Wpis z mikrobloga

Do końca swoich dni będę stał na straży prawdy na temat absurdalnie i groteskowo przewartościowanych pieprzonych mieszkań i nieruchomości w Polsce, ponieważ jako jeden z nielicznych jestem świadomy, że w Polsce 90 procent landlordów to obrzydliwe staruchy, które całe życie się ślizgały i mają dwie lewe ręce do wszystkiego, jedyne co doprowadziło do zgromadzenia w ich rękach tego majątku to obrzydliwy, wypaczony system.

Polska jest krajem, w którym leniwe, nieudaczne staruchy obżerają się i obrastają w tłuszcz na garbach młodych, ciężko tyrających osób, które muszą albo bulić landlordowskiej jegomości kasę za wynajem, albo kupić ten kloc z betonu za kilkaset k co jest moim zdaniem kompletnym absurdem. Cały kraj, jego szkielet, struktura jest skonstruowana na wyzysku młodych i lenistwie starych, obleśnych januszy i grażyn, którzy nie potrafiliby odczytać prostego wykresu i w sumie to niczego by nie potrafili oprócz picia wódki z innymi staruchami, gdy kasa młodych wartko płynie im do kieszeni.

Nie pogodzę się z tym systemem, że starzy nic nie musieli potrafić, a młodzi muszą się uczyć, edukować całe życie i tyrać na jaśnie Januszowe, opasłe doopsko.

Politycy, deweloperzy i landlordzi to obrzydliwe, leniwe, podszyte strachem beztalencia i należy im się kara. Gadają między sobą gnoje, że oni to już się niby napracowali, a młodzi mają tyrać.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #koalicjadeweloperska #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaka nienawiść..

nic nie wiesz w jaki sposób ktoś dorobił się mieszkania na wynajem, myślisz o bogatszych od siebie jak żarliwy komunista.

i setki plusów od kucy, które w następnym poście będą udowadniać że po co zus, skoro lepiej odłożyć i żyć z wynajmu :)

@tymoteusz-klinkiewicz naprawdę wyobrażasz sobie, że sytuacja mieszkaniowa młodych za PRLu była lepsza niż ty?

wtedy czymś całkiem normalnym było mieszkanie z rodzicami i babcią. tamtej powszechnej korupcji i pijaństwa też byś nie chciał doświadczyć.

skąd taka gloryfikacja
  • Odpowiedz
Powiem Ci więcej, to często nie są 'staruchy'.
Jest wielu emerytowanych 45latków, górniczych emerytów.
Którzy mieli 13stki, 14stki, Barbórki, miesięczne kartki i inne benefity.

Mają 3 mieszkania, pasywny dochód i emeryturę min. 6k.

A
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: no ale co ty masz, młody towarzyszu, że możesz komukolwiek podskoczyć? Że niby dlaczego ktoś miałby się z tobą liczyć? Mam kilka mieszkań, które mnie sporo kosztowały, kombinowałem lepiej niż inni, i teraz ja mogę podskakiwać a ty mnie nie. To chyba sprawiedliwe? Co dziś zrobiłeś, co cie zbliżyło, to lepszej pozycji? Ja, na przykład, zrobiłem remont mieszkania, by brać więcej za wynajem. W każdej minucie twojego narzekania, gdzieś
  • Odpowiedz
Należy r----ć ich bez litości, wydrenować do zera cenami usług, opłatami za opiekę zdrowotną, opłatami za usługi remontowo/utrzymaniowe, za naprawę ich samochodów, za strzyżenie ich trawników. W USA w tej chwili trwa wielkie dymanie boomerów z ich fortun, u nas też powinno to w tej chwili trwać w najlepsze, bo kutafonów stać na dużo więcej, niż się od nich w tej chwili oczekuje.


@stndix: niezła odklejka xD
  • Odpowiedz
  • 0
@MakiawelicznyAltruista a ja również chętnie Ci w tym pomogę bo rozumiem to aż za dobrze... Wkurzają mnie jeszcze lokalni miastowi którzy nie muszą płacić za wynajem, zostaje im z wynagrodzenia więcej, w pracy nie mają ciśnienia by się starać a Ty zapie...... bo liczysz ze dostaniesz więcej no ale 3k za wynajem jest ciężko wyprzedzić zaangażowaniem... Ha tfu.
  • Odpowiedz
dlatego że nie ma tyle mieszkań żeby każdy mógł,


@pysznewpierdalator: Ależ oczywiście, żę są. Tylko jedni mają po kilka, a inni w ogóle. W samej Warszawie masz 200 tysięcy pustych mieszkań. Wiesz, ci ludzie nie są bezdomni teraz. Jak np. wynajmują to mieszkanie, to też posiada je ktoś, kto w nim nie mieszka. Nie pomyślałeś o tym?

opie, już to pisałem w jakimś innym komentarzu, te stare pierdoły niedługo będą
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: dlatego szacunek ma u mnie Giwazdowski i #wei, bo to oni promowali zmniejszenie obciążenia młodych, co się przebiło w PiS i doprowadziło do zwolnienia z podatku PIT do 26lat.
Janusz #korwin Mikke też zawsze podnosił że to jest chory system, gdzie opodatkowuje się pracę, a kapitał nie, więc dorobić się ciężko a jak już się ma worek złota (nieruchomości) to nic za to nie
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego jest pełno ogłoszeń sprzedaży ziemi z domem w Szwecji, Danii, Niemczech, Francji itp. za kwoty 5-20 tys. USD. a w Polsce w Oborkach małych na jakimś zadupiu 70km od powiatowego liczą sobie minimum 200-250k za jakiś stary dom z działką 2000m2? Nie dość, że zarabiamy 2x mniej niż na zachodzie to za nory mamy płacić 4x tyle niż są warte. Patrząc na to co można dostać w różnych
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: bo landlord to lichwiarz - pożyczasz mieszkanie, oddajesz mieszkanie i jeszcze spłacasz mu mieszkanie. Stąd to jest lichwa, a jeśli byśmy nie chcieli, aby czynsze rosły, to nie podatek katastralny, ktory i tak będzie płacony przez wynajmujących, a ograniczenie lichwy na najmie.
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy


@ovsky:

Moim zdaniem jest kompletny brak świadomości Polaków, że jako naród zmierzamy do szybkiego "pstryk, ni ma".

Się zdziwią ci, którzy mają "mieszkanie na wynajem" w powiatowym, gdy za 20-30 lat będą mieszkać w miasteczku duchów, a mieszkania nikt nie kupi, nawet za 10 PLN.
  • Odpowiedz