Wpis z mikrobloga

Lubi ktoś spaghetti westerny? Czyli w skrócie włoskie westerny produkowane w latach 60 i 70. Były głównie kręcone w Hiszpanii, w szczególności w Andaluzji. Widziałem jak na razie ponad 40 takich westernów. Dolarowa trylogia z Clintem Eastwoodem to klasyka, ale jest też dużo innych ciekawych filmów i całkiem sporo wychodzi ich na bluray, które trochę kolekcjonuję. Polecam np. Bandidos z 1967 roku.
#film #filmy #western #westerny #sergioleone #eastwood
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reading1833: nigdy nie zrozumiem fenomenu tego gatunku. Próbowałem oglądać dobry zły i brzydki ale dosłownie nic się tam nie dzieje przez pierwsze chyba 20 minut i myślałem że się zanudze na śmierć
  • Odpowiedz
  • 1
@K-S-: Spaghetti westerny, zwane też italo-westernami, były produkowane głównie przez Włochów. Reżyserzy byli zazwyczaj Włochami, aktorzy też, ale kręcono głównie w Andaluzji. Widziałem już trochę tych filmów i dużo lokalizacji się powtarza. Nawet pewną willę widziałem przynajmniej w trzech takich filmach. Aktorzy drugoplanowi i trzecioplanowi też się powtarzają często.
  • Odpowiedz
  • 1
@Pandillero: nie wiem ile masz lat. Jak byłem dzieckiem to nie do końca doceniałem ten film. Wolałem wówczas Za Garść Dolarów. Teraz myślę jednak, że Dobry, Zły i Brzydki to mój ulubiony film w ogóle. Ja z kolei nie byłem nigdy fanem klasycznych westernów. Trochę widziałem filmów np. z John'em Wayne'm. Najbardziej przypadł mi do gustu True Grit z 1969 roku. Rio Bravo też bardzo fajne, ale Poszukiwacze w
  • Odpowiedz