Wpis z mikrobloga

Minął 18. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wypadków śmiertelnych w których zginęło 6 osób.

106 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
112 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
6 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 112 wypadkach zginęło w sumie 118 osób.

W poprzednim roku statystyki po 18. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
94 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
98 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
421 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
5.187 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

72 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
1.307 wypadków drogowych od początku wakacji

79 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
1.463 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
44 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 18. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wyp...

źródło: 1-411243-30

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 113
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Mazowieckie. Wypadek na DW 736 w miejscowości Wola Magnuszewska. W poniedziałek po południu, na drodze w m. Wola Magnuszewska policjant w czasie wolnym od służby jadąc rowerem, został potrącony przez samochód. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować jego życia. W szpitalu zmarł młodszy aspirant Tomasz Dąbrówka - policjant Wydziału Konwojowego Komendy Stołecznej Policji.
2. Mazowieckie. Wypadek na ulicy Mariackiej w Radomiu. 30-latek kierujący citroenem jadąc w kierunku ulicy Limanowskiego potrącił pieszego, który przechodził przez przejście mając zielone światło. 68-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
3. Podkarpackie. Wypadek na ul. Batorego w Rzeszowie. Kierujący motocyklem marki Honda, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie w słup oświetleniowy. Niestety mimo reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować. W wypadku zginął 22-letni rzeszowianin.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Mazowieckie. Wypad...

źródło: wyp1-1140x570

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 32
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 106 po 18. dniu wakacji

W. mazowieckie 15
W. kujawsko-pomorskie 10
  • Odpowiedz
W pojeździe z kobietą podróżowali jej 7-letnia córka oraz 37-letni mąż. Mimo długotrwałej reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.


@Salido: ()
Weź teraz żyj że świadomością, że załatwiłaś swojego męża i ojca swojej córki.
  • Odpowiedz
@Artok: Niestety, ale może sam się załatwił, bo np. nie zapiął pasów.
Miałem taki przypadek, kiedy znajomy z prędkością 40-50 na godzinę zasnął i uderzył w drzewo, samochód pognieciony, do wyklepania. I w tymże wypadku spośród 4 osób znajdujących się wewnątrz pojazdu 3 wyszły bez zadrapania oprócz jego żony, która zginęła na miejscu. Siedziała z tyłu i miała nogi założone na górze przedniego fotela. Przy uderzeniu złożyło ją jak scyzoryk,
  • Odpowiedz
Weź teraz żyj że świadomością, że załatwiłaś swojego męża i ojca swojej córki


@Artok: wiesz, niedawno czytałem o typie, który zaciągnął ręczny w czasie jazdy, bo kłócił się ze swoją babą, która prowadziła. Może tutaj było podobnie.
  • Odpowiedz
@Salido: Nie no dobra, teraz zaczyna to wyglądać dziwnie. Albo policja w wm topi ofiary wypadków albo gołębia na lini Olsztyn - Warszawa zeżarł jastrząb.
  • Odpowiedz
@KomendaGlownaPolicji: możliwe, że brak pasów. Krwotok wewnętrzny i dziękuję...

Moja różowa konsekwentnie nie zapina pasów w mieście. Powtarzam jej, że jak wyje...e w kierownicę to nawet oddechu ostatniego nie zdąży złapać.

Ludziom się wydaje, że "pindziesiontka" to nie prędkość.

Mój argument wtedy to weź biegnij z całych sił w stronę ściany i na niej się zatrzymaj. A wtedy to i tak tylko około 20 k/mh.
  • Odpowiedz
@inrzynier: No i co ze na desce sie swieci? Jak baba prowadzi to z doswiadczenia wiem ze moze byc 20 kontrolek i nie zwroci na zadna uwagi dopoki auto jedzie do przodu. A co do sygnalu to radio głosniej i heja, kojarze cos ze ktos mi mowil ze w Fordzie mu radio sie wycisza dopoki nie zapnie.
  • Odpowiedz