Wpis z mikrobloga

Ciekawe statystyki. Co takiego się wydarzyło pomiędzy rokiem 2000, a 2024 że tak duża liczba kobiet w wieku 45+ bierze antydepresanty? A no np. bezdzietność skoczyła nam z 5% na 40%.
Nasz umysł zachowuje się inaczej jeżeli uważamy, że dziecka nie chcemy ale wciąż mamy szansę go mieć (czyli kobieta jest w wieku poniżej 40 lat). Natomiast inaczej zachowamy się jeżeli wiemy, że szansę już straciliśmy na zawsze (czyli kobieta jest w wieku powyżej 40/45 lat). Nagle pojawia się ściana i okazuje się, że psiecko lub kotecko to jednak nie dziecko i widzimy koleżanki posiadające szczęśliwe rodziny, natomiast my już nigdy takiej rodziny mieć nie będziemy.
Przy okazji statystyki pokazują nam czemu nie ma takiego wzrostu w przypadku mężczyzn - facet powyżej 45 lat wciąż może mieć dziecko.
#demografia #dzieci #rozowepaski
Klimbert - Ciekawe statystyki. Co takiego się wydarzyło pomiędzy rokiem 2000, a 2024 ...

źródło: dep

Pobierz
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Klimbert: z d--y wzięte XD
Patrz moja teoria.
Kobiety 45+ biorą antydepresanty ponieważ mają depresję bo mają na głowie dzieci, dom, obiad, pranie i jeszcze prace bo niewiele mężczyzn jest w stanie utrzymać samemu rodzinę (nie twierdzę że to ich wina).
Na kobiety „starej daty” zrzuca się wszelakie domowe obowiązki.

Moja matka naklepala 3 dzieci, też bierze antydepresanty (i nie, nie jest idealną matką, czy dobra sprawa dyskusyjna).
I tak
  • Odpowiedz
@Bpnn: ma tylko jedno dziecko, i uznał że swoją pańszczyznę już odrobił. @Klimbert: Sorry autorze, ale zastępowalność pokoleń to 2,1. Musisz zrobić jeszcze jedno dziecko żeby psioczyć na bezdzietne kobiety ( bo nigdy jeszcze nie psioczyłes na bezdzietnych mężczyzn)
  • Odpowiedz
@Klimbert: jeszcze czytałam, że będziesz dysponował dwoma mieszkaniami, bo jedno odziedziczysz. Wyobraź sobie, że dużo osób, nie może mieć nawet jednego, i nie mogą sobie na dziecko pozwolić
  • Odpowiedz
Co takiego się wydarzyło pomiędzy rokiem 2000, a 2024 że tak duża liczba kobiet w wieku 45+ bierze antydepresanty?


@Klimbert: a to, że w społeczeństwie jest mniejsza stygmatyzacja kobiet korzystających z usług psychiatrycznych. no bo wiadomo, facet to ma być facet a nie płaczący cipeusz.
  • Odpowiedz
  • 1
Elegancko, tylko zapłodnić i niech baba zajmuje się bachorem bo chłop woli inne rzeczy, a robiąc dziecko dba o jej zdrowie psychiczne. Dorób jej jeszcze ze 2 dla pewności, żeby nigdy nie musiała brać antydepresantów.


@przegro_pisarz: widzę że masz problem z przeczytaniem podstawowego tekstu, który zacytowałeś. Wytłuszczę ci więc raz jeszcze aby do ciebie dotarło: Jeżeli mam wybór - zająć się domem czy dzieckiem to wolę domem, a żonie to
  • Odpowiedz
  • 3
jak można być tak głupim, aby znaleźć dwie statystyki i automatycznie przypisać im korelację według własnego widzimisię XD


@PieknyWojciechPostrachDziewic: powiedz to naukowcom, że są głupi: This analysis of high-quality data for a national population indicates that early motherhood, childlessness and low parity are associated with higher usage of antidepressants in late mid-life.

Bezpośredni link: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/13607863.2015.1118010?cookieSet=1
  • Odpowiedz
szczerze mówiąc to nie wiem gdzie to wyczytałeś bo tam jest napisane w podsumowaniu:


@Klimbert: W tym samym podsumowaniu, we fragmencie, którego udajesz, że nie widzisz:

All models showed that women who became mothers before age 26 and had only one child had higher odds of medication purchase than the
  • Odpowiedz
  • 1
ma tylko jedno dziecko, i uznał że swoją pańszczyznę już odrobił. @Klimbert: Sorry autorze, ale zastępowalność pokoleń to 2,1. Musisz zrobić jeszcze jedno dziecko żeby psioczyć na bezdzietne kobiety ( bo nigdy jeszcze nie psioczyłes na bezdzietnych mężczyzn)


@Tajlosfit: wciąż wraz z żoną jesteśmy w "wieku rozrodczym".

jeszcze czytałam, że będziesz dysponował dwoma mieszkaniami, bo jedno odziedziczysz. Wyobraź sobie, że dużo osób, nie może mieć nawet jednego, i
  • Odpowiedz
  • 1
All models showed that women who became mothers before age 26 and had only one child had higher odds of medication purchase than the childless.


@slawek887: szczerze mówiąc zrozumiałem to zdanie w ten sposób, że muszą być spełnione dwa warunki jednocześnie (jedno dziecko + niski wiek urodzenia dziecka).
  • Odpowiedz
@Klimbert: no to skoro będziesz miał dwa mieszkania, to tym bardziej zrób sobie więcej dzieci, żeby załatać dziurę, która stworzyli Ci, co tych mieszkań nie mają i przez to dzieci
  • Odpowiedz
  • 3
nie ma opcji żebyś nie był bot kontem. Piszesz za szybko, zawsze w tym samym stylu, wraz z odpowiednim formatowaniem tekstu i wykłócasz o jakieś gowno w na portalu ze śmiesznymi obrazkami.


@PieknyWojciechPostrachDziewic: jak zakłądałem tutaj konto ponad 15 lat temu to nie było jeszcze botów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może coś chciałbyś jednak napisać na temat?
  • Odpowiedz
  • 3
żeby załatać dziurę, która stworzyli Ci, co tych mieszkań nie mają i przez to dzieci


@Tajlosfit: dziura jest ze względów kulturowych, a nie mieszkaniowych. Natomiast rozumiem, że jest to dobra wymówka.
  • Odpowiedz