Wpis z mikrobloga

#linux największym problemem zawsze były niedorobione środowiska graficzne, zwłaszcza ten ułom od red hata #gnome
pragnę przypomnieć, że ktoś się w końcu zirytował, w dodatku są opłacanymi programistami i napisali od początku do teraz, nie biorąc ani linijki kodu ze #!$%@? od IBM, całkiem nowe środowisko graficzne. Jutro publiczna alfa https://www.omgubuntu.co.uk/2024/07/pop_os-24-04-alpha-with-cosmic-drops-on-august-8
ps. ja już na fedorze przez chwile się pobawiłem i powiem jedynie, że WRESZCIE
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
możesz mi nie uwierzyć, ale istnieje więcej środowisk graficznych niż stópkarz i KDE


@Rustyyyy: ale tylko te które wymieniłeś obsługują wayland

Ja już wiem, że programiści z System76 pozamiatają wszystko :) akurat szukam laptopa, kupowałeś coś z US? :) trochę w razie awarii średnio widzę odsyłanie :D
  • Odpowiedz
ale tylko te które wymieniłeś obsługują wayland


@3cb6f20036: Enlightenment ma Wayland, nieoficjalne Mate i lxqt ma Wayland, jest też sporo dedykowanych Waylandowi typu Sway, labwc, liri shell czy jakoś tak i wiele innych
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy: Nie rozumiesz, ja bym chciał wesprzeć firmę i programistów, którzy wreszcie napisali podwaliny pod porządny pulpit
w takim tempie za 2 lata (albo szybciej, są otwarci dla programistów) wreszcie skończy się pisanie rozszerzeń dla ułomnego gnoma, no i chyba wypadałoby też nie udawać, kto tak forsuje drugie gówno - flatpaki. Ruskie trolle mają więcej gracji niż trolle z RH :D
  • Odpowiedz
zwłaszcza ten ułom od red hata #gnome


@3cb6f20036: zawsze lubiłem gnome, ale ostatnio wrzuciłem fedorę i się podpisuję pod tym rękami i nogami. Jakim cudem z każdą nową wersją to środowisko jest coraz bardziej upośledzone? xD
  • Odpowiedz