Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1040

85 lat temu Niemcy zaatakowali Polskę

85 lat temu Niemcy zaatakowali Polskę

Mija 85 lat od napaści Niemiec na Polskę. II wojna światowa była najtragiczniejszym i najbardziej krwawym konfliktem w historii ludzkości. Polska w jej wyniku straciła blisko sześć milionów obywateli. Całość strat wojennych naszego kraju oszacowano na ponad 6 bilionów 220 miliardów złotych.

K.....a
K.....a
konto usunięte
z
radiomaryja.pl
dodany: 01.09.2024, 03:44:52
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    patriotyzm
  • #
    4konserwy
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (121)

najlepsze

Czajnikowsky
Czajnikowsky
01.09.2024, 06:13:48 via Android
  • 160
Cytata z innego artykułu

Skromna delegacja z Niemiec przyjedzie na niedzielne uroczystości w Gdańsku, upamiętniające wybuch II wojny światowej. Pomimo okrągłej rocznicy zabraknie prezydenta i kanclerza."


Mordercy ,niemcy w dupie mają tą rocznicę i to co sie stało...wszystkie ich ruchy i wypowiedzi o tym jak to oni żałują, jak to przepraszają to jest jedna wielka kpina, ruchy pozorowane...a durni idioci z Polski będą powtarzać, ze nic nam się nie należy, że już
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Oltwk93
Oltwk93
Oltwk93
01.09.2024, 10:02:04 via Wykop
  • 25
@Milegodniawszystkim: anektowaliśmy tereny które Czesi zajęli w czasie gdy walczyliśmy z Rosją pod Warszawą w 1920.
Zaolzie zamieszkane było głownie przez Polaków, miało się tam odbyć referendum ale Czesi wbili nam nóż w plecy w gdy nie bardzo mogliśmy zareagować.
Twierdzenie że Zaolzie to absurd, tak jakby twierdzić że Ługańsk albo Naddniestrze to Rosja bo je zajęli kiedyś
  • Odpowiedz
lukaslm
lukaslm
lukaslm
01.09.2024, 11:35:27 via Wykop
  • 1
@Czajnikowsky: Bo to nie powinny być zaproszenia. tylko pismo z obowiązkowym stawiennictwem.
  • Odpowiedz
solarris
solarris
01.09.2024, 06:04:26 via Android
  • 102
#niemieckiezbrodniewojenne
solarris - #niemieckiezbrodniewojenne

źródło: temp_file5351908655535728103

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

solarris
solarris
01.09.2024, 10:06:58 via Android
  • 2
@kinlej poważnie ?
  • Odpowiedz
rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
01.09.2024, 13:07:42 via Wykop
  • 9
@solarris: co ciekawe dzisiaj już by było niemożliwe odbudowanie go bo nie ma tylu mistrzów chociażby odlewów z mosiądzu
  • Odpowiedz
4x80
4x80
01.09.2024, 07:59:09 via Wykop
  • 90
Uśmiechnięta Polska. Wystąpienie drugiej osoby w państwie, słowo Niemcy nie przeszło przez gardło. Hołownia ale ty jesteś żałosny.

https://x.com/szymon_holownia/status/1830108682044014613
4x80 - Uśmiechnięta Polska. Wystąpienie drugiej osoby w państwie, słowo Niemcy nie pr...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Amisz1
Amisz1
01.09.2024, 10:25:57 via Wykop
  • 62
@4x80: pan premier też słowa niemcy wymówić nie potrafił,
minister edukacji narzeka, że historycy piszą książki do historii
a wice minister że historię trzeba wypośrodkować do wersji niemieckiej i ukraińskiej
w złą stronę to idzie wszystko
  • Odpowiedz
4x80
4x80
01.09.2024, 11:46:04 via Wykop
  • 10
@oldskul: Tusk nie wie gdzie leżą Niemcy

Premier
@donaldtusk
na #westerplatte: W każdym polskim mieście znajdziemy jeszcze blizny i ślady tej wojny. To nie jest abstrakcja. Ta wojna znowu przychodzi od wschodu. Dzisiaj nie powiemy "nigdy więcej wojny". Dzisiaj musimy powiedzieć "nigdy więcej samotności". Nie może być już więcej w przyszłości, że Polska będzie samotnie
4x80 - @oldskul: Tusk nie wie gdzie leżą Niemcy

Premier 
@donaldtusk
 na #Westerplat...
  • Odpowiedz
TomPo75
TomPo75
TomPo75
01.09.2024, 10:44:58 via Wykop
  • 58
TomPo75

źródło: Niemcy

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

colt-raven
colt-raven
colt-raven
01.09.2024, 11:35:56 via Wykop
  • 15
@TomPo75:
Bonus
colt-raven - @TomPo75:
Bonus

źródło: h

Pobierz
  • Odpowiedz
spajker
spajker
spajker
01.09.2024, 14:32:06 via Wykop
  • 1
@mazeltow-rebbe: a jak nazwac pisowca ktory kradl i klamal?
  • Odpowiedz
L.....y
konto usunięte 01.09.2024, 10:14:02 via Wykop
  • 48
Na całym świecie Niemcy powinny kojarzyć się już zawsze z obozami śmierci, mordem i zniszczeniem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arinkao
arinkao
01.09.2024, 10:53:09 via Wykop
  • 6
@Lesrley: Już cytuję opinie publiczną, media:
Niemcy słyną ze swojej bogatej historii, często znajdując się w czołówce europejskiej myśli i kultury. Historia tego kraju i jego mieszkańcy tworzą specyficzne zestawienie sztuki, muzyki i kuchni, które składają się na niemiecką kulturę.

W rzeczywistości Niemcy są narodem tolerancyjnym, pomocnym i bardzo pozytywnie nastawionym do cudzoziemców.

Niemcy kojarzą się przede wszystkim z markami samochodów, słodyczami, piwem i świętem piwa, ale także z wieloma pięknymi zabytkami
  • Odpowiedz
Trojden
Trojden
02.09.2024, 14:23:26 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Piekarz123
Piekarz123
01.09.2024, 10:20:54 via Wykop
  • 39
W wyniku II wojny światowej Polska straciła 17% obywateli - najwięcej spośród wszystkich państw.

1.09.1939 Polska liczyła 34,85 mln mieszkańców. Zginęło 6 mln (z czego 240 tys. ofiar militarnych i 5,82 mln ofiar cywilnych).
Piekarz123 - W wyniku II wojny światowej Polska straciła 17% obywateli - najwięcej sp...

źródło: World-War-II-Death-Toll-by-Country

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arinkao
arinkao
01.09.2024, 10:48:51 via Wykop
  • 23
@Piekarz123: Najważniejsze że nas nie było na paradzie wolności i zostaliśmy sprzedani na 50 lat pod okupacje ruskich. Niemcy wygrali wojnę, nie mówiąc o reszcie sprzedawczyków wylizanych przez Stany.
  • Odpowiedz
arinkao
arinkao
01.09.2024, 11:11:09 via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: (╯︵╰,)
  • Odpowiedz
Dalinar
Dalinar
01.09.2024, 10:27:54 via Wykop
  • 38
Przerażający jest fakt, ile nienawiści mieli niemcy (celowo z małej) do ludzkiego życia. Ja mieszkając na wsi, w miejscu w żadnym stopniu strategicznym na cmentarzu zbiorowa mogiła rozstrzeliwanych cywili, 8km dalej następny cmentarz i to samo. Chore..
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

l.....1
l.....1
konto usunięte 01.09.2024, 10:44:20 via Wykop
  • 22

Komentarz usunięty przez moderatora

WykoZakop
WykoZakop
01.09.2024, 10:43:51 via Wykop
  • 18
1 września 1939 roku, w dniu rozpoczęcia II wojny światowej, Słowacja, jako sojusznik III Rzeszy, wzięła udział w inwazji na Polskę. Słowackie siły zbrojne przeprowadziły atak z południa, wspierając niemieckie działania.

Słowacja utworzyła w tym celu Armię Polową „Bernolák”, która składała się z trzech dywizji:
. Dywizja Piechoty „Jánošík”
. Dywizja Piechoty „Škultéty”
. Dywizja Piechoty „Rázus”
WykoZakop - 1 września 1939 roku, w dniu rozpoczęcia II wojny światowej, Słowacja, ja...

źródło: ScreenShot_20240901113517

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

l.....1
l.....1
konto usunięte 01.09.2024, 10:44:36 via Wykop
  • 16

Komentarz usunięty przez moderatora

malczykos-xxx
malczykos-xxx
malczykos-xxx
01.09.2024, 11:44:11 via Wykop
  • 15
Parszywya nacja taka sama jak kacapy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

mLicytacje licytacje komornicze
mLicytacje licytacje komornicze
2655
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2424
Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji
Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji
2338
ON (Diesel) dziś na Słowacji 6,50 zł.
ON (Diesel) dziś na Słowacji 6,50 zł.
2172
Systemowa dyskryminacja mężczyzn w PUP
Systemowa dyskryminacja mężczyzn w PUP
1773
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #fotohistoria
  • #polska
  • #niemcy
  • #2wojnaswiatowa
  • #drugawojnaswiatowa
  • #militaria
  • #nauka
  • #mikroreklama
  • #lotnictwo
  • #iiwojnaswiatowawkolorze
  • #zainteresowania

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking