Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że całe pokolenie facetów uczestniczących w poborowym wojsku dało sobie wmówić że to zrobiło z nich „prawdziwych mężczyzn”? Przecież to miało na celu nauczenie ich wykonywania debilnych rozkazów narażających ich życie bez nawet chwili zastanowienia i żadnego sprzeciwu xD

#wojsko #zasadniczasluzbawojskowa
  • 119
  • Odpowiedz
@Stemitor: To jest typowa konsekwencja społeczeństwa opartego na wartości honoru kontra godności - honor jest nadawany przez obserwatorów, godność jest cechą jednostki sama w sobie. Taki konstrukt społeczeństwa wziął się z potrzeby kontroli poczucia własnej wartości w zależności od realizacji celów nie danej jednostki, a rządzącego jednostką - honorowe jest umrzeć za ojczyznę XD
  • Odpowiedz
@Stemitor: Z pewnoscia jest tu kilku Mirkow ktorzy #!$%@? MON i dobrze to wspominaja. Jak idzesz tam z łapanaki bez zadnego celu to tak jak napisał Op jestes tresowany i #!$%@?. Przynajmniej tak było wczesniej. W
ciagu dziesieciu miesiecy "wakacji" na koszt panstwa zrzuciłem kilka kg, poprawiłem kondycje i wydolnosc organizmu, zrobiłem prawko kat.C i uprawnienia na sprzet ciezki. Jedynym minusem o ktorym moge wspomniec to za dobrze wytrenowana głowa
  • Odpowiedz
@Stemitor

@Wiskoler_double No nie było Płatków śniegu tylko chłop się wieszał za stodołą i tyle. Wytłumacz mi co jest „prawdziwie męskiego” w nauce totalnej uległości z poświęceniem swojego życia?


Hmm, statystyki nie wykazują jakiekogolwiek związku samobójstw z zniesieniem poboru do wojska, ostatni był w 2008:
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgcmMIadGEATJeTzfL5zuUfth41H7MFf0p8tEFUt1N0PGdqR06G3yvMjtzwIbwOHiXRyLSmfU5hjjkixfAwjVDWxAPS_jVMAbiGghDfBDceux4NxGHf-37EQI42xPpwFIKIct2Ge-NAt20JLp8EtaiuDEtZM1RDEgXB1nIIvyjdXychABmq49-mmeSii7w/s16000-rw/liczba_samob%C3%B3jstw_w_Polsce.webp
  • Odpowiedz
dało sobie wmówić że to zrobiło z nich „prawdziwych mężczyzn”?


@Stemitor: masz pełno nieudaczników, neetów, przegrywów, dla nich to żadna rożnica i tak #!$%@? robią w życiu
  • Odpowiedz
miało na celu nauczenie ich wykonywania debilnych rozkazów narażających ich życie bez nawet chwili zastanowienia i żadnego sprzeciwu


@Stemitor: dla 80% to jest właśnie przepis jak powinni zachowywać się jako faceci: zamknąć mordę i wykonać polecenie mądrzejszego od siebie.
  • Odpowiedz
@Stemitor: Low iq wylewa się z twoje wpisu przeszkolenie wojskowe uczy cie przeżycia w czasie wojny, samoobrony, obsługi broni, działań taktycznych w warunkach bojowych, szkolenie medyczne, prawne ect. można by wymieniać w nieskończoność. Bez tego w czasie wojny możesz wybiec z pięściami na wroga co najwyżej aje to akurat by do ciebie pasowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
  • Odpowiedz
no jak gdzies na podkarpaciu sie idzie to pewno inni ludzie niż w Poznaniu np ;)


@Simfecstio: Kretyńska uwaga godna trepa, gość z Krakowa miał ćwiczenia gdzieś za Warszawą, no faktycznie może ludzie z Poznania tam też byli... xD
I nie, dobre buty z dobrą skarpetką nie obcierają. Ale jak zimą ktoś każe nawalić pół kilo smaru na buty "bo mają się świecić" to najlepsza skóra nie będzie oddychała, stopa
  • Odpowiedz
A co z ekwipunkiem źle? To ciekawe bo sprzęt jest całkiem ok, teraz nawet nowe hełmy są.


@Simfecstio: Nie pamiętam, nie dopytywałem, ale akurat hełmy były stare i wszyscy #!$%@? na to że WOT biega w nowiutkim sprzęcie, a oni dostali dziurawe kurtki.
  • Odpowiedz
  • 1
Tyle jedzenia że świnia nie przezre


@Simfecstio: No spoko, trafiłeś do jakiejś lepszej jednostki. A co do ilości to co z tego, może być i 2 kg gówna i też będziesz happy bo dużo? xD I jak musisz wpieprzyć to na raz w ciągu 10 minut bo zaraz wymarsz, a kolejny posiłek za 6 godzin? Faktycznie, zdrowo i efektywnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@bugg jak gówna xd dobre i dużo. Ale no tak. W wojsku się je raczej szybko. W wojsku ogólnie się ciągle spieszysz albo czekasz. Możesz wziąć coś na drogę. Ale często jak brałem to nie jadłem bo nie byłem w stanie. Obiad trzymał.

To polecam iść do wot xd

No raczej obowiązuje regionalizacja. Na pewno w przypadku wot. Więc uwaga jak najbardziej słuszna. Ale wykopek obsrany. Jak skarpetka dobra to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@bugg no i jak to marsz bezsensowny xd marsz to podstawowy sposób przemieszczania się wojska xd lekkiej piechoty szczególnie. Czołgiści nie mają marszów. Później ktoś 5 km przejdzie i ma odparzenia bo całe życie przed pc xd
  • Odpowiedz
Też jak szedłem do poboru to twierdziłem że dwa lata wyrwane z życiorysu


@Wiskoler_double: Jak Cię wzieli w kamasze na dwa lata to znaczy że jesteś bez wyższego wykształcenia bo po studiach brali na rok.
Myślę że młodzi ludzie którzy poszli na studia wyszli na tym lepiej niż ty na swoim przestrzeganiu regulaminów. Można np. studiować prawo i wtedy się o regulaminach wie znacznie więcej niż z wojska.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Stemitor Różnica między tobą, a ludźmi, którzy byli w wojsku jest taka, że oni przeżyli to na własnej skórze i ich zdaniem wojsko to szkoła przetrwania i robi z chłopców mężczyzn, natomiast ty nie byłeś nigdy w wojsku, ale jak to przystało na wykopowe standardy, wiesz najlepiej i znasz się lepiej od tych co tego doświadczyli. Typowy wykop jest typowy.
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież to miało na celu nauczenie ich wykonywania debilnych rozkazów narażających ich życie bez nawet chwili zastanowienia i żadnego sprzeciwu xD


@Stemitor: na tym polega wojsko. Wyobrażasz sobie, że wydajesz rozkaz np. ataku, a twoi podwładni zaczynają dyskutować, czy go wykonać? I ci na koniec mówią: #!$%@? się, nie atakujemy_? W idealnym świecie nie ma agresji i wojen. Ale żyjemy tu i teraz, więc jeśli państwo/jego obywatele chcą zachować niepodległość,
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: sensowne szkolenie jest do ogarnięcia w 2 miesiące, 2 lata w perspektywie rozwoju, kariery czy biznesu to szmat czasu i jasno należy stwierdzić że 22 miesiące to zmarnowany czas.
Przecież to 4,5% czasu życia zawodowego które mogło budować majątek, start w życie itd.
  • Odpowiedz