Wpis z mikrobloga

Hej. Od jakiegoś roku piszę powieść science-fiction zatytułowaną "Drzewo Fraktalne"
Jest dostępna w formie strony internetowej. Za darmo - nie robię tego dla pieniędzy.

https://dark-gaming.net/fractal-tree

Poruszam tematykę sztucznej inteligencji, androidów, rozwoju technologicznego, mechów, ludzkiej natury, postrzegania świata, mitologii, religii i wiele innych rzeczy.
Staram się, żeby historia była ciekawa, wciągająca, miała dużo tajemnic, ukrytej głębi i dawała punkt zaczepienia do przemyśleń.
Inspirowałem się w dużej mierze stylem narracji i tematyką gier J-RPG Xenogears i Xenosaga Tetsuyi Takahashiego. (Btw, totalnie polecam!)

Już od jakiegoś pół roku miałem napisane 8 rozdziałów pierwszego tomu, ale po dłuższej przerwie postanowiłem je zmodyfikować i wystartować od nowa. Aktualnie dostępny jest tylko pierwszy rozdział nowo pisanego prologu. (Reszta rozdziałów wróci w odpowiednim czasie.)
Będę starał się regularnie wrzucać kolejne.

Piszę w pierwszej kolejności w języku angielskim, ale równolegle ciągnę tłumaczenie w języku polskim.

Jeśli będą na Wykopie zainteresowani śledzeniem tej historii, to będę informował o aktualizacjach na tagach #fractaltree #drzewofraktalne

Bardzo docenię wszelki feedback. Ciężko jest autorowi samodzielnie ocenić, jaki jest odbiór z perspektywy czytelnika.
Nawet jeśli Wam się nie spodoba, to informacja o tym co mógłbym usprawnić będzie dla mnie bardzo cenna.

#scifi #sciencefiction #fantastyka #ksiazki #pisanie #literatura #ebook #czytajzwykopem #piszzwykopem #technologia #mechy #android #sztucznainteligencja #kosmici #filozofia #jrpg #xenogears #xenosaga #anime
Eillis - Hej. Od jakiegoś roku piszę powieść science-fiction zatytułowaną "Drzewo Fra...

źródło: banner-medium-pl

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Menhera Department
  • 1
@Eillis całkiem gładko się czyta, jedynie krótki dialog z karlsonem wyrwał mnie z immersji przez niespodziewaną komedię. Cejlon-ti oddaje wrażenie wampirów-autystów ze ślepowidzenia. Pierwsze podwaliny uniwersum i haki narracyjne mnie nakłoniły do czytania dalej, w szczególności wątek, że deus zdaje się jedynie biernie wszystkiemu przyglądać

gotuj dalej tego bigosu, fajen

  • Odpowiedz
@Eillis: pierwsza uwaga - piszemy z regułu Sztuczna Inteligencja, nie sztuczna inteligencja. Kilka linijek dalej wprowadzasz skrót SI (z dużych liter) nie tłumacząc go. Powinno być Sztuczna Inteligencja (SI) i później już SI.
  • Odpowiedz
  • 0
@ramenowy_kotek: Dzięki za zainteresowanie! Jeśli przeczytasz (i będziesz miała ochotę) to daj znać co myślisz.
Skoro też piszesz to może masz jakieś rady z perspektywy autora?
Jestem amatorem-samoukiem, więc żaden ze mnie autorytet, ale mam już wypracowane podejście, które mi się sprawdza, więc też mogę się podzielić tym, do czego doszedłem.

@FRACTURED_FINGERS: Dzięki! Bardzo się cieszę, że Ci się podoba.
Staram się dorzucić jakiś sucharek tu i tam, jak mi się nawinie. Boję się, że całkiem bez humoru historia może być zbyt ciężka, jeśli planuję opisywać później różne dziwne
  • Odpowiedz
  • 0
@JamesJoyce: A, jeszcze w temacie tłumaczenia terminów: mam z tym pewien problem...
Takich skrótów w powieści będzie cała masa (SI, ASM, HLF, CMS, itd., a jeszcze dużo dojdzie z biegiem czasu). Boję się za każdym razem tłumaczyć je w nawiasach, bo może to strasznie rzucać się w oczy i wybijać z immersji.
  • Odpowiedz
@Eillis to nie jest praca naukowa. Jesli chcesz możesz napisać nawet SI bez żadnego wyjaśnienia. Ale generalnie jeśli to ma być skrót poprawnie jest tak, ze piszemy za pierwszym razem pełną nazwę, skrót w nawiasie, a później już używamy tylko skrótu.
  • Odpowiedz