Wpis z mikrobloga

Koniec emocji sportowych! Czas na ostatnie podsumowanie #mirkoeuro! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najpierw wyjaśnienie zakładów dodatkowych. Tu weszły dwa pierwsze.
Uznałem, że wspomnienie o dwóch tytułach mistrzów Europy Andresa Iniesty wpisuje się w zakład o komentarzu Szpaka. Ponadto w faulach przodowali piłkarze Premier League (8-6).
Sędzia dodał łącznie 6 minut - to mniejsza wartość niż suma liczby uznanych bramek (3) i żółtych kartek (4). Ponadto Przegrany w dzisiejszym finale Declan Rice (ok. 80%) zaliczył mniejszą skuteczność podań od Rodriego (ok.88%).

Jeśli chodzi o typowanie wyników spotkań finalistów, to spotkania Hiszpanów najlepiej typowali @okretowy_sanitariat i @randybobasek (i oni zdobywają za to po 0,5 punktu), natomiast największego nosa do Anglików miał @Vanlid - on może do "generalki" dopisać sobie dodatkowy punkt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przejdźmy do zakładów rundowych.
Zakład nr 1 - jak najbadziej. W żądnym spotkań nie doczekaliśmy się serii "jedenastek". Jedynego "karniaczka" w ramach meczów strzelił Harry Kane, co oznacza, że celnych było 100% rzutów karnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakład nr 2 - również. W półfinałach to Anglicy byli w swoim meczu najczęściej w posiadaniu piłki (60%), a jak wiemy doskonale finał przegrali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakład nr 3 - tu też Wam się udało (jeśli oczywiście go typowaliście). W żadnym z ostatnich trzech spotkań turnieju nie padła bramka samobójcza - choć gdyby nie "dziwna" interpretacja bramki dla Daniego Olmo w meczu Hiszpanów z Francją to tu byście się wywalili.
Zakład nr 4 - tak. Hiszpanie kończą turniej z ponad 90% skutecznością podań (dokładnie to 90,2%). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychodzi więc na to, że jak chyba nigdy... weszły wszystkie zakłady rundowe! xD Dzięki temu aż 16 punktów może dopisać sobie do "generalki" trzech typerów - @MistrzDarta, @paczus1993 i @galbar! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz - klasyfikacja całej rundy medalowej.
1.-2. @jmateuszj i @lifapek - po 72 punkty (+9 do "generalki")
3. @Sasza23 - 70 pkt (+6)
4. @Rosinante - 64 pkt (+4)
5. @japaapa - 62 pkt (+2)
6.-8. @MrFryteczka, @dymion i @galbar - po 58 pkt (+1,33)
9.-11. @Reiter1906, @Kolczaneiro i @Cukrzyk2000 - po 57 pkt (+0,66)

Jeśli chodzi o zakłady końcowe, to:
W przypadku wytypowania Hiszpanii możecie dopisać sobie 8 punktów do klasyfikacji generalnej, za Anglików - 4 punkty, a za Francuzów i Holendrów - po 1 punkcie.
Klasyfikacja strzelców:
1. Ivan Schranz (Słowacja) - 3 bramki w 334 minuty - nie wytypował go nikt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Georges Mikautadze (Gruzja) - 3/346 (jego typował tylko @tibijczyk_z_edron)
3. Jamal Musiala (Niemcy) - 3/423
4. Dani Olmo (Hiszpania) - 3/431
5. Cody Gakpo (Holandia) - 3/525

Najlepszy astystent:
1. Lamine Yamal (Hiszpania) - 4 asysty
2. Ante Budimir (Chorwacja) - 2 asysty w 122 minuty
3. Alexander Prass (Austria) - 2/164
4. Dennis Man (Rumunia) - 2/266
5. Arda Guler (Turcja) 2/342

Najlepszy bramkarz (najmniej straconych bramek na 90 minut na boisku)
1. Jan Oblak (Słowenia) - 0,46/90 min (2 bramki puszczone)
2. Mike Maignan (Francja) - 0,47/90 min (3)
3. Koen Casteels (Belgia) - 0,5/90 min (2)
4. Diogo Costa (Portugalia) - 0,53/90 min (3)
5. Unai Simon (Hiszpania) - 0,63/90 min (4)

Pewne różnice z klasyfiakcjami z tego wpisu:
https://wykop.pl/wpis/77209485/mirkoeuro-na-pare-godzin-przed-wielkim-finalem-wrz
wynikają stąd, że wtedy dane wziąłem z nieoficjalnego źródła (strony fbref.com), a teraz z oficjalnej strony UEFA. Uznałem, że te drugie będą bardziej wiarygodne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najwięcej na typowaniu zakładów końcowych zyskali:
1. @Roger_Casement - 24 punkty
2.-3. @Mikizord i @Hanakele7 - po 21 pkt
4. @TimeyWimey - 20 pkt
5.-6. @subkonto i @PrawaRenka - po 19 pkt
7.-11. @cyconiusz, @kugii, @ptt_, @randybobasek i @Kryn217 - po 18 pkt.

Po tych wszystkich obliczeniach możemy iść do najważniejszego - klasyfikacji generalnej. Tym razem kolejość pierwszej "10" zaprezentuję... od końca. ( ͡º ͜ʖ͡º)

10. @TimeyWimey - 244 punkty (awans o 19 pozycji)
Stary druh z #mirkomundial (v-cemistrz naszego pierwszego typowania). Długo chował się gdzieś w peletonie, ale brawurowy ostatni dzień (wykorzystany JOKER) oraz świetne typowanie zakładów końcowych dały mu znowu miejsce w czołówce.
9. @Sasza23 - 245 pkt (-3)
W finale wytypował Hiszpanów, ale dopiero po dogrywce... i to go kosztowało utratę kilku pozycji na ostatniej prostej. Mimo to końcówkę może uznać za udaną.
8. @Reiter1906 - 245,66 pkt (+5)
Kolejny gracz z w miarę udaną końcówką (zwłaszcza dzięki JOKEROWI w finale). Kręcił się gdzieś w okolicach 10 miejsca, aż ostatecznie usadowił się nawet wyżej.
7. @Mikizord - 247,5 pkt (+4)
Kolejny beneficjent JOKERA w finale, dodatkowo poprawił sobie wynik świetnymi zakładami końcowymi.
6. @jmateuszj - 254,33 pkt (-1)
Współtriumfator rundy medalowej (za co zgarnął 9 punktów). To jednak nie starczyło na pierwszą "piątkę" z której wypadł, nie mając już możliwości skorzystania z JOKERA.
5. @bolorollo - 257,5 (+7)
Kolejny gracz który zostawił JOKERA na koniec i wyszedł na tym dobrze. Skok do pierwszej "piątki" spoza czołowej "dziesiątki" to coś, co zasługuje na podziw. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. @el_rupert - 258,83 pkt (-1)
Jako jedyny ze ścisłej czołówki nie zostawił sobie JOKERA na koniec - i mimo, że typował tak, jak niemal wszyscy, musi pogodzić się ze spadkiem z podium na ostatniej prostej.
3. @dymion - 273,83 pkt (+1)
Wszedł do czołówki po fazie ćwierćfinałów i mocno walczył o podium... co mu się udało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. @MrFryteczka - 279,33 pkt (0)
Jeszcze miesiąc temu lurkował sobie Wypok zapewne nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że my tu w czasie wielkich piłkarskich imprez bawimy się w typowanie. A teraz - jako zielonka - zagrał na nosie wieloletnim użytkownikom "portalu ze śmiesznymi obrazkami". Przez długi czas był nawet liderem, ale niestety - większość fazy pucharowej jechał na oparach. Dopiero w końcówce włączył "piąty bieg" i w ten sposób obronił się na drugiej pozycji.
1. @okretowy_sanitariat - 290 pkt (0)
Mistrz #mirkoeuro! Jego historia to dowód na to, że wytrwałość popłaca. Pierwszą kolejkę zakończył na początku czwartej "dziesiątki", jednak z każdym dniem zbliżał się do czołówki coraz bardziej. Na zakończenie drugiej był już na 10-tym miejscu, aż w końcu po ćwierćfinałach objął pozycję lider, której nie oddał aż do końca. Dziś - podobnie jak reszta podium - zużył JOKERA na zwycięstwo Hiszpanów w regulaminowym czasie. Zachowawczo zagrał zakłady rundowe, ale nawet bez tego zakończył zabawę z ponad 10-punktową przewagą nad wicemistrzem.

Całej czołówce GRATULUJĘ! ()
Końcowa klasyfikacja - tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bnFtVPkHoqady8-HWu5Mko04Ex-7oVBxwA-wTWS6lIU

No i cóż... na koniec pozostaje mi podziękować Wam wszystkim za udział w zabawie. Ostatecznie przynajmniej jeden typ postawił ponad 1500 użytkowników portalu wykop.pl! Z tej grupy 145 typerów typowało ponad połowę spotkań (czyli 26 i więcej), a 34 - wszystkie! Spośród tej najbardziej zaangażowanej grupy tylko dwójka - @xHaustedd i @serplesniowy - znalazła się poza pierwszą setką "generalki". Na wyróżnienie zasługują również @MistrzDarta i @Kryn217. Pominęli ponad 10 spotkań w typowaniu (ten pierwszy nawet całą pierwszą kolejkę), a i tak znaleźli się w trzeciej "dziesiątce", wyprzedzając wielu częściej typujących graczy! Z kolei @B_r_e_ włączył się się do zabawy dopiero w fazie pucharowej, typując zaledwie 15 spotkań i doczłapał jakoś do pierwszej "100"! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najczęściej typowaliście mecz otwarcia (401 typerów zaznaczyło przynajmniej jeden typ), wczorajszy finał (346) oraz spotkanie naszej #reprezentacja z Holendrami (307) - średnio 189 użytkowników. Największą popularnością z zakładów dodatkowych cieszył się ten z wczorajszego finału o komentarzu Dariusza Szpakowskiego (213 plusów) oraz o Matim Broku wypowiadającym nazwisko Kyliana Mbappe z ćwierćfinału Portugalia-Francja (138).

Ostatni miesiąc był bardzo intensywny dla mnie na Wykopie. Tworzenie dla Was typów, wymyślanie zakładów dodatkowych, dodawanie danych po każdym meczu było męczące, ale i niezwykle przyjemne. Interakcja z Wami pod wpisami i podsumowaniami sprawiała mi ogromną radość. Mam nadzieję, że i Wam towarzyszyła podczas tego turnieju masa pozytywnych emocji - nawet, jeśli nie zawsze się udawało prawidłowo typować. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pragnę wyrazić nadzieję, że zobaczymy się za dwa lata podczas kolejnej edycji #mirkomundial! ()


#mecz #pilkanozna #euro2024
plackojad - Koniec emocji sportowych! Czas na ostatnie podsumowanie #Mirkoeuro! ( ͡° ...

źródło: image

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Dzięki! Mimo, że piłką nożną się obecnie w ogóle nie interesuję (chyba że trzeba wymienić skład Francji z EURO 2000 - mogłabym to zrobić o każdej porze dnia i nocy!), była to dla mnie świetna zabawa i ostatecznie udało mi się zobaczyć swój nick w tabelce we wpisie ()
Dziękuję, że poświęciłeś tyle swojego czasu na ten projekt, chylę czoła!
  • Odpowiedz
@plackojad: ogromne dzięki za zabawę człowiek założył konto specjalnie na Euro a tu taka zabawa i jeszcze udało się być w top 2 coś pięknego () no i Anglia #!$%@? co najważniejsze jeszcze raz dzięki
  • Odpowiedz
@plackojad: Chapeau bas, świetna robota, zabawa była przednia. Dzięki wielkie za organizacje i poświęcony czas, oraz innym uczestnikom za udział i rywalizację do końca. Nie zostało powiedzieć nic innego jak słynne "Koniec mistrzostw, do widzenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plackojad: o moj boże, jednak skończyłem na 11 miejscu (ʘʘ)
Po półfinałach już się pogodziłem z myślą, że 12 to był mój maks xD
No nic, dzięki za zabawę! To dodało trochę klimatu temu turniejowi. Mam nadzieję, że już za cztery lata, nie tylko polska będzie mistrzem świata, ale też ja wygram kolejną edycję #mirkoeuro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
55. miejsce dopiero, ale często grałem jak hazardzista, licząc że zdobędę więcej punktów

Nie pomogło :D
  • Odpowiedz
  • 0
@plackojad dzięki za dobrą zabawę i emocje. Było klawo :) Wnukom będę opowiadał jak w 2024 zdobyłem 5 miejsce w wypokowym obstawianiu Euro ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@plackojad: dzieki za zabawe i mase poswieconego wolnego czasu, po po 1/8 myslalem, ze uda się powalczyc o pierwsza 10, ale jednak potem rng nie bylo po mojej stronie (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@plackojad: Dzięki za świetną robote, jeśli będzie ci się chciało to powtórzyć to od razu zapisuje sie do typowania MŚ 2026. Ze swojej strony powiem że utrzymałem poziom ekstraklasowy - 18 miejsce, not great, not terrible zważając na to ile osób brało udział.
  • Odpowiedz