Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że całe pokolenie facetów uczestniczących w poborowym wojsku dało sobie wmówić że to zrobiło z nich „prawdziwych mężczyzn”? Przecież to miało na celu nauczenie ich wykonywania debilnych rozkazów narażających ich życie bez nawet chwili zastanowienia i żadnego sprzeciwu xD

#wojsko #zasadniczasluzbawojskowa
  • 156
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stemitor: nie byłem w wojsku, nie pochwalam, ale patrząc na to bezstresowe wychowanie dzieciaków, to raz w życiu zależałoby mi żeby mieli okazję wykonać coś co im sie nie podoba :D
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Ta, fajna teoria. Kolega jakoś przed covidem zgłosił się sam na ćwiczenia na miesiąc. Gówniany sprzęt, gówniane buty powodujące odparzenia, gówniane jedzenie, łazienka w kontenerze obok budynku jednostki (zimą), darcie mordy, ćwiczenia z musztry, totalne debile i patusy dookoła, biegi i marsze bez celu, strzelanie miał raz czy 2 po kilka sztuk amunicji.

No, super ćwiczenia. Tak dużo nauki xD. Stwierdził, że cieszy się że to tylko miesiąc bo
  • Odpowiedz
@bugg: Sprzęt nie odstaje jakoś od innych państw, kurtki membranowe, buty faktycznie mogłyby być lepsze ale o odparzenia ciężko. Jak ktoś nie chodzi to i w dobrych butach ma odparzenia. Jako ciekawostke powiem, że Salevy GTX na sznurowaniach bardziej uciskają niż buty wojskowe. :) Jedzenie to zależy gdzie trafisz. Ja na szkoleniu miałem dobre :) No i zależy od jednostki, ciężko mi powiedzieć gdzie jest kibel, są jednostki po remontach
  • Odpowiedz
@Stemitor: statystyki mówią że teraz zdecydowanie więcej mężczyzn (to wrażliwe pokolenie) popełnia samobójstwa niż mężczyźni wychowywaniu w duchu "męskosci". Także ten, jednak bycie mężczyzna a chłopakiem to dwie różne rzeczy
  • Odpowiedz
@Stemitor: Sam jestem żołnierzem zawodowym i myślę, że po prostu takie stare janusze #!$%@?ą dla zasady, żeby #!$%@?ć jak kiedyś to było i jakimi to komandosami u siebie nie byli na jednostce a jedynie co robili w rzeczywistości to czyścili podłogę szczoteczka do zębów i #!$%@? służby dyżurne lub warty. W tamtych czasach wojsko nie uczyło kompletnie niczego przydatnego.
  • Odpowiedz
@Stemitor:

Przecież to miało na celu nauczenie ich wykonywania debilnych rozkazów

To może zlikwidujmy w ogóle wojsko jeśli sprowadzamy je do wykonywania debilnych rozkazów
  • Odpowiedz