Wpis z mikrobloga

Mirki na placu boju zostały dwa hothatche segmentu B
I nie potrafię się zdecydować na konkretny egzemplarz.
Ktoś z Was ma bądź miał możliwość jazdy tymi modelami? Co byście wybrali? Auto będzie autem daily a nie tylko weekendówką.

Fiesta ST200 2017 vs Clio IV RS Trophy 2017

Za Clio przemawia wydech Akrapovic, tylna para drzwi i trochę automat jeśli na daily

Za Fiestą świetne fotele, ST200 będzie mniej tracić na wartości a do tego auto daje poczucie jedności z kierowcą no i jest w manualu co daje frajdę z jazdy

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #ford #renault
Atypical - Mirki na placu boju zostały dwa hothatche segmentu B
I nie potrafię się zd...

źródło: 1000010285

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

manual i frajda z jazdy to najwiekszy mit 21 wieku stworzony przez upalaczy gruzow z zaspawanym dyfrem


@moglesznamizjednejwazy: i dlatego Porsche przywróciło manuala do najbardziej sportowych modeli?:) a najnowszy model Aston Martina dla entuzjastów to V12 dostępny tylko z manualem?:)

@Atypical: wiem ze srednio w temacie ale brales pod uwage i20N / i30N?
  • Odpowiedz
@Maciuss: Fanom automatów nie przemówisz. Jakiś czas temu napisałem, komentarz, że wolę manuale i nawet skrzynia CVT mnie rozczarowała, so kilka osób się sapało, że jak to nie lubię automatów, na pewno miałem nieprawidłowy automat, muszę spróbować jakiś inny.
  • Odpowiedz
@Atypical:
Brałbym clio, ale oba auta są warte uwagi. Jeździłem megane rs, trochę odizolowany byłem od wrażeń, ale clio powinno być inne. Musisz się przejechać albo brać w ciemno, oba wybory będą dobre.
ile teraz takie zabawki realnie kosztują? wiem, że jest olx, ale masz już coś konkretnego i zakładam dobrego wytypowanego.
  • Odpowiedz
że wolę manuale i nawet skrzynia CVT mnie rozczarowała


@mariecziek: Przecież CVT to najgorszy możliwy wybór xD
Tak jakby kupić neoplana i żalić się, że średnio mu idzie ćwierć mili, ale za to nie ma za grosz emocji xD

i dlatego Porsche przywróciło manuala do najbardziej
tellet - >że wolę manuale i nawet skrzynia CVT mnie rozczarowała

@mariecziek: Przeci...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atypical: dodam jeszcze. auto sportowe powinno (przynajmniej dla mnie) być wiadomo mocne, ale bezpośrednie, trochę siermiężne, takie, że jesteśmy jednością z maszyną i to daje fun, które da się czuć na granicy i umożliwia przejechanie zakrętu na lekkim poślizgu, który jest kontrolowany i jesteśmy wtedy na granicy, ale nie każdy samochód to umożliwia, żeby było bezpiecznie i żeby można to było poczuć tzn. te granice. Chodzi też o jakieś takie
  • Odpowiedz
manual i frajda z jazdy to najwiekszy mit 21 wieku


@moglesznamizjednejwazy: O ile nie masz świetnie działających łopatek przy kierownicy, to automat nie daje nawet 10% tej kontroli nad pojazdem co automat. A dzięki kontroli masz frajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ST200 będzie mniej tracić na wartości


Co to za czynnik jak ktoś Ci go ukradnie albo skasujesz i nie masz na to żadnego wpływu. W myśl powiedzenia myślał indyk o niedzieli. Podziwiam że ktoś w 2024 jeździ autami 3 drzwiowymi (wykluczając że to nie żadna sportówka czy egzotyczne auto). Dla mnie to taki znienawidzony symbol lat 90tych przeciskając się w tych gownach jadąc na wakajki nad morzem
  • Odpowiedz