Wpis z mikrobloga

Podostawaliscie DAC7? #!$%@? jakoś liczą chyba bo nic się nie zgadza. Ani kwota ani ilość aukcji. Chyba że te nie opłacone, a wygrane przez kupującego też liczą jako sprzedaż/oplacone bo 30 nie przekroczyłem #allegro #dac7
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PartySzejker: Ta ja własnie dostałem. Wygląda na to, że do sprzedanych zaliczają rzeczy wystawione, a nie faktycznie sprzedane :D Sprzedanych mam jakies 20szt max a wystawionych bylo ok 40 z czego wiekszosc olalem bo sie nie sprzedawala albo poszla na OLX nie allegro :P Część z tego to były też np zwroty wpłaty bo jakiś kupujący się rozmyślił bo czegoś nie doczytał i trzeba było wystawić ponownie :D
Zapomniałeś najważniejszych
  • Odpowiedz
@PartySzejker: Takie coś kiedys na forum allegro moderatorka napisała"

pod uwagę będziemy brali wszystkie opłacone zamówienia na Allegro.pl i Allegro Lokalnie, anulowane zamówienia nie będą odejmowane od limitów.

Ale widocznie teraz jakiś praktykant robił testy na produkcji albo szukają frajerów żeby wyrobić limity :D
  • Odpowiedz
@PartySzejker: @michau507 też dostałem tego maila - a sprzedałem łącznie chyba w tym roku z 8 przedmiotów na allegro lokalnie, na łącznie około 2,5k pln.
Mam wrażenie, że wliczają (tak jak OLX) wygrane/kupione aukcje - to wtedy tak, kupiłem przedmiotów za ponad 3k euro i ponad 30 transakcji.
Na OLX przynajmniej zacząłem dostawać zestawienia zakupów, odkąd sprzedałem pierwszy przedmiot - i tam widać całą historię zakupów...

takze też mam
  • Odpowiedz
@michau507: tak, to samo mi właśnie potwierdził doradca na chacie allegro. Poprosiłem o zgłoszenie błędu do działu serwisowego, sam doradca potwierdził mi, że nie przekroczyłem limitu.

chyba sami nie wiedzą jakie algorytmy wdrożyli...
  • Odpowiedz
@KwadratowyKogut: tym bardziej nic nie sprzedałem wtedy. Poprzednia sprzedaż na allegro to jakiś 2018 rok (i była to kwota rzędu 500zł top). W sumie nic więcej nie sprzedawałem poza te dwa epizody :D
Sprzedałem parę gratów w lutym tego roku, na allegro lokalnie, jak się reklamowali promocją na brak prowizji od sprzedaży.

No i w mailu mówią wyraźnie
  • Odpowiedz
@yacolek: mam ten sam problem. Też dostałem maila i nie ma jak z moich sprzedaży wyliczyć 2k euro lub 30 aukcji. Maja mega coś tam spieprzone.
  • Odpowiedz
@kiruz lecą w kulki i standardowe odpowiedzi
„Zgodnie z dyrektywą DAC7 i projektem polskiej ustawy, będziemy raportować informacje o Panu , jeśli w danym roku kalendarzowym:

zrealizują Państwo minimum 30 transakcji na Allegro lub
poprowadzą Państwo transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.
Przy sprawdzaniu limitu bierzemy pod uwagę liczbę transakcji i wartość sprzedaży na wszystkich Państwa kontach Allegro.”
  • Odpowiedz
@PartySzejker: Wszedlem zapytac o to samo. Ciocia sprzedala jakies stare ksiazki, moze 20 transakcji max. Ani 30 transakcji nie przekroczyla ani 2000 euro a kaza uzupelnic formularz...
  • Odpowiedz
@PartySzejker: czytając założenia do ustawy to właśnie miało się wliczać to co się wystawia, wystarczyło wystawić 20 sztuk czegoś by do limitu doliczali wartość tych wystawionych sztuk, nawet jak sprzeda się zero. Tak też jest przy kontrolach US i twierdzeniach US, że prowadzi się firmę i zorganizowaną sprzedaż
  • Odpowiedz
@PartySzejker: Jak oni w ogole moga liczyc transakcje, ktore nie doszły do skutku? xD Wystarczy wejsc komus w ogloszenia, "kupic" 30 przedmiotow i nie zaplacic. Zarobiles cale nic a beda Cie dyrektywami straszyc i #!$%@? do skarbowki?
  • Odpowiedz