Wpis z mikrobloga

Ciekawe statystyki. Co takiego się wydarzyło pomiędzy rokiem 2000, a 2024 że tak duża liczba kobiet w wieku 45+ bierze antydepresanty? A no np. bezdzietność skoczyła nam z 5% na 40%.
Nasz umysł zachowuje się inaczej jeżeli uważamy, że dziecka nie chcemy ale wciąż mamy szansę go mieć (czyli kobieta jest w wieku poniżej 40 lat). Natomiast inaczej zachowamy się jeżeli wiemy, że szansę już straciliśmy na zawsze (czyli kobieta jest w wieku powyżej 40/45 lat). Nagle pojawia się ściana i okazuje się, że psiecko lub kotecko to jednak nie dziecko i widzimy koleżanki posiadające szczęśliwe rodziny, natomiast my już nigdy takiej rodziny mieć nie będziemy.
Przy okazji statystyki pokazują nam czemu nie ma takiego wzrostu w przypadku mężczyzn - facet powyżej 45 lat wciąż może mieć dziecko.
#demografia #dzieci #rozowepaski
Klimbert - Ciekawe statystyki. Co takiego się wydarzyło pomiędzy rokiem 2000, a 2024 ...

źródło: dep

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
Tam to dopiero będzie pogrom i idę o zakład, że nastąpi nagły wzrost samobójstw wśród takich kobiet, które były gwiazdkami, ale już są stare i nieatrakcyjne, a alternatywy brak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@slawek887: Nie będzie, takie akurat doskonale wyczuwają kiedy kończy się zabawa i łapią na dziecko ostatniego rokującego.
  • Odpowiedz
  • 0
a Ty dalej brnij w zawarte, że brak mieszkania nie jest problemem. No dla mnie na przykład jest.


@Tajlosfit: gdybyś miała mieszkanie to miałąbyś dwójkę dzieci? Pytam całkowicie serio, nie ma w tym żadnej ironii.
  • Odpowiedz
@slimax: No moja mama też brała, a jedynakiem nie jestem. Sam byłem w szoku. Jeszcze kilkanaście lat temu sama by mówiła, że te depresje to jakieś wymyślone głupoty i trzeba wziąć się za siebie i nie marudzić, a jak ktoś chodzi do psychiatry, to wariat.
  • Odpowiedz
@Klimbert: szczerze mówiąc, twoje rozumowanie jest trochę z dupy. Bierzesz dwie statystyki i łączysz je ze sobą bez żadnego badania, czy jedno wynika z drugiego i tylko dodajesz do tego swoją ideologię. Takie coś, się powszechnie nazywa propagandą, albo po prostu manipulacją. Równie dobrze te dwie statystyki mogą w ogóle nie mieć żadnej korelacji i wynikać z czegoś kompletnie innego.
  • Odpowiedz
  • 0
Tu się zgodzę. Analfabetyzm, brak znajomości metodologii naukowej, odpyskowywanie na merytoryczne kontrargumenty, szczucie na kobiety, OP i jego urojenia to idealny materiał na guwną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@drobne_na_taryfe: co do zasady staram się nie odpisywać na takie pyskówki ale tym postem tylko sama pokazujesz że masz problem z podstawowym rozumieniem tekstu pisanego przez inne osoby. Ale to już nie mój problem, tylko twoich braków w
  • Odpowiedz
  • 1
Dzietne nie biorą. W ogóle. Wykopek.wymyśla tezę i viola! #!$%@? czy prawdziwa.


@bigos555: raz jeszcze - nie ja sobie dorobiłem teorię, tylko naukowcy: This analysis of high-quality data for a national population indicates that early motherhood, childlessness and low parity are associated with higher usage of antidepressants in late mid-life.
  • Odpowiedz
  • 1
bo to twoje kucourojone teorie... Już na początku cię wyjaśnili...


@massejferguson: nie moje tylko naukowców: This analysis of high-quality data for a national population indicates that early motherhood, childlessness and low parity are associated with higher usage of antidepressants in late mid-life.

Bezpośredni link: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/13607863.2015.1118010?cookieSet=1

Do tej pory nikt mnie "nie wyjaśnił".
  • Odpowiedz