Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W------i mnie dziś z pracy. Powód? Za długo pracowałem nad dwoma taskami. Zero wypowiedzenia bo B2B xD

A najlepsze w tym jest to, że jeszcze kilka lat temu było coś takiego jak okres wypowiedzenia na B2B. A teraz widzę zwalniają z dnia na dzień. Bo se mogą, rynek się zmienił.

Ja też miałem okres wypowiedzenia w umowie ale raczej mają to gdzieś, bo zastosowali wobec mnie art. 746 kc XD

Parodia #programista15k #januszex



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Luz w mojej firmie też tak robią xD w poniedziałek wszystko fajnie pięknie a we wtorek czytasz maila ze taki a taki już od dziś z nami nie pracuje i że życzą powodzenia w rozwoju kariery :D
  • Odpowiedz
@bb89 no właśnie, a UoP powinien być :3
Poza tym art. 746 k.c. nie stosuje się do umów o świadczenie usług wprost, tylko odpowiednio, w tej sytuacji wypowiedzenie było praktycznie na 100% nieskuteczne.
  • Odpowiedz
nikt nikogo nie zwalnia za coś takiego bez poprzednich podobnych akcji


@WyjmijKija: To prawda ale raz pracowałem w kontraktorni i dorzucili kolesia z Ukrainy co słabo po angielsku gadał i zachowywał sie jak Hindus. Czyli yes, yes, zero pytań i dostał bojowe zadanie bo zblizało się demo jakieś i zrobił coś tam ale nie działało. Manager klienta się tak wkurzył że nie informował i słaby kontakt że najpierw mu zabrali
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli to naprawdę nie jest bait to strzelam, że jest to jakiś startup gdzie manager czy którykolwiek kto tam podejmuje decyzję jest mega wkręcony w to, żeby całość dowieźć, mega mu na tym zależy, bo albo ma udziały albo liczy, że się wybije na sukcesie. Zakładam, że nie jest to duża firma, a raczej 5-20 pracowników
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: Znam podobny przypadek z firmy ok 200 osób. Odcinamy dostępy i rozwiązujemy umowę bez okresu wypowiedzenia. I to też właśnie za wolną pracę pomimo, że wcześniej brak było takich sygnałów. Ale muszę dodać, że ta osoba nie pracowała tam jakoś długo.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: Co nie zmienia faktu, że gro firm i menadżerów nie potrafi dawać feedbacku w pracy na bieżąco.

Kojarzę wiele przypadków, że goście mieli na 6/12 miesięcy umowy, a miesiąc przed końcem na rozmowie "przedłużającej" kontrakt dowiedzieli się, że mają bardzo słabą opinie i kontrakt nie zostanie przedłużony. To czemu z nim nie porozmawiali wcześniej? Żadnych sygnałów, a wystarczyło pogadać wcześniej "słuchaj Mirek, oczekujemy, że jak zadanie jest wycenione na
  • Odpowiedz