Wpis z mikrobloga

@Pantokrator Przecież to ta sama krew i ta sama mentalność co kacapy, oni się niczym nie różnią. Ukraińskich trolli tu nie brakuje którzy robią wszystko żeby o nich źle się nie mówiło
  • Odpowiedz
@kikiton: Ta sama mentalność? Ty czytasz co piszesz? Właśnie dlatego, że to nie jest ta sama mentalność od 2014 trwa wojna. Bo Ukraińcy chcą żyć jak cywilizowani ludzie. I ci, z którymi się zetknąlem, właśnie tacy byli. W odróżnieniu od kacapskiej, imperialistycznej, zniewolonej hordy, kochającej podbój, mord, tortury i gwałty.
Gdyby Ukraińcy mieli taką mentalność, jak r0sjanie, to we Wrocławiu nie dałoby się żyć.

Spotykam na codzień Ukraińców i jak
  • Odpowiedz
@Pantokrator Chcą żyć jak cywilizowani ludzie, po pijaku bez prawka np jeździć. Co niektórzy pokazują fałszywe dokumenty licząc że to przejdzie. Takiej chcą cywilizacji, podać więcej przykładów? Wojna to tam trwa o złoża i zasoby jedne z bogatszych w tej części świata. Pięknie ci ci twoi Ukraińcy mózg wyprali XD
  • Odpowiedz
@kikiton: No jakiś promil owszem. Tyle, że nie większy, niż u Polaków, codziennie łapie się kilkuset Polaków-rodaków nawalonych za kółkiem. I co? I g---o.

Ukraina to kraj znacznie od Polski biedniejszy. Ale ja pamiętam Polskę i Polaków sprzed 30 lat. I były to okrutne prymitywy i złodzieje. A Ukraińcy, mimo tej biedy, wcale od współczesnych Polaków nie odstają negatywnie. To życzliwi i często wrażliwi ludzie.
Odkąd mam psa, dużo więcej
  • Odpowiedz
@Pantokrator

@kikiton:

Gdyby Ukraińcy mieli taką mentalność, jak r0sjanie, to we Wrocławiu nie dałoby się żyć.


Ale ukraincy mają bardzo zbliżona mentalność do Rosjan rożną ich głównie kwestie narodowościowe. Problem twój jest taki, że serio wierzysz w te wysrwy jakoby niektóre narody są zdziczałe. Ale tak nie jest może cię tym zaskoczę ale większość ludzi nie jest p----------a i tyczy to się też Rosjan. Propagadna robi z nich zwierzęta,
  • Odpowiedz
@Pantokrator fajnie a ja grałem na eune to ile się naczytałem gróźb śmierci, gwałtów na mojej matce od Rumunów, Greków, Litwinów czy Polaków jest wręcz przerażające przecież to nienormalne narody. A tak serio jako, że na wykopie żyjesz polityką i poza pewnie też to nie jesteś wstanie spojrzeć obiektywnie na pewne rzeczy. Twój mózg nie pozwala na przetrawienie pewnych treści, ja stoję z boku i się tym na codzień nie interesuje,
  • Odpowiedz
@Pantokrator

@Krosneq: Ojej, mój mózg czegoś nie potrafi, ale mózg wykopka potrafi, bo on taki mądry i obiektywny.


Trochę tak, przez twoje emocjonalne przywiązanie do tych tematów nie jesteś wstanie spojrzeć na ten temat z szerszej perspektywy. Jesteś dosyć typowym przykładem stereotypizacji połączonej z potwierdzeniem poznawczym. Generalizowanie co do zasady nie jest źle bo ma ono jakieś uzasadnienie jednak często jest ono traktowane powierzchownie co może stworzyć falszywy obraz rzeczywistości. Np. Z takim podejściem możemy dojść do wniosku, że widzowie arquela to bezrobotni rasiści aspirujący do KKK. Ale czy jest to prawdą? Nie wiem trzeba by spytać każdego osobno. No ale próba dociekania może doprowadzić do tzw. Uporu poznawczego, jest to całkowicie naturalne zjawisko gdyż każdy człowiek czuje potrzebę zachowanie wewnętrznej stabilności no ale nikt nie lubi czuć się jak debil, więc mało kto
  • Odpowiedz
@Krosneq:

Trochę tak, przez twoje emocjonalne przywiązanie do tych tematów nie jesteś wstanie spojrzeć na ten temat z szerszej perspektywy. Jesteś dosyć typowym przykładem stereotypizacji połączonej z potwierdzeniem poznawczym


Czyli sobie wymyślił, że jest obiektywny, a jego rozmówca nie jest. Typowa cecha małych rozumków.
Reszty nawet nie czytam.
  • Odpowiedz