Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem że myjąc patelnie w zmywarce się psuje ich warstwę ochronną w mocny sposób.
Kurde przydałyby się jakieś folie/coś innego by w tym smażyć a następnie to w---------ć a patelnia czysta.
Tak samo jak się stosuje to do opiekacza zwanego tosterem xD
#kuchnia #gotujzwykopem #przemyslenia
niebadzogrem - Właśnie się dowiedziałem że myjąc patelnie w zmywarce się psuje ich wa...

źródło: images

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karton_bez_szkla Jak masz uszkodzenia mechaniczne powłoki to powinieneś wywalić i kupić nową.

@Mirkosoft Jak masz patelnię z dobrej stali nierdzewnej to i owszem, ale jak masz średniej klasy "non stick'a" to średnio.

@niebadzogrem Jeśli masz "sprawną" patelnię z powłoką nie przywieralną ręczne mycie trwa kilka sekund.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft pewnie było milion razy, ale czy mógłbyś coś polecić? Wiem, że pewnie się nie da, ale chciałbym tanio i dobrze. Muszę wymienić patelnie (do tej pory zawsze "teflon" (głównie Ikea i Tefal) i zastanawiam się nad czymś lepszym. Płyta indukcyjna, dobrze by było, aby móc myć w zmywarce.
  • Odpowiedz
@emitar Jak tanio i dobrze to przejedź się do makro i kup jakaś stalówkę ze średniej półki. Jak chcesz bardzo dobrze to patelnię warstwową 3-ply - tak, że w całości jest wykonana z warstw a nie tylko dno. Demeyere, all-clad, le creuset, tomgast to najlepsze marki. A jak szukasz czegoś do steków to najlepiej wysokowęglowa, najlepiej De Buyer, to generalnie są patelnię na całe życie, Twoje i Twoich dzieci.
A do
  • Odpowiedz