Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Każdy kto dostaje dom lub duże mieszkanie od rodziny czy dziedziczy je ten wygrywa życie i można to porównać w tej chwili do wygrania głównej nagrody w milionerach, porównując to z tymi co do własnej nieruchomości muszą się dorobić sami. Patrzysz sobie na kogoś kto wygrał główną nagrodę w milionerach i myślisz sobie - szczęściarz, ale teraz on jest bogaty. Teraz możesz spojrzeć na wszystkich ludzi co w wieku 20-25 lat dostali mieszkanie, dom od rodziców lub odziedziczyli i możesz spojrzeć na nich tak samo jak na tego gościa co wygrał w milionerach - szczęściarz, ale teraz on jest bogaty. Mając własne miejsce do mieszkania możesz praktycznie żyć sobie na spokojnie na wypłacie minimalnej i o nic się nie martwić, czego nie można powiedzieć o tych samych osobach które muszą walczyć o schronienie z innymi jak w jakiejś walce battle royal.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 17
@zeszyt-w-kratke: To prawda dużo to ułatwiło i pozwala zaoszczędzić sporo kasy.
Oraz bezcenny spokoj dla głowy .

Po drugie łatwo uzbierać na drugie przed trzydziestka, jeśli się dobrze zarabia.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: zależy też jakie mieszkanie i gdzie, na jakiejś wsi to ciężko dom sprzedać. Sam znam przykład że na jednej działce są dwa domy, brama/wjazd współny - no i teraz kto by chciał kupić dom jak obok masz sąsiada, który jest dla Ciebie zupełnie obcą osobą.
  • Odpowiedz
@Klepajro: też właśnie słyszałem takie teksty, w obecnych czasach wysokie zarobki nie grają roli nie ma różnicy czy ktoś zarabia 4k na rękę czy 10k jak ten pierwszy może odziedziczyć dom w dużym mieście to ten drugi mimo że zarabia 10k na rękę o 6k więcej to nie dogoni nigdy tego co już posiada dom, będzie musiał przepalać pieniądze na kredyty zaczynać od mieszkania 40m2 żeby potem sprzedawać i kupować
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke Taka prawda, niestety. Nie ważne, że zarabiasz kilkanaście tysięcy miesięcznie - jeśli nie masz własnej nieruchomości, to byle Mietek na minimalnej krajowej, który wcześniej coś dostał lub odziedziczył jest w lepszej sytuacji od ciebie, niczego sobie nie odmawia i żyje na luzie (mieszkania komunalne też można przy tym uwzględnić)

Chcesz kupić coś fajnego co sprawi ci radość? Może jakieś fajne auto? Nic z tych rzeczy, "morda w kubeł i zbieraj
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke Otóż to mireczku. Ja zarabiam naprawdę dość przyzwoicie jak na polskie warunki ale zawsze wszystko sam.
Chcesz prawo jazdy? Sam. Chcesz na studia? Sam! Mieszkanie? Sam!
Zawsze muszę sobie na wszystko zarobić. Nie ma że boli.
Ludzie którzy dostali nieruchomość są w topce najszczęśliwszych ludzi w Polsce.
  • Odpowiedz
@Klepajro: Ci co mają nie doceniają. Jeszcze się potrafią chwalić jacy to oni zaradni, bo mają auto z salonu albo wakacje na Zanzibarze. No k---a jakby musieli płacić rocznie 20-40k kredytu, to ciekawe czy by się tak rozbijali xD
Mordo, przecież każdy dostaje jakiś dom albo chociaż mieszkanie po babci.
Jak brałem kredyt to kumpel mnie (bez ironii) pytał czemu wziąłem kredyt i czy wiem jaką kupę kasy będę musił
  • Odpowiedz
Po drugie łatwo uzbierać na drugie przed trzydziestka, jeśli się dobrze zarabia.


@cr_7: bardzo łatwo jest dobrze zarabiać przed trzydziestką. Wystarczy tylko poprosić starego o jakąś posadę w jego firmie. Przecież każdy tak może zrobić.
  • Odpowiedz
@cr_7: nie potrzebuję współczucia. Natomiast inni potrzebują żeby tacy ludzie jak ty wrócili na ziemię i nie pieprzyli takich głupot
  • Odpowiedz