Wpis z mikrobloga

Gdzie i jak (= jakich stanowisk) szukać tzw. pracy w korpo? Tej gdzie w sumie wystarczy magister, obsługa komputera, dobry angielski itp.? Jestem programistą, ale mam już powoli dość i chyba nie chcę dalej programować, imo to dobrze płatna, ale c-----a praca. Spróbowałbym w innej firmie, ale teraz wiadomo jak rynek wygląda. Co dalej na dłuższą metę, gdzie się przebranżawiać - nie wiem jeszcze, więc szukam czegoś "generycznego", żeby zamiast do Żabki na kasę iść do jakiegoś korpo, gdzie w sumie po latach też możesz zostać jakimś seniorem do przepychania papierów czy coś. Więc jakich stanowisk szukać? Ewentualnie czego się nauczyć, żeby szybciej znaleźć? Dzięki za wszystkie sugestie! Call center odpada, jakby co. Chcę się wiele nie narobić, a nie co chwilę musieć do kogoś dzwonić.
#pracait #programista15k #korposwiat
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunaexoriens: będzie ci ciężko bo na większość stanowisk w tzw biznesie czy operacjach jesteś "overqualified" i będą kręcili nosem, że to pewnie na przeczekanie, że zaraz skoczysz albo będziesz się nudził, albo zautomatyzujesz wszystko xD. Z drugiej strony jak wpadniesz na rozmowe rekrutacyjna znudzony i powiesz, że masz dość ROZWOJU w IT i w ogóle wkvrwia cie to to wyjdzie, że aplikujesz z braku laku/ze znudzenia, co też Cie trochę
  • Odpowiedz
@lunaexoriens na stronach korpo. Ogrom korpo, jak Capgemini, finansowych typu UBS, HSBC czy BBH nie wystawia ofert na jobboardy. Wejdź na ich stronę, wyszukaj kariera i patrz na stanowiska juniorskie/stazowe.
  • Odpowiedz