Wpis z mikrobloga

  • 20
@Ex3_ co powstrzymuje tych rowerzystów przed podzieleniem się na mniejsze grupki? Wiem, że tak mogą, ale po co prowokować niebezpieczne sytuację. Przecież tam wiele nie trzeba, wystarczy żeby co kilka osób odstęp był większy i po problemie.
Wyprzedzanie, po to żeby za 10s skręcać też nie jest zabronione, a chyba zgodzimy się ze nie jest zbyt mądre.
Inna sprawa, że powinni jechać możliwie blisko prawej krawędzi, a niektórzy tutaj jadą praktycznie
  • Odpowiedz
  • 58
@melba Co powstrzymuje kierowców przed podzieleniem się na mniejsze grupki? Po co prowokują niebezpieczne sytuacje jeżdżąc jeden za drugim? Wystarczy że będą trzymać odstęp.

A tak serio. Jak będą jechać jeden za drugim to i tak nie wyprzedzisz prawidłowo bo droga jest za wąska. A jakby jechali po prawej to by prowokowali do nieprawidłowego wyprzedzania co jest bardzo niebezpieczne dla nich. Może problem jest w tym że w takiej sytuacji kierowcy
  • Odpowiedz
  • 21
@Ex3_ samochody w większości jadą w jakimś innym celu niż sama jazda i nie umawiają się na jazdę w wiekszej grupie po drodze publicznej.
Jeśli wszyscy jechali by blisko prawej krawędzi ( tak jak niemtorzy) to spokojnie jest miejsce na wyprzedzanie. Wtedy też o wiele lepiej widać, czy coś z naprzeciwka nie jedzie.
No ale lepiej prowokować i tworzyć kolejne podziały i waśnie.
  • Odpowiedz
  • 9
@melba Szerokość pasa ruchu to około 3,5m. Szerokość samochodu osobowego to około 2m. Szerokość takiego rowerzysty to około 60cm. Rowerzysta żeby jechać bezpiecznie powinien jechać około 50cm od prawej krawędzi. Powiedzmy że jedzie bardzo blisko, powiedzmy 30cm. Do tego dochodzi ustawowy 1m przy wyprzedzaniu. Mamy zatem 3.5-2-1-0,6-0.3. Gdzie tutaj znajdujesz miejsce na prawidłowe wyprzedzanie? Policz mi to proszę bo ja tego nie widze.
  • Odpowiedz
@Qrix:

napisalbym ze utrudniaja wyprzedzanie, ale nie - oni nawet je uniemozliwaiaja jadac w ten sposob
podaje haslo: metr odstepu. i #!$%@? wie jak to jest liczone tzn od lusterka czy od drzwi do lokcia rowerzysty albo kierownicy
jak taki glupek jedzie na srodku jezdni to przeciwny pas musi miec ze 3m zeby go legalnie wyprzedzic
WykopanyDzon - @Qrix: 

napisalbym ze utrudniaja wyprzedzanie, ale nie - oni nawet je...

źródło: debile na rowerach

Pobierz
  • Odpowiedz