Wpis z mikrobloga

Jadę wczoraj S3 130km/h lewym pasem i wyprzedzam tych z prawego. Za mną pojawiło się BMW o dziwo nie podjechało pod zderzak, zasygnalizowało lewym że chce wyprzedzić. Zjechałem na prawy pas zaraz po skończeniu swojego manewru wyprzedania, a beemiarz podziękował awaryjnymi i pojechał dalej...

Gość chyba nie przeszedł szkolenia dla kierowców BMW.
Zepsuł mi moje uprzedzenie. Chociaż? Wyjątek potwierdza regułę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atypical: Ostatnio generują się tacy kierowcy. Może to wina wakacji? Hmm.
Będąc w Norwegii doświadczyłem czegoś ciekawego na drodze. Takie BMW toczy się za moim Poldkiem z przepisową prędkością, trzyma dystans, nie pogania ani nic. Gdy widzi długą prostą to korzysta z okazji wolnego rozpędzania się mojego auta, wyprzedza po czym redukuje prędkość do przepisowej. Inny świat, inni ludzie. Ale to raczej wina bardzo wysokich mandatów oraz innej mentalności.
  • Odpowiedz
@Atypical: też jechałem wczoraj S3 i jakieś białe BMW m8 na DW wyprzedziło mnie prawym, i wjechało przed zderzak. Podkreślam że lewy był zajęty bo wlekli się niemiłosiernie i sam czekałem na okazje do przyspieszenia i trzymałem odstęp od auta przed. Także nie wiem raczej ciężko z takimi.
  • Odpowiedz
Jadę wczoraj S3 130km/h lewym pasem i wyprzedzam tych z prawego.

@Atypical: wykopki co się tak srają o wszystkich co na nich trąbią i murgają to jadą zazwyczaj w podobnej sytuacje 95km/h od 5 minut. Jak ktoś jedzie normalnie 120-130 to nikt nie będzie trąbił i #!$%@?ł nagminnie światłami
  • Odpowiedz
@Atypical: A jaki problem w tym, żeby tak jak piszesz po wykonaniu manewru wyprzedzania zjechac zgodnie z prawem na prawy pas i dać się wyprzedzić komuś w lepszej furze? Zauważyłem, że Polacy mają z tym kosmiczny problem, a jeżdżą jakimiś gruzami i zajmują lewy pas, jak by służył on do normalnej jazdy swoim tempem xd. Jak widzę jakieś Porshe, czy doyebana betę, w lusterku, to po prostu zjeżdżam i tyle.
  • Odpowiedz
@Atypical: o popatrz, da się zjechać na prawy, puścić dalej pędzącego i pojechać dalej bez problemu? Da się (ʘʘ)

Ale przy okazji musimy ci skasować konto na wykopie. Prawdziwy wykopek zwolniłby do 110km/h i okupował lewy pas od Warszawy do Poznania.
  • Odpowiedz