Wpis z mikrobloga

#antynatalizm

Czy od początku istnienia tego tagu lub może istnienia ludzkości podał ktoś w końcu choć jeden dobry argument za posiadaniem potomstwa czy dalej nic?

Dawno tu nie zaglądałem więc będę wdzięczny za update tl;dr
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@4MagnuM4: chłopie to było ponad 10lat temu, więc komentarz trochę z dupy, dorośniesz, odstawisz konsolkę dla dzieci to zrozumiesz sprawy dorosłych i ogarniesz życie po za swoją piwnicą, a teraz won mi stąd kmiocie
  • Odpowiedz
  • 1
@KEjAf:

Dopóki jest piękne jest dobrze, nie ma gwarancji że w przyszłości też będzie.


Właśnie dlatego powinniśmy powstrzymać się od prokreacji.
Jeżeli chcesz odpowiedzi, czemu ludzie decydują się żyć to oprócz pasji, celu, rodziny, znajomych, religii itp to m.in dlatego bo mamy w sobie strach przed śmiercią + przy próbie zawsze istnieje ryzyko że się nie uda i wylądujemy w jeszcze gorszej sytuacji. I to w sumie też argument za
  • Odpowiedz
  • 0
@jegertilbake: urodziny synka to najlepsza rzecz jaka mi się w życiu zdążyła. Nic nawet nie jest bliskie tego uczucia zajmowania się synkiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@revoolution

wg wykopków "znalezienie" sobie cipy nie jest żadnym osiągnięciem - do takich wniosków dochodzą ci którzy całe swoje 15 letnie życie jadą na ręcznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Do takich wniosków dochodzą normalni ludzie. Aż mnie obrzydzenie bierze, że piszę z "facetem" dla którego kopulacja to osiągnięcie. Nawet jakieś beciaki z kręgu moich znajomych nie szczycą się tym, że mają cipę, bo to jest dla nich
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela @janekhe @memento_mori: Nie bagatelizuję tego, ale uważam, że to nieodłączna, choć marginalna część życia, z którą się pogodziłem. Myślę, że to kwestia przekonań, i szanuję wasze prawo do odmiennego zdania. Dla mnie życie nie ma określonego celu – żyję dla samego życia, a dobro wybieram dla samego bycia dobrym, nie oczekując za to nagrody na końcu. Chciałbym, aby moje dziecko było dobre i przyczyniło się do przeważenia
  • Odpowiedz
  • 0
Z tego co rozumiem chodzi ci o to, że nikt nie jest w stanie się powstrzymać od prokreacji (co jest oczywistym fałszem)


@Klusiu_: ani trochę nie o to chodzi. Stwierdziłeś, że substytutem dla własnego fenotypu jest fenotyp obcy. Przypominam tutaj nieustannie, że tak nie jest i fenotyp własny jest zawsze premiowany. W żadnej sekundzie tego wątku nie było nic o kontroli potrzeby prokreacji.

Dalej jest to loteria, nie ma w tym żadnej
  • Odpowiedz
  • 0
@Bogart: Also dodam, myślę że mam zdrowe podejście, dopóki nie będę miał statusu materialnego, dobrze w głowie i odpowiedniej relacji z partnerkę - nie ma mowy o dziecku
  • Odpowiedz
  • 0
@janekhe jedno zdanie było "ad personam" na temat ilości akcji, reszta faktycznie była opisana jakby miała trafić do ciebie, ale widzę, że nie umiesz w internety, bo uogólniałem, chodziło mi o część społeczeństwa. Czego oczekiwać od fana patusow, fałszywego różowego paska i typa który wrzuca co jakiś czas te same treści dla plusów- to było osobiście do ciebie
  • Odpowiedz