Wpis z mikrobloga

Uważam że wszystkie nowe samochody rejestrowane w Polsce powinny mieć blokadę prędkości 150 km/h. Sprzedaż/posiadanie samochodu bez blokady powinny być legalne, ale zdjęcie blokady po uzyskaniu rejestracji powinno być przestępstwem.

Nie widzę żadnego powodu żeby można było rejestrować pojazd, który może jeździć szybciej niż prawo na to pozwala. Jeśli ktoś chce sobie kupić i jeździć po jakichś torach, to proszę bardzo. Na drogach publicznych nie ma miejsca na szybszą jazdę.

#motoryzacja #niepopularnaopinia
  • 233
  • Odpowiedz
@Serrrek: Uważam, że wszystkie rowery powinni mieć założone ograniczenie do 25 km/h , np na zasadzie hamulca odśrodkowego. Zdjęcie takowej blokady powinno skutkować ograniczeniem praw obywatelskich, dożywociem, a w uzasadnionych przypadkach wpisaniem na parafialną listę zagrożeń.
Wyprzedzając brzydkie uwagi : tak dostrzegam różnicę pomiędzy samochodem i rowerem, różnice jakie szkody może wywołać rozpędzony samochód, a jakie rower , ale po co się ograniczać z ograniczeniami, trzeba ich tak produkować dużo
  • Odpowiedz
Ale też w ustawie napisałbym że te fotoradary nie powinny łapać ludzi jadących mniej niż 80, bo faktem jest że te ograniczenia do 50 są często tak durne że szkoda gadać.


@Serrrek: Czyli jednak można nie stosować się do ograniczeń, jeśli uważasz że nie mają sensu? xD
  • Odpowiedz
@Serrrek: To jest wszystko git tylko ma jedną wadę. W pewnych ekstremalnych przypadkach może się okazać, że danie gazu do dechy może komuś uratować życie bo zdąży uciec przed jakimś wypadkiem. Po wprowadzeniu takiej blokady prędzej czy później wydarzy się taki wypadek i okaże się, że gdyby kierowca przyspieszył bardziej to uniknąłby jakiegoś zderzenia. Jedna taka śmierć przez blokadę będzie bardziej wałkowana niż 1000 smierci zapobiegniętych DZIĘKI blokadzie ponieważ tu
  • Odpowiedz
Często potrzebujesz przyspieszyć, przycisnąć aby czegoś uniknąć z kagańcem byś tego nie zrobił.


@r5678: powiedz zupełnie szczerze, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić. W jakiej sytuacji, jadąc 150km/h dalsze przyspieszanie miałoby umożliwić Ci uniknięcie czegokolwiek? No chyba, że mówisz o uniknięciu policji xD
  • Odpowiedz
@Serrrek i każdemu zabrać rower kto ścieżka nie jeździe a temu co gumę na chodnik wypluje odciąć język żeby więcej tego nie robił ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Serrrek: Też tak myślę, nie da się bezpiecznie jeździć po naszych drogach szybciej. No nie da. Latałem po PL służbowymi autami i można było sobie coś tam depnąć, jechałem szybciej niż te 150 nieraz, ale to zaczyna się robić niebezpieczne. Co ciekawe te nowe suvy, elektryki itd to potrafią mieć właśnie 140-150 maks, albo jak jedziesz jakimś renault to on przy 140 zaczyna dziwnie się zachowywać, nie jest przystosowany do
  • Odpowiedz
@Serrrek Jako że w co drugim komentarzu bez szacunku piszesz do ludzi że coś tam szczekają to również się nie będę hamował.

Takie ograniczenie nie ma żadnego sensu z jednego prostego powodu. Jeżeli weszłoby takie ograniczenie to liczba radarów i kontroli by zmalała jako że miasta zawsze szukają cięć kosztów, a po co sprawdzać prędkość jeżeli wszystkie auta mają wbudowane ograniczenie (za te potencjalne 15 lat pewnie z 90 procent by
  • Odpowiedz
W pewnych ekstremalnych przypadkach


@enten: ekstremum z zalozenia jest rzadkie. Pasy tez rzadko, bo rzadko, ale moga przyczynic sie dio smierci - jednak przewaznie ratuja zycie.
  • Odpowiedz
@Serrrek: @foneswein Pyk +10 tysięcy złotych do ceny twojego nowego passata za dodatkową "blokadę prędkości" żeby jeździć po Polsce ale w zamian samochód będzie bezwartościowy w niemczech.
Takich projektów nam trzeba! Wspaniały pomysł widać że pomysłodawca z tej samej stajni co ludzie od poprzednich programów np. utylizacja + w którym rząd polski nie tylko umożliwi polskim przedsiębiorcą "recykling" mojego elektryka a nawet dopłaci mi za taką możliwość!! Wreszcie powrót
  • Odpowiedz