Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie czasami grupy na Facebooku z poradami prawnymi. Ktoś wrzucił post z pytaniem, kto ponosi odpowiedzialność za zalanie mieszkania z powodu wadliwej spłuczki. Oprocz jednego faceta który przytaczał przepisy to ludzie podzielili się na dwa plemiona. Jedni którzy mieszkają w wynajmowanym i drudzy którzy komuś wynajmują. I się przerzucali kto ma płacić XD
#prawo #nieruchomosci #heheszki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nobody32: ja miałem podobną sytuację w moim mieszkaniu które wynajmowałem studentom. Pękł odpływ w brodziku prysznicowym i zalał sąsiadce sufit piętro niżej. Wziąłem wszystko na siebie. Mieszkanie miałem ubezpieczone ale koszty naprawy poszły z polisy spółdzielni. Z mojej polisy przyjechał hydraulik i naprawił brodzik.
  • Odpowiedz
@Nobody32: jak dla mnie jeśli jest WADLIWA spłuczka to roszczenie możesz zgłosić jedynie do jej producenta albo płaci właściciel mieszkania. Z OC możesz skorzystać jeżeli zalanie jest skutkiem działania jej właściciela (uszkodzenie spłuczki) w wyniku którego doszło do zalania. Oczywiście jeśli masz odpowiednie ubezpieczenie mieszkania. Jest też opcja ubezpieczenia od szkód wyrządzanych przez najemców. Ale co ja tam wiem…
  • Odpowiedz
  • 0
@Czekolatka: Jeśli spojrzy się na ustawę o ochronie praw lokatorów to raczej osoba która jest najemcą. Można by się sądzić, że to musiało być zepsute jeszcze przed podpisaniem umowy ale ciężko będzie udowodnić. A spłuczka należy raczej to drobnych napraw. Co innego jakby strzeliła rura w ścianie. Wtedy właściciel.
  • Odpowiedz