Wpis z mikrobloga

@duzy_krotki: Spokojnie bańka i tak jebnie. U nas wszystko się dzieje z opóźnieniem względem innych krajów UE.
Generalnie ten kredyt 0% będzie tak obwarowany, że naprawdę niewielka liczba osób na niego sobie pozwoli.
Poza tym wiele ludzi i tak oleje ten kredyt patrząc na to jak absurdalne są ceny mieszkań.
No bo co z tego, że dostajesz dofinansowanie do kredytu skoro kupujesz jakiś przepłacony kurnik który straci na wartości.
I
  • Odpowiedz
  • 471
@andbatros Oj zdziwiłbyś się ile osób w tym kraju nie ma godności i chętnie kupiłoby kawalerkę po 20k/m2 w kredo pod kurek.

Z resztą, pis przyzwyczaił Polaków do myślenia, że cokolwiek się nie stanie, to rząd zrobi wakajki kredytowe, albo inne formy dopłaty, umarzania kredytów jak w przypadku frankowiczów. W tym kraju kredyciarz to kasta z przywilejami.
  • Odpowiedz
  • 235
@duzy_krotki: od wielu lat czytam na wykopie że bańka jebnie, ale najwidoczniej ten kraj to raj dla patodeweloperów i polaczki nie mają problemu w byciu skubanymi z kaski xD najwidoczniej taki dobrobyt że każdego stać na klatki 2mkw za 500k
  • Odpowiedz
  • 3
@duzy_krotki: winien rząd i deweloperzy XD zawsze ktoś...

To Polacy się rzucają na zakup, widując ceny. Głosuje się portfelem. Dlatego jest spadek cen w Niemczech, a w Polsce nie...

Wystarczy nie kupować, a nie będzie trzeba czekać na ostateczne odrzucenie na start.
  • Odpowiedz
@andbatros: nie ma takiej ceny która sprawi że Polak nie kupi mieszkania. Jedynym warunkiem jest to czy dostanie kredyt i jaka będzie wysokość raty, cena nie ma najmniejszego znaczenia. Wnioskuję na podstawie w zasadzie każdej żywej istoty jaką kiedykolwiek poznałem.
  • Odpowiedz
@Dlkvv: po prostu są to osoby, które akceptują bieżący stan rzeczy i uważają, że trzeba więcej zarabiać, żeby sobie na to pozwolić i to też realizują
  • Odpowiedz
  • 0
@andbatros no na razie to jest tak obwarowany, że będąc singlem w wieku 36 lat mogę powiedzieć, że tworzę gospodarstwo domowe z moją bezrobotna siostra i jej dzieckiem i wymaksowac dopłaty na kitkę (oczywiście będę mieszkał sam).
  • Odpowiedz
  • 7
@Kreation Może tak było do 2022 roku, kiedy zarobki w Polsce były znacznie mniejsze od zachodnich, a mieszkania również były tańsze.

Obecnie takie myślenie nie ma sensu, bo my żadną wiodącą gospodarką nie jesteśmy, a nieruchomości mamy droższe niż w Niemczech, a zarobki dwa razy niższe. Żaden szanujący się obywatel Zachodniego Świata nie bierze kredytu na 30 lat na ciasne mieszkania. Owszem, tam ludzie też narzekają na bańkę ale bardziej pod
  • Odpowiedz
Oj zdziwiłbyś się ile osób w tym kraju nie ma godności i chętnie kupiłoby kawalerkę po 20k/m2 w kredo pod kurek.


@Dlkvv: Owszem jest bańska, ale ludzie nie mają innego wyjścia. Są małżeństwa, pary, na dodatek z dziećmi, które rosną, czas ucieka, życie ucieka, a własnego kąta nadal nie mają. Jak kupowałem to też byli tacy, co pukali się w głowę, że kupuje za 10k / m2. Dzisiaj, jakbym miał kupić to samo mieszkanie, to krzyż na drogę.

Nikt nie chce wynajmować, bo w Polsce nie ma kultury najmowania, ani częstych przeprowadzek, jak to ma miejsce w USA, czy nawet w Niemczech, w swoim życiu spotkałem się może z jedną sytuacją, gdy jakieś małżeństwo z dziećmi wynajmowała jedno i to samo mieszkanie, które mogło w jakiś sposób samodzielnie zagospodarować - dłużej niż przez 5
  • Odpowiedz
od wielu lat czytam na wykopie że bańka jebnie, ale najwidoczniej ten kraj to raj dla patodeweloperów i polaczki nie mają problemu w byciu skubanymi z kaski xD najwidoczniej taki dobrobyt że każdego stać na klatki 2mkw za 500k

@epicko: bo wykopki myślą że żyją w normalnym Europejskim kraju. A w zasadzie to nawet lepszy kraju bo nie ma czarnych…
  • Odpowiedz
@Serghio: Tani kredyt to jedno, wyższy podatek od zysków kapitałowych niż jest ryczałt na najem to drugie a trzecie to brak jakiejkolwiek wiedzy i świadomości finansowej, że oszczędności to nie musi być tylko beton i lokata (a taką dosłownie miałem rozmowę z rentierami którzy widzieli tylko te dwie opcje xD)

Nie ma co się oszukiwać, że spora ilość ludzi #!$%@?ła przed inflacją w nieruchomości, jak mieliśmy deflacje to nie było
  • Odpowiedz
Owszem jest bańska, ale ludzie nie mają innego wyjścia


@Serghio: ludzie nie, ale fundusze globalne obserwuja takie bańki i tylko czekaja zeby zaczac grac na spaski dewelopeki w takim kraju a wtedy ceny szybko wroca do normy. A deweloperka dostanie bardziej po dupie
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: ja to się zastanawiam czy w PL budownictwo nie stanowi zbyt dużego procenta PKB i jakby teraz ten rynek się ochłodził to czy by nagle lampki się na czerwono nie zapaliły, w stylu wzrost bezrobocia, spadek PKB. Więc politycy muszą pchać te wykresy do góry bo jak nie to konkurencja polityczna im powie że za naszych czasów był wzrost i niskie bezrobocie. Mówię jak jest?
  • Odpowiedz