskich sklepów z historią, a najlepiej oficjalnych
Kryspin013 - > @Kryspin013 a zgłaszałes do producenta ze Allegro jest platformą udost...

źródło: Screenshot 2024-08-23 at 09-43-41 SUWMIARKA ELEKTRONICZNA MITUTOYO 150 mm (500-196-20) • Cena Opinie 13428037385 • Allegro.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
Żaden tego typu portal nie usunie na Twój wniosek oferty, która według Ciebie jest podróbą. Jest to spowodowane tym, że jako zwykły kupujący nie jesteś uprawniony do rozstrzygania o oryginalności towaru.


@kened332: Oczywiście, że tak. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego opisałem dlatego opisałem i udokumentowałem dlaczego to jest podróbka bezpośrednio w zgłoszeniu allegro by mogli to przebadać samemu. Allegro bezpośrednio obsługuje ten sklep przez swój magazyn i zajmują się
  • Odpowiedz
@Kryspin013: to tam allegro to c--j, kiedyś znalazłem takie lekkie kurtki firmy Mamut.
Cena na 100% podróbka, więc pisze do allegro że chyba podróbka że cena za niska. Allegro odpisało że ściągnął aukcje na wniosek dystrybutora.
No to napisałem do dystrybutora, a dystrybutor że w sumie to oni mieli takie kurtki jak aukcji, tylko kilka lat temu i oni widzą powodu żeby coś z tym robić. KURTYNA

Ściganie podróbek to
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ja tam znawcą podróbek nie jestem ale od 3 lat mam kontakt z artykułami Mitutoyo (firma w której pracuję ma je w ofercie) i nigdy nie widziałem takiego opakowania jak te na zdjęciu.
Edit: a sama suwmiarka nie jest folii a bateria lata luźno w środku etuii, chociaż ma swoje wycięcie ale rzadko kiedy się go trzyma.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: szczerze to jeszcze wizyta na policji może Cię czekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sam miałem przygodę z oszustwem na allegro-gdy chłop od którego kupiłem telefon na allegro go nie wysłał to skorzystałem z tego programu ochrony kupujących. I mi się wydawało, że wszystko fajnie, hajs oddali.
Za jakiś rok dzwoni do mnie policja i zaprasza na posterunek w mieście gdzie jestem zameldowany (pare km ode
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: szczerze to jeszcze wizyta na policji może Cię czekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TMBRK: No to c--j, najwyżej pójdę.

ta cała ochrona kupujących miałaby większy sens, gdyby to allegro brało wszystkie formalności na klatę, a po prostu była proxy w zgłoszeniu na policje


@TMBRK: wydaje mi się, że allegro tutaj byłoby stroną bo nie wiem jakby chcieli ściągnąć pana chińczyka z
  • Odpowiedz
@Kryspin013: od czasu wprowadzenia tego j------o *MAGAZYNU ALLEGRO* chinole będą sprzedawać podróbki wszystkiego bez żadnej kontroli. zrobi się drugi amazon. no ale allegro musi wspierać swoich, w końcu to chińska firma.
  • Odpowiedz
  • 4
@Kryspin013: ja tam znawcą podróbek nie jestem ale od 3 lat mam kontakt z artykułami Mitutoyo (firma w której pracuję ma je w ofercie) i nigdy nie widziałem takiego opakowania jak te na zdjęciu.

Edit: a sama suwmiarka nie jest folii a bateria lata luźno w środku etuii, chociaż ma swoje wycięcie ale rzadko kiedy się go trzyma.


@borsiu: No ja doktoryzowałem się z podróbek mitutoyo jak się skapnąłem, że coś jest srogo nie halo, żeby produkt od lidera pomiarów nie był spasowany, a wręcz krzywo ponitowany xD

Orygnały detalicznie są sprzedawane w plastikowym czarnym pudełku (bardzo dobrej jakości w dotyku) w kartonowej pomarańczowej obwolucie. To co jest na focie to właśnie ten karton. I to co ogarnąłem po czym najszybciej rozpoznać podróbkę to kolor tego kartonu, te szare linie na kartonie muszą być idealnie równoległe do trzeciej linii litery M w logo Mitutoyo (w podróbkach nie są bo chińczycy rozciągają logo), napisy (fonty), same logo - napis i na boku logo symbol (podróba ma 3 "ósemki",
Kryspin013 - >@Kryspin013: ja tam znawcą podróbek nie jestem ale od 3 lat mam kontakt...

źródło: Screenshot_2024-08-23_10-23-01

Pobierz
  • Odpowiedz