Wpis z mikrobloga

@Qrix: Prawda jest taka, że powinniśmy kompleksowo uregulować kwestię rowerzystów jako uczestników ruchu. Rowerzyści nie przestrzegają w zasadzie żadnych przepisów - nie wiem czy wynika to z celowego zachowania czy po prostu z nieznajomości tych przepisów. A jeszcze zwrócisz uwagę, że np. nie jeździ się po przejściu albo że obok drogi ma ścieżkę rowerową to wielki dramat. Rowerzyści to absolutnie najgorsi uczestnicy ruchu drogowego - i mówię to jako osoba,
  • Odpowiedz
@melba: jazda rowerem po ruchliwej drodze jest niebezpieczna, jadąc przy krawędzi STANDARDEM jest że ktoś wyprzedza samochodem na trzeciego lub spycha rowerzyste do rowu, nie wspominając już o koleinach które na brzegach są. Nie wiem czy dałbym radę przejechać drogą wojewódzką 5km żeby ktoś mnie nie wyprzedził na trzeciego, temu w ogóle już z takich dróg nie korzystam.

Ci rowerzyści są niestety złym przykładem, szczególnie jeszcze na filmie który @
  • Odpowiedz
  • 1
@TomSz przecież cały czas piszę o gościach z filmiku. Część z nich jedzie jak najbardziej ok, ale inni jakby to była ich prywatna droga.
Nigdzie nie pisałem że każdy ma zawsze bezwzględnie jechać 10cm od prawej krawędzi.
Pisałem trz, że nie po to mają się trzymać krawędzi żeby można ich było na trzeciego wyprzedzać, ale żeby łatwiej i sprawniej można ich było bezpiecznie wyprzedzić.
  • Odpowiedz
3 kilometry

Albo 10.


HURR DURR DZIE ŁUN SIE SPIESZYŁ

Bo przecież pedalarze mogą tamować ruch i są nietykalni...


@tellet: ślepe przestrzeganie prawa to fanatyzm albo zwykłe zbydlęcenie, co w tym dziwnego. Krowa wie gdzie ma iść i stać, nie zastanawia się czy ma to sens.
Krupier - >3 kilometry
Albo 10.

HURR DURR DZIE ŁUN SIE SPIESZYŁ
Bo przecież pedalarz...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • Odpowiedz
W PL obowiązuje ruch prawostronny,


I się do niego stosują.

a ci jadą środkiem a nie przy prawej krawędzi.


Mogą.
  • Odpowiedz
@melba: jak ich podczas jednej takiej jazdy wyprzedza setki kierowców i co pewnie 10 min mają niebezpieczną dla nich sytuację to jadą w kupie żeby było bezpiecznie. Ty dajesz teoretyczne rozwiązania, ale praktyka jest taka że jakby jechali jak mówisz to by musieli mieć medyka w zespole. Tak jak mówisz to można w Danii jeździć gdzie kultura jazdy samochodem jest wyższa.

Jeżdzenie rowerem to zły sport na Polskie warunki i
  • Odpowiedz
@melba: no bezpieczeństwo jest ważniejsze niż przepisy, szczególnie że jedynym pokrzywdzonym jest kierowca który musi po prostu poczekać chwilę dłużej żeby wyprzedzić. Łamanie przepisów przez kierowców samochodów to standard na który nikt nie zwraca uwagi bo widzi takie łamania prawa w dziesiątkach dziennie, ale rowerzysta coś zrobi nieznaczącego to jest to wielkie wydarzenie i afera i dyskusje co powinien zrobić ;) Ten film to pierdoła i jakbym się przeszedł w
  • Odpowiedz
@bobernh

Na nagraniu jednak wydaje się, że jazda bliższa prawej krawędzi jezdni jest możliwa.


Pewnie jest aczkolwiek wolałbyś żeby cały ten peleton jechał gęsiego zajmując dwa razy więcej miejsca przez co wyprzedzanie ich byłoby kompletnie niemożliwe?
  • Odpowiedz
Taka jazda jest oczywiście nieprzepisowa, ponieważ nie można jechać po drodze obok siebie za wyjątkiem wyprzedzania.


@trzynastka: Bzdura. Już dawno wprowadzili wyjątek, który na to pozwala. Można jechać obok siebie, ale kiedy nadjeżdża samochód, należy zjechać do prawej krawędzi jezdni, żeby ułatwić mu manewr wyprzedzania i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

https://rowerowypoznan.pl/know-how/rowerowy-poznan-poradnik-dla-mieszkancow/10-przepisow-dotyczacych-ruchu-rowerowego-o-ktorych-istnieniu-mogli-nie-slyszec-nawet-kierowcy/
StaryWedrowiec - >Taka jazda jest oczywiście nieprzepisowa, ponieważ nie można jechać...

źródło: 2024-07-17 04 19 12

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qrix oczywiście, Polska, drogi jednopasmowe, duże natężenie ruchu, jazda 20km/h, #!$%@? pas bo... tak, I dlaczego mamy napięcia? No nie wiem ale się domyślam.
Albo róbcie drogi jak w Stanach albo ruch jak w Indiach. Bo to jest najgorsze gówno z możliwych, I tylko się jełopy nagrywacie.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Szczególny wyjątek. Już tłumaczyłem to twojemu koledze. Po prostu jest to dopuszczenie warunkowe, a w tym wypadku nie było absolutnie spełnionej tej przesłanki. Oni przeszkadzają innym kierowcom!

Następny razem, aby dyskusja była merytoryczna, warto wkleić przepis, a przytaczać screeny z forum rowerowego.¯\(ツ)/¯

3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób
  • Odpowiedz
Szczególny wyjątek. Już tłumaczyłem to twojemu koledze. Po prostu jest to dopuszczenie warunkowe, a w tym wypadku nie było absolutnie spełnionej tej przesłanki. Oni przeszkadzają innym kierowcom!


@trzynastka: Nie musisz mi tego tłumaczyć, bo o tym wiem. Odniosłem się tylko do twierdzenia, że rowerzyści nie mogą jechać obok siebie i przytoczyłem na szybko, kiedy mogą.

Ty twierdziłeś: "Taka jazda jest oczywiście nieprzepisowa, ponieważ nie można jechać po drodze obok siebie
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Nie wiem, czy zrozumiałeś słowo wyjątkowo, jeżeli nie przeczytaj je jeszcze raz powoli W-Y-J-Ą-T-K-O-W-O.

A co do pouczania, zabolało? To dobrze. Przecież ty jesteś znany z tego, że w co drugim wpisie przyp#$%sz się do innych, że po lennym postawili kropkę. Taka mierna kopia Paliwody.( ͡° ͜ʖ ͡°)
trzynastka - @StaryWedrowiec: Nie wiem, czy zrozumiałeś słowo wyjątkowo, jeżeli nie p...

źródło: bi

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy zrozumiałeś słowo wyjątkowo, jeżeli nie przeczytaj je jeszcze raz powoli W-Y-J-Ą-T-K-O-W-O.

A co do pouczania, zabolało? To dobrze. Przecież ty jesteś znany z tego, że w co drugim wpisie przyp#$%sz się do innych, że po lennym postawili kropkę. Taka mierna kopia Paliwody.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@trzynastka: Mierna kopia Paliwody? Masz coś z głową, że podczas dyskusji o prawie drogowym próbujesz mnie poniżać?

Nie, nic nie zabolało, bo mylisz
StaryWedrowiec - >Nie wiem, czy zrozumiałeś słowo wyjątkowo, jeżeli nie przeczytaj je...

źródło: masz

Pobierz
  • Odpowiedz