Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to normalne że nie mam nawet 30 lat a już nie chce mi się pracować? Kiedyś pierwsza praca po studiach w biurze za 3,5k to myślałem że boga za nogi złapałem. Międzynarodowa firma, dress code, normalnie uczucie jakbym to ja zarządzał światem bo przecież to ja robię CTRL+C, CTRL+V w Excelu i co kwartał są ogłaszane rekordowe zyski. A teraz?
Wkurza mnie ta ciągła presja na szkolenia i rozwój. Robię dosłownie minimum a często zdarza mi się czegoś nie robić albo robić na ostatni moment, ewentualnie przerzucam to na kogoś innego i udaje że wyjaśniam sprawę i dlatego opóźnienie. W pracy przeglądam sobie swoje rzeczy a swoje zadania robię w ostatniej chwili przez co zawsze mam jakieś nadgodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ciągle jakieś cięcia, redukcja kosztów, usprawnienia i plotki że jakiś dział przeznieśli do Indii.
Co mi z mojego poświęcenia? Nawet przy lepszym stanowisku jak dostanę lepsze zarobki to dostanę też więcej pracy i odpowiedzialność więc słaba kalkulacja. Dla multisporta czy owocowych czwartków nie będę się poświęcał a ostatnio zlikwidowali nam nawet bony na święta (wynosiły 200 zł xD).

#praca #korpo #zarobki #korposwiat #antykapitalizm #pieniadze #przegryw #polska #rozwojosobisty



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to normalne że nie mam nawet 30 lat a już...

źródło: 7q3HrSbF3

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim no pewnie że normalne. Konieczność pracowania ogólnie jest do d--y. W sensie ten kierat - wstawanie rano, niewyspanie, dojazd, 8h w robocie, powrót i tak w kółko.
  • Odpowiedz
pewnie jakiś zarzutkowy wpis, ale tak, jest to dla wielu normalne i też uważam, że dla pewnej części populacji przejście w ten etatowy tryb życia to wielka i bardzo wymagająca zmiana

jak mówi @Alzena ten kierat jest niestety męczący, musisz dosłownie dostosowywać się pod z góry narzucone godziny 5 dni (albo więcej) z rzędu, nikt normalny tego nie będzie lubić
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): A śmialiscie się z emigrantów, którzy wyjechali i że są robolami a wy wielcy nadludzie z biur. Tymczasem emigranci sobie zarobili już dawno temu na mieszkania i mogą żyć z wynajmu, a wy do usranej śmierci będziecie musieli siedzieć w boxach przed komputerem za trochę ponad tysiąc euro niszczac wzrok i kręgosłup( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Każdy myślący dochodzi w pewnym momencie do wniosku, że nie warto się starać, bo jedyne co dostaniesz to więcej obowiązków. Robić minimum i udawać zapracowanego, ot cała filozofia.
  • Odpowiedz