Wpis z mikrobloga

Chyba mamy dobrego kandydata na dzbana roku. Raz, że rowerkiem nie wolno się poruszać po autostradzie to czego trzeba nie mieć w głowie by to zrobić. Grupa najbardziej narażona ma gdzieś własne zdrowie i bezpieczeństwo za razem wpychać się na drogę gdzie auta jadą 140 to proszenie się o nieszczęście. Zero instynktu samozachowawczego i zero myślenia dla tego uważam iż rowery powinny mieć tablice rejestracyjne plus jakieś egzaminy bo to jest chore co potrafią odwalać #gownowpis #polskiedrogi #rower #rowery #rowerzysci #przepisydrogowe
Lardor - Chyba mamy dobrego kandydata na dzbana roku. Raz, że rowerkiem nie wolno się...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lardor: Masakra co poniektórzy mają w głowach. Kompletni idioci, którzy chyba nigdy nie prowadzili auta po autostradzie skoro nie połączyli kropek czym grozi takie przecinanie pasów na swojej "szosie"
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Deathstroke kolarze to ogólnie stan umysłu ile to razy mi wlecieli zza winkla na przejście dla pieszych na pełnej p-----e prosto pod koła autobusu czy na czerwonym świetle też prosto pod 18 ton. Osobiście jak widzę rowerzystę zawsze używam zasady ograniczonego zaufania bo oni są jak kamikaze nieprzewidywalni
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: Co tu sie o----------o? Ci 2 pierwsi to wyglądają jakby jechali razem i mieli w dupie przepisy.

W życiu takiej akcji nie widziałem na żywo. Natomiast rowerzystów którzy robią dokłądnie to samo co Ci goście to widziałem akurat wielu.
  • Odpowiedz
Natomiast rowerzystów którzy robią dokłądnie to samo co Ci goście to widziałem akurat wielu.


@Darth_Gohan: Tak, to prawda, jednak nie jest to statystycznie niebezpieczny manewr. We Francji są nawet skrzyżowania oznaczone w specjalny sposób, że można przejechać przez nie, na wprost, na czerwonym rowerem pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa.

Większość wypadków z winy rowerzysty to nieustąpienie pierwszeństwa. Większość wypadków powodują osoby starsze. Ponad połowa śmiertelnych wypadków z udziałem rowerzysty to osoby po 60 (połowa z ich winy). Tutaj powinny być kampanie skierowane do osób starszych o uważne zachowanie się na
dybligliniaczek - >Natomiast rowerzystów którzy robią dokłądnie to samo co Ci goście ...

źródło: Screenshot 2024-07-12 163004

Pobierz
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: Nie zgodzę się z tym, że ci w spandexie jeżdżą dobrze. Oni właśnie często wyprzedzają na zakręcie, jadą parami czy to co mnie najbardziej w-----a podjeżdżaja na początek kolejki bo uważają ze rusza szybko. Potem żeby nie rozwalić przerzutek to wolno ruszają xd

Co do metra to w Polsce coraz częściej się go trzymają. W Hiszpanii faktycznie inna kultura. Natomiast w Chorwacji na gazety wyprzedzają.
  • Odpowiedz
jadą parami czy to co mnie najbardziej w-----a podjeżdżaja na początek kolejki bo uważają ze rusza szybko.


@Darth_Gohan: Jadą parami bo mogą. Jeżeli droga ma dwa pasy, jadąc parami nie utrudniają w żaden sposób bo i tak żeby ich wyprzedzić pas na przeciwko musi być wolny. Jazda parami utrudnia ruch na drodze dla rowerów albo na wąskich górskich drogach. Na normalnej drodze z oddzielonymi pasami to bez znaczenia. Jeżeli jedzie ktoś z przeciwka to nie ma miejsca na wyprzedzenie rowerzysty, nie ważne czy jadą parami czy gęsiego. A już szczytem zajadłości jakiejś było jak się wydarł na nas kierowca jadący na przeciwnym pasie że jedziemy obok siebie, na pustej szerokiej drodze w środku lasu. Wariat jakiś... aż zrobił taki niby ruch że niby nas staranuje. Z niektórymi ludźmi jest coś nie tak.

Podjeżdżają na światłach bo tak jest bezpieczniej. Jest nawet specjalny przepis w PoRD który zezwala na skrzyżowaniu i w jego pobliżu jechać rowerem środkiem pasa. Ustawodawca przewidział to dla bezpieczeństwa, chociaż dla kogoś kto jeździ mało rowerem może wydawać się że jest to odwrotnie i że
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: Ty źle zinterpretowałes kompletnie to co napisałem. Mówię o rowerzystach pchajacych się na światłach na drogach rowerowych przed innych rowerzystów. A jazda parami po drogach nie jest zabroniona natomiast jest w wielu wypadkach niezbyt sensowna. Dlaczego?

Bo już nie raz ja jadę za takimi debilami po drodze rowerowej albo zwykłej samochodowej i żeby ich wyprzedzić muszę albo użyć dzwonka albo zwyczajnie pojechać niebezpiecznie ich blisko.

Jak jadą obok siebie na drodze zwykłej dla samochodów i ja jadę na swoim rowerze z naprzeciwka i mnie wyprzedza ktoś autem to wolałbym żeby jednak ci goście jechali za sobą niż obok. Szczególnie, że te drogi niższej klasy nie sa najszersze i mają
  • Odpowiedz