Wpis z mikrobloga

@wielkifanrapu: jeżeli nic nie rozumiesz i nie skupiasz się w ogóle na słuchaniu, to praktycznie nic. Może jakieś bardzo często pojawiające się słowo zapamiętasz.
  • Odpowiedz
  • 5
@wielkifanrapu Z mojego doświadczenia - zdecydowanie tak. Mi pomogło w prawidłowej wymowie. Wprawdzie uczyłem się innego języka, ale puszczanie różnych nagrań (wtedy nie było podcastów xD) sprawiło, że później mówiłem prawie jak native speaker
  • Odpowiedz
  • 0
@wielkifanrapu Dużo słyszałem historii o zwariowanym tempie nauki języka ludzi którzy wylądowali w obcym kraju i nie mieli wyjścia (chyba że ktoś na siłę nie chce)
Mój nauczyciel japońskiego sugerował też żebym zaczął oglądać/słuchać rzeczy jak tylko zacznę rozumieć ze 25%
Jak się nie mylę pisałeś że uczyłeś się hiszpańskiego. Moim zdaniem jeśli dodatkowo ćwiczysz słownictwo itd. to wal te podcasty to odciny
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu:
W skrócie - tak.
- Jeśli nie rozumiesz nic - da tylko kosmetyczną poprawę w szybkości nauki oraz zauważalną (o ile jednak trochę uwagi poświęcisz) poprawę w akcencie.
- Jeśli dopasujesz tak, żeby rozumieć minimum połowę zdań - zapewni znaczne przyspieszenie nauki (a przede wszystkim poprawę wymowy która często leży przy uczeniu syntetycznym). Ale oczywiście nie zastąpi to samej nauki.
- Jeśli będziesz słuchał czegoś co (prawie) w pełni
  • Odpowiedz