Wpis z mikrobloga

zauważyłem, że ludzie pokroju #ksiazulo czy wcześniej #ekipa jak tylko zaczęli zarabiać nieco większe pieniądze, to zaraz zaczęli nosić się w jakiś modnych ciuchach typu zwykły t-shirt, ale z logiem za 500 zł, okulary za 2000, jakieś buty z dropów po 5000
serio tak ludzie w naturze mają, że cieszy ich przepalanie kasy na jakieś szmaty czy to po prostu #warszawa
jeszcze jakby ktoś tego od nich oczekiwał, no ale przecież ten książulo testuje po prostu kebsy ( ͡ ͜ʖ ͡)
może sam tym pytaniem wychodzę na głupka, ale nigdy bogaty nie byłem i nie rozumiem tego
może jest tu ktoś kto to potrafi wyjaśnić? ¯\(ツ)/¯
#bogactwo #psychologia #socjologia
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@BrightBeamBuddha Pytałeś o ksążula czy ekipę i się zastanawiasz czemu marketingowa maszynka do trzepania kasy na gówniarzach ostrość w filmiku ustawia na logo. Oni na tym się dorobili. A ci drudzy co ich teraz wymyśliłeś to jak widać target, mają kasę z czego innego a na ekipie się wzorują, przy marżach w fast fashion jeden taki kupując kurtkę sponsoruje tą którą którą ich idol dostał za darmo a firma i tak
  • Odpowiedz
@mmmmmmmmmmmmmm powiem Ci z perspektywy kogoś bogatego - jak masz w c--j hajsu to nie kupujesz tanich ciuchów żeby oszczędzić bo masz w------e na te paręset zeta za koszulkę
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Też zauważyłem ten wzrost poziomu życia. Był Volkswagen, jest Mercedes( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to git, niech się wiedzie, youtubery tak mają - musi być auto typu Mesiek, Audi, BMW, barber raz w tygodniu i odcinanie kuponów( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
serio tak ludzie w naturze mają, że cieszy ich przepalanie kasy na jakieś szmaty czy to po prostu #warszawa


@PustyCzlowiek: Ekipa jest z Krakowa.

To sa youtuberzy, ludzie z showbiznesu, ich wizerunek i to "jak sie nosza" ma znaczenie. Ja akurat przepasci w Ksiazulu nie widze. Styl ten sam, a to ze sobie bluze kupil lepsza bo go wreszcie stac? No spoko.
  • Odpowiedz
może sam tym pytaniem wychodzę na głupka, ale nigdy bogaty nie byłem i nie rozumiem tego


@PustyCzlowiek: ludzie którzy się uczyli mogą sobie kupić ładne rzeczy, biedaki po zawodówkach lub studiach programistycznych - nie. czego tu nie rozumieć?
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: po prostu jak się ma kasę to przestaje się zwracać uwagę ile co w sklepie kosztuje, nie robi Ci to żadnej różnicy. To tak jak dla Ciebie kupić sobie dobrego Snickersa za 3zl, zamiast nieco gorszej p------i Snickersa z biedry za 1.50zl.
  • Odpowiedz