Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem ze stopą. Byłem u trzech ortopedów w LX, miałem 2x USG robione i rentgen które nie wskazują praktycznie na nic, a ból jak był tak jest. Od 3 miesięcy zmagam się z bólem od stawu dużego palucha, którego raz czuć od góry stawu, a raz czuć od dołu. Problem pojawia się głównie po nocy lub dłuższym siedzeniu. Brak jakiejkolwiek opuchlizy czy znaku, że coś się stało z zewnętrznej strony. Podczas początku chodzenia, ból jest upierdliwy, ale da się go rozchodzić i przy dłuższych wędrówkach nie jest problemem. By dać odpocząć stopie, przestałem też chodzić na siłownie przez 1,5 miesiąca, ale nic to nie dało.
Za pierwszym razem dostałem Diclo Duo Combi ponieważ USG wykazało mały stan zapalny. Niestety ból nie zniknął. Rentgen nic nie wykazał, tak samo drugie USG. Wykorzystałem dwie butelki Ketospray Forte, który po dłuższym stosowaniu zmniejszył uczucie bólu, jednak koniec końców nie pomógł.
Jestem w kropce - ortopeda na ostatniej wizycie powiedział, że to wina wkładek w butach (nagle wszystkie buty które nosze po 2 lata mają #!$%@? wkładki) i mam je wymienić. No to wymieniłem, ale #!$%@? to dało. Stosowałem popularne żele i kremy z aptek, Voltareny Super Duper w formie kapsułek i jestem dalej w tym samym miejscu. Jestem już tym cholernie zmęczony.
Dla zobrazowania zaznaczam miejsca. Będę wdzięczny za porady.
#zdrowie #pytaniedoeksperta #silownia #pomocy
LongWayHome - Mirki, mam problem ze stopą. Byłem u trzech ortopedów w LX, miałem 2x U...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-19 155643

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LongWayHome: no masz stan zapalny w stawie, pewnie zła dieta i stres. Zacznij od zmiany butów bo nie bez przyczyny rozwinął się w tym miejscu, wygląda jakbyś nosił za małe/twarde/niewłaściwie wykrojone. Później detox i zacznij jeść ząbek czosnku dziennie.po kilku miesiącach powinieneś być nowym człowiekiem. Tylko jakieś prawdziwe buty kup, amerykańskie może masz stopy jak księciunio.
  • Odpowiedz
@LongWayHome: może problem nie jest ortopedyczny, a neurologiczny? Mnie od wielu lat bolało ramię, poszedłem do ortopedy, który zlecił rentgen, USG i CT, ale żadne z tych badań nic nie wykazało. W końcu poszedłem do neurolożki, ta kazała mi iść na rezonans i wyszło, że mam chorobę rdzenia kręgowego. Więc jak mirek wyżej mówi idź do neurologa albo do fizjo, przy czym mi fizjo powiedział, że najpierw lepiej jest dostać
  • Odpowiedz
@LongWayHome: chciałbym mieć takie problemy, ale wracając do tematu, to może dna moczanowa w początkowej fazie lub jakaś choroba autoimmunologiczna. Miałeś badania krwi? Kwas moczowy?
  • Odpowiedz
  • 1
@deenowy: Kwas moczowy jest w normie. Dzięki za sugestię.
@sameowoce: Na codzień chodzę w butach, które nie mają twardej "pokrywy" - bardziej siateczkowane by stopa oddychała. W podobnych ćwiczyłem. Od miesiąca żre Huel i normalne obiady, więc poza zlikwidowaniem białego chleba i dużej ilości cukru w ostatnim czasie to nie zmieniłem wiele w swojej diecie.
@xyz_xyz: Dzięki, zapisze sobie i spotkam się.
@cutecatboy: Dzięki,
  • Odpowiedz
@LongWayHome: Rolowanie stupek na czymś takim mogłoby troche pomóc, ogólnie wydaje mi się (na własnych obserwacjach) że takie ogólne spięcie organizmu objawia się jako pierwsze na dłoniach i stopach a przyczyny są różne ale tak to do fizjo na pewno warto się wybrać
skunior - @LongWayHome: Rolowanie stupek na czymś takim mogłoby troche pomóc, ogólnie...

źródło: 1000004583

Pobierz
  • Odpowiedz