Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 3 tygodnie od zakupu podrobionej suwmiarki Mitutoyo z "magazynu allegro" - sprzedawanej jako oryginał oraz w cenie zbliżonej do oryginału.

Oferta jak wisiała tak wisi mimo zgłoszenia tego bezpośrednio w allegro (wraz z dowodami) oraz opisania sprawy tutaj.

Pamiętajcie wykopki:

sprzedaż produktów podrobionych jest zabroniona. Jeśli któraś z ofert budzi Twoje wątpliwości — zgłoś ją


* I tak c---a z tym zrobimy XD

#allegro #januszebiznesu #gorzkiezale #afera #januszeallegro #mitutoyo #druk3d #majsterkowanie
Kryspin013 - Minęły prawie 3 tygodnie od zakupu podrobionej suwmiarki Mitutoyo z "mag...

źródło: Screenshot 2024-08-23 at 06-39-52 Ej @allegro_pl ale jako kupuję sobie suwmiarkę Mitutoyo oznaczoną jak... (@Kryspin013) Wykop.pl

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: 450zł za suwmiarkę? co ona robi loda w gratisie? Kup sobie insize za ~130zł i będzie git. Mam od lat, bardzo ładnie wykonana i dokładna.
  • Odpowiedz
  • 20
@Kryspin013: 450zł za suwmiarkę? co ona robi loda w gratisie? Kup sobie insize za ~130zł i będzie git. Mam od lat, bardzo ładnie wykonana i dokładna.


@Dolan: A ktoś cię pytał o opinię?

Edit,
Aha i upewnij się że na pewno masz oryginał bo insize z ABS też kosztuje 4 stówy.
  • Odpowiedz
Amazon (przy calej mojej antypatii) zmiata ich z planszy jakością usług.


@jamajskikanion: niczego nie zmiata, bo na Amazonie też była afera, że wysyłali ludziom podrobione produkty i jeszcze oskarżali ludzi o oszustwo xD
  • Odpowiedz
@inrzynier: kurde, pierwsze słyszę o magazynie allegro, a na allegro kupuję regularnie. To już nie zadziała zaznaczenie, że przesyłka ma być do maks dwóch dni, żeby odsiać chińskie gunwo? :/
  • Odpowiedz
@Kryspin013: oooj tam, przesadzasz: milimetr nie miara, centymetr nie szpara.
A tak poważnie - płacisz 500zł za narzędzie aby mieć pewność co do jakości a przysyłają takie g---o.
  • Odpowiedz
To już nie zadziała zaznaczenie, że przesyłka ma być do maks dwóch dni, żeby odsiać chińskie gunwo? :/


@nocnica: nie zadziała. zaznaczenie, że wysyłka ma być z PL też nie zadziała (bo magazyn jest w PL). ja kupuję masę rzeczy na allegro, ale już teraz trzeba się będzie namęczyć, żeby nie dostać podróbek z aliexpress.

zawsze śmiałem się z jankesów, że kupują badziew z aliexpress, ale drożej, bo przez amazon
  • Odpowiedz
  • 3
@Kryspin013: Zawiadom UOKiK i firmę Mitutoyo, że polski portal obraca podróbkami ich produktów. Zobaczysz jak się Allegro rozpłacze.


@Logytaze: allegro nie obraca bezpośrednio, allegro tylko tu robi za pośrednika do wysyłki i zwrotów. Mitutoyo powiadomione. UOKiK nie wiem czy coś tu da w ogóle.

@inrzynier: kurde, pierwsze słyszę o magazynie allegro, a na allegro kupuję regularnie. To już nie zadziała zaznaczenie, że przesyłka ma być do maks dwóch dni,
  • Odpowiedz
  • 1
@Kryspin013 wołaj jak się rozwinie sytuacja


@Hakunamatata57: Nie wiem do czego mam wołać? Hajs zwrócony już dawno - pod tym względem allegro jest spoko. Jedyne co to jestem w-------y, że allegro kolejny raz olewa zgłoszenie podróbek. Pech dla nich to to, że dodatkowo leci to z ich magazynu.

A wpis założyłem bo obiecałem allegro, że będę to publicznie dokumentować i bo zdenerwowała mnie ich bezczelna (w moim mniemaniu) odpowiedź, że u nich podróbki są niedozwolone, a jak uważam, że coś jest podróbką to mam sobie to zgłosić. No i zgłosiłem, a i tak całe ziobro z tym
Kryspin013 - >@Kryspin013 wołaj jak się rozwinie sytuacja

@Hakunamatata57: Nie wiem ...

źródło: Screenshot 2024-08-23 at 11-07-02 Ej @allegro_pl ale jako kupuję sobie suwmiarkę Mitutoyo oznaczoną jak... (@Kryspin013) Wykop.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mikrosoft:

moze jakis januszex kupil, zrobil zwrot, zrobil podmianke, w srodek wsadzil podrobe - pracownik magazynu sie nie zorientowal i trafila w ponownej sprzedazy do ciebie xd

Wtedy wsadziłby do oryginalnego pudełka suwmiarkę, a nie podmieniał całe pudełko. Bez sensu.
  • Odpowiedz
Nauczcie się gównozjady, że nie ma czegoś takiego jak super okazja na allegro. Jak chcecie markowy produkt to kupujcie z oficjalnej dystrybucji. Każda poważna firma handlowa ma w dzisiejszych czasach sklep internetowy i nie będzie ryzykować sprzedawania podróbek.
We łbie mi się nie mieści, żeby kupować na allegro od użytkownika januszpol-1969 albo ching-ciong żeby „zaoszczędzić” 10 zł, potem p-------ć się ze zwrotem i bić pianę na allegro i wykopie. Jakbyś kupił w
  • Odpowiedz
allegro nie obraca bezpośrednio, allegro tylko tu robi za pośrednika do wysyłki i zwrotów.


@Kryspin013: Jeżeli zgłosiłeś sprawę do Allegro i nie zareagowali to znaczy, że portal ma wiedzę o handlu podróbkami i na to zezwala.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: a spróbuj znaleźć opinie tej konkretnej oferty od tego konkretnego sprzedawcy - nie da się. Allegro sprzedaje podróbki i robi wszystko, abyś nie mógł zweryfikować tego co kupujesz i ukrywają opinie.
  • Odpowiedz
  • 2
Nauczcie się gównozjady, że nie ma czegoś takiego jak super okazja na allegro. Jak chcecie markowy produkt to kupujcie z oficjalnej dystrybucji. Każda poważna firma handlowa ma w dzisiejszych czasach sklep internetowy i nie będzie ryzykować sprzedawania podróbek.


@PederastozaurJP: Sam jesteś gównozjad. Kupiłem oryginał od innego dystrybutora na allegro, który nie prowadzi innej sprzedaży internetowej po za allegro.

We łbie mi się nie mieści, żeby kupować na allegro od użytkownika
  • Odpowiedz