Wpis z mikrobloga

Deweloper Ronson wykręcił na osiedlu Ursus Centralny 48% marży brutto:

Okazuje się, że sprzedaż mieszkań z największej budowy zapewniła mu w I półroczu marżę brutto na zawrotnym poziomie 48,1%.

Jest to projekt o nazwie “Ursus Centralny IIc”. Tylko z tytułu tego przedsięwzięcia, Ronson w okresie od stycznia do czerwca 2024 roku uzyskał przychód ponad 89,3 mln PLN. Blisko połowa z tego to zysk brutto na poziomie 42,9 mln PLN, czytamy w “Śródrocznym Raporcie Finansowym” Ronson Development.


https://www.fxmag.pl/nieruchomosci/zawrotne-zyski-dewelopera-marza-48-na-budowie-wielkiego-warszawskiego-osiedla

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #warszawa
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Demeanor2113: szacun dla dewelopera, że wycisnął Warszawiaków jak cytrynę. Prestiżowa inwestycja to musi być prestiżowa cena, jakby było za tanio to Warszawiacy mogliby nie chcieć kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
marża to jest marża, a dopłata jest dopłata


@the_good_guy: przy 48% mówią, że przestaną budować bo się nie opłaca. Gdzie za granicą jest marża 10-15%. 48% to ma lepszą marżę niż Google, Microsoft, Apple porównywałbym to kopalnią złota. Kopalnia złota pewnie i tak ma niższą "marże".
  • Odpowiedz
  • 2
@pamareum: Właśnie to jest marża przekazanych lokali. Możliwe, że część bekowych a część nie. Ciekaw jestem jak im marże jeszcze podbije jak będą oddawać następne budynki (przy gruncie kupionym w 2018 i 2019 roku jak się chwalą). Obecnie tam ceny mają z ofert promocyjnych od 13,5k, czyli pewnie kawalerki dochodzą do 17k.
  • Odpowiedz
@pamareum: prestiż inwestycji na ursusie to tak jakby powiedzieć że dojeżdżasz do pracy mercedesem ale komunikacji miejskiej xD prestiż #!$%@?
To najtansza dzielnica klasy pracujacej, najbardziej potrzebujący i wartosciowi dla gospodarki ludzie czyli młode rodziny z dziećmi zostali przez deweloperuchow wycisnieci jak cytryny bo ich pozycja negocjacyjna jest zerową xD
Idealny przykład kto realnie płaci za debilne programy 2% i 0% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sebastix: generalnie masz rację, ja z tym „prestiżowe” żartuje, chociaż w skali kraju mimo wszystko nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie na Ursusie. Wielkość i gęstość zabudowy tam mnie osobiście przytłacza, ale na wielu robi wrażenie i chcą tam mieszkać, nawet po 16k za metr.

  • Odpowiedz