Wpis z mikrobloga

#paryz2024 Powiem tak, może to jest bardzo c-----e to co powiem, ale tyle właśnie znaczą te wszystkie Mistrzostwa Europy, Mistrzostwo im. Jana Pawła II, Memoriał Kapitana B---y w lekkoatletyce. Myślisz sobie, kurcze mistrz europy to pewnie się zakręci koło najlepszych ze stawki, a potem oglądasz jak zajmują ostatnie miejsca gdziekolwiek xD Szkoda, że Joanna Jóźwik w swoim primie w Rio musiała ścigać się z babochłopami, bo formę zrobiła pod igrzyska i biegła w nich świetnie, a teraz mamy co mamy.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@okradzione: oni mają tyle hajsu od sponsorów na tych wszystkich mityngach, że im koło c---a latają te olimpiady. Tak samo ekstraklasa dotowana z publicznych pieniędzy na stadiony itd więc po co mają się starać xD
  • Odpowiedz
@okradzione co w tym dziwnego, nie każdy sportowiec jest w stanie walczyć o top3 w zawodach rogzyrwnych co 4 lata. A skoro już sobie to uświadomi że nie ważne co będzie robił i tak tego nie osiągnie to właśnie warto się szykować na inne zawody. W jakimś tenisie też nie każdy wygra turniej wielkoszlemowy a to nie kasuje tego żeby się jak najlepiej przygotował na turniej dużo niższej rangi.
  • Odpowiedz
  • 9
@stan-tookie-1: Źle przeczytałeś co napisałem. Wiadomo, że nie każdy zdobędzie medal, ale oni odpadają w eliminacjach, w ćwierćfinałach, gdzie startują od ćwierćfinałów. U co drugiego się słyszy, że jest po kontuzjach, albo w trakcie i wie, że nic nie zrobi, ale i tak sobie przyjedzie, bo tak. A od utytułowanych zawodników oczekuje się trochę więcej jak ostatnie miejsce w swojej dyscyplinie. Nie biorę tutaj pod uwagę osób przy końcówce swojej
  • Odpowiedz
@Amatorro: czy ty bieg widziałeś dzbanie? Gość zupełni odpuścił. Grubo ponad sekundę gorzej od swojego PB.
Tu nie chodzi o to, że oczekujemy niemożliwego. Oczekujemy walki. Albo jesteś w formie, albo nie. W formie, czyli albo pobijasz / jesteś w okolicy personal best, ewentualnie season best, a nie sobie truchtwa i wyjebongo.
  • Odpowiedz
  • 2
@Amatorro: Ale startują np. 17-18letnie Brytyjki, Irlandki, Niemki, Francuzki, Włoszki, ktokolwiek, które potem wbijają do finałów, a u nas zajmują ostatnie miejsca w eliminacjach. Powtarzam po raz kolejny, niemożność zdobycia medalu jest zrozumiała, ale niemożność przebycia pierwszych eliminacji przez utytułowanego zawodnika w swojej koronnej konkurencji już średnio.
Ewa Swoboda nie jest pretendentem do medalu, bo jej koronna dyscyplina 60metrów o ile wiem nie jest wpisana na Igrzyskach, ale startuje na
  • Odpowiedz
@okradzione: przecież wiadomo, że dla tych lekkoatletów to jest sposób na łatwe życie. Zdobędzie taki sportowiec podium na memoriale im. Bolka i Lolka, potem od razu kontrakcik w wojsku (nie wiem po co ich tam biorą xD) i już jest ustawiony. Sport to jedna wielka pralnia pieniędzy.
W większości dyscyplin powinny się liczyć tylko Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata. Żadne memoriały, uniwersjady czy inne dożynki.
  • Odpowiedz
@okradzione: a bo w Polsce dalej beton odnośnie treningów etc, syn mojej koleżanki trenuje biegi - regularnie w swoim przedziale wiekowym zdobywa podia czy to wojewódzkie czy nawet jakiś szczebel krajowy, oczywiście o przejściu na bardziej profesjonalne treningi nie ma mowy, a argument jest taki że "ma jeszcze czas niech się bawi" xD chłopak fakt ma dopiero 13 lat, ale z tego co wiem bardzo lubi to co robi, nikt
  • Odpowiedz
  • 1
@nairoht: Właśnie jak jest taki dzieciak 12-13lat i faktycznie wykazuje jakieś predyspozycje do bycia kimś mocniejszym, to w takiego osobnika powinno być ładowane wszystko jak można, oczywiście też w sposób przemyślany, by mu tego sportu nie obrzydzić, no ale rozumiesz o co mi chodzi ;p
  • Odpowiedz
@okradzione: no widzisz, on by chciał, rodzice mu chcieli w tym pomóc to nasza myśl trenerska nie chce takich dzieciaków jak widać xD - rozumiem jakby nie miał wyników to po co, ale chłopak je ma - ale podobno jest jeszcze tam inny chłopaczek który bije swój rocznik na głowę no ma wyniki nie do osiągnięcia dla pozostałych i podobna sytuacja xD
  • Odpowiedz