Wpis z mikrobloga

@PajonkMondry myjesz napęd bardzo dokładnie, szejk łańcucha i kasetę oraz blaty, nakładasz i zostawiasz do wyschnięcia na parę godzin, nakładasz jeszcze raz,
Potem co ok 300-400 km przecierasz szmatą i nakładasz jedną warstwę, tak 2 razy i wtedy myjesz od nowa i nakładasz.
  • Odpowiedz
  • 2
@PajonkMondry wosk, czy to squirt lube, czy bike7 pro wax.
Tylko trzeba porządnie wyczyścić napęd. Kaseta, łańcuch, blaty korby, kółka przerzutki. Próbowałem w domu, za 3 razem byłem jako tako zadowolony z czystości na wosku.
Dopiero po czyszczeniu w serwisie, przy okazji przeglądu w lutym, napęd na wosku faktycznie nie brudzi :D
P.S.
Wd40 to marka a nie konkretny specyfik. Mają też oliwki do łańcucha. Też się niedawno dowiedziałem ( ͡
  • Odpowiedz
@PajonkMondry: kup se bike 7 pro wax + piankę do czyszczenia fenwicks. Do tego mała szczotka i np. jakaś szmatka z mikrofibry albo stare prześcieradło.
Opitol całą kasetę pianką, pokręć trochę pedałami do tyłu żeby rozprowadzić piankę po łańcuchu, spłukaj wodą (np. wykorzystując bidon), poprzecieraj szczotką kasetę, łańcuch, kółka przerzutki i szmatką blaty korby + łańcuch aż nie będzie zostawiał brudu na szmacie.
Pozostaw do wyschnięcia (musi być 100% suchy)
  • Odpowiedz