Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to kwestia tego jak niskie byly moje oczekiwania po covenant ale powiem wam ze Romulus nawet mi się podobał. Film ma sporo głupotek, niektóre denerwują, ciągle powiela stare motywy ale robi to jakos bardziej samoswiadomie niz wszystko co wyszło w ostatnich 30 łatach. Ewidentnie jest inspirowany alien isolation i moim zdaniem nie mogli pójść w lepszą stronę. Klimat opuszczonych stacji kosmicznych, ciasnych korytarzy i ciemnych przestrzeni to jest to w czym obcy króluje. To chyba pierwszy film w uniwersum od lat 90 w którym miałem wrażenie ze obcy nie zabija dlatego że postaci podejmują absurdalne decyzje tylko naprawdę stanowi zagrożenie które jest trudne do przewidzenia dla bohaterów. Złe decyzje ciągle się zdarzają ale nie pojawiło się nic czego nie potrafił bym wyjaśnić faktem ze mamy do czynienia z grupą dzieciaków którzy są ekstremalnie zdesperowani (ten motyw uwazam za absolutnie genialny pomysł żeby wrócić do pomysłu nieuzbrojonych cywili którzy nie są aktywnie na żadnej misji do której byli szkoleni to najlepsze co moglo spotkac ten film) i na skraju załamania nerwowego. Zmniejszenie liczby postaci też działa na korzyść filmu.

Nie wszystko w firmie mi się podobało. Zdecydowanie uważam że dało by się obejść bez niektórych bardzo oczywistych nawiązań do poprzednich części.


Do tego film ewidentnie przeszedł bardzo mocną edycję żeby zostać skróconym. W niektórych miejscach rzucają się w oczy brakujące sceny, sytuacje które ewidentnie posiadały kontekst czy nawet urwane dialogi. Coś takiego oczywiście nie powinno mieć miejsca (tym bardziej ze to nie jest dlugi film i pół godziny więcej nie byłoby problemem) ale mam nadzieję ze chociaż oznacza to w przyszłości wersję reżyserską.

Więc tak, generalnie bawiłem się naprawdę dobrze. Gdybym miał ustawić ten film gdzieś pomiędzy to powiedziałbym ze jest na 3 miejscu w serii zaraz po alien i aliens. Ma swoje głupoty, sceny które trwają zbyt długo (ekhem winda) ale nie czułem że ktoś tak aktywnie próbuje obrazić moją inteligencję jak w covenant więc mocny plus. Niemal calkowity brak filozoficznej bredni która w ostatnich odsłonach była chyba najbardziej idącym do nikąd, pseudo inteligentnym bełkotem jaki potrafię sobie wyobrazić tez na plus.

#obcy #kino #film #obcy
jamajskikanion - Nie wiem czy to kwestia tego jak niskie byly moje oczekiwania po cov...

źródło: 1000014232

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@troloslaw: @OdwiecznaZielonka generalnie bardzo sprytnie ustawili karty na swoją korzyść. Biorąc jako postacie dzieciaki i podkręcając desperację na maksimum udało się wyeliminować bardzo dużo horrorowych glupotek w stylu "dlatego poprostu się nie odwrócą i nie odejdą" albo dlatego nie kalkulują zimno.

I udało się to zrobić jednocześnie nie robiąc z nich totalnych idiotów. Wykorzystują narzędzia które mają pod ręką, mają wzgledne pojęcie jak działa świat w którym żyją (nie
  • Odpowiedz