Wpis z mikrobloga

Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest dom z bali?

Ma ktoś, ktoś znajomy ma? Jak się mieszka, jak wrażenia?

W opór mi się podobają takie domy. Co prawda w okolicy gdzie się będę budował nikt takiego nie ma, wszystko nowoczesne itp ale to nie problem.

Jakieś opinie, coś?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZwyklyRoman: przed kornikami da się zabezpieczyć więc to nie problem. Każdy ma w domu drewnianą więźbę i korniki nie żrą jej na potęgę

@niegwynebleid Nie chodzi mi o to czy tańsze czy droższe, generalnie ciężko też porównać „lepsze/gorsze” bo każdy ma inne kryteria
  • Odpowiedz
@robertx: Generalnie to obecnie nie dostaniesz pozwolenia na budowę dla takiego domu ze względu na słabe parametry izolacyjności ściany z bali. Musiałbyś to albo od zewnątrz, albo od środka pokryć izolacją (np. wełną) i jakoś to wykończyć. Tak więc z którejś strony musiałbyś pozbyć się widoku bali. Bale odsłonięte z obu stron nie przejdą. Tak więc kwestia tego czy zależy ci na obustronnym widoku bali, czy tylko z jednej strony.
  • Odpowiedz
@robertx pracowalam przy budowie domu z bali. Mial to być dom postawiony w 3 miesiące, ale budowa leci juz 3 rok. Fakt, dom wielki, ale problemy całkiem podstawowe: np. problem ze znalezieniem wykonawcow, np. elektryka, który położy wszytskie obwody. Skończyło się na tym, że inwestor jeździł na szkolenia i sam sobie położył. Oswietlenie - musisz wiedzieć od razu gdzie o jakie oprawy zawisną (nie podtynkujesz).
Problem z osadzeniem okien (nie kazda
  • Odpowiedz
  • 1
@gaga-jaga: Dzięki wielkie za ten komentarz, sporo wniósł. Wychodzi na to że najlepiej wziąć jakąś ekipę która postawi dom od początku do końca, łącznie z hydraulika, elektryką itd. Plan już sprawdzałem nie ma problemu z domem z bali, jedynie muszę mieć czarny dach ale to będzie pasował do drewna. Pęknięcia nie są problemem jeśli nie wiąże się to z gorsza termoizolacją, ale z tego co widzę to wełnę się daje
  • Odpowiedz
  • 1
@robertx Dużo droższe i więcej z nimi problemów. Albo grzyb albo chemia aby zabezpieczyć. Wymagają większego reżimu w wykończeniu, drogich dodatków np. Stylowe lampy, meble z prawdziwego drewna...Wychowałem się w drewnianym domu.myszy, korniki, pająki...wieczna z nimi walka.Teraz buduję z pustaka ceramicznego. Wybieram spokój, im jestem starszy tym cenniejszy jest mój święty spokój. Dom ma być bezproblemowy.
  • Odpowiedz