Wpis z mikrobloga

#przegryw #przemyslenia #pieniadze #pracbaza #rozowepaski #niebieskiepaski #korposwiat

Ja nie wiem, czy to trolling, ale jak czytam tu na wykopie, że co niektórzy twierdzą, że pensja 10 000 netto to nie jest dużo


Dla małomiasteczkowych którzy nie znają życia innego niż klepanie czegokowliek za minimalną to się nie mieści w głowie że 10k to może być mało....

W duzym miescie z żoną i dzieckiem to ze 13k się rozchodzi zanim jeszcze sie wyda na swoje potrzeby.
Dziekco do prywatnej szkoły z wyzywieniem 2,5k. Jak jesteś singlem to pewnie poszerzesz wiedze kursami albo ksiazkami, subskrybcjami, uczelnią etc.
Benzyna do wóch aut prawie 1k
Oplaty za mieszkanie 1,5k + energia za klimę potrafi dowalić.
OC i AC na auta to już jest prawie 10k rocznie wiec prawie 1k miesiecznie.
Dieta ze sklepu czy pudełkowa wychodzą nie tak mocno różnie, jak sie nie kupuje najtańszych rzeczy. Więc żarcie jakieś 4k bez wychodzenia do restauracji.
Zajecia dla dziecka, silownia dla dorowslych, basen z dzieckiem. Kolejne hajsy idą.
Kosmetyki, agd i inne #!$%@? non stop cos dokupic cos sie #!$%@?, wyczerpie, cos naprawic, zaplacić komuś za jakieś drobne uslugi.
Serwisy. Nie wiem czy wiecie ale sprzęty domowe się serwisuje na chacie. To nie jest tak że kupujesz coś i #!$%@?, jest na zawsze.
Serwisy aut.
Kontakty towarzyskie- a to kupic cos komus na urodizny, a to dzień matki tatki babki. A to ktoś odwiedzi i trzeba postawić, a to ktoś zaprosi i nie mozna pojsc z golymi rękoma.
Ceny w duzym miescie są wyzsze niż na wypierdowie.

I zanim pomyslisz "cos bym sobie kupił, albo wywalil na wakajki" to 10k lekko nie ma. Zwyczajnie rozchodzi się na codziennej prozie życia.

Na tomiast 10k to jest duzo jak nic nie wydajesz bo jestes na minimalnej i wydaje ci sie ze jakbys mial 10k to bys był królem życia. Nie był byś.
  • 12
  • Odpowiedz
@Niesondzem: nawet jak usuniesz te bananowe diety pudełkowe i ac i prywatną szkołę dla małego banana to dalej bieda będzie nie oszczędzisz z wypłaty nawet na metr mieszkania
  • Odpowiedz
@Niesondzem to ma nawet nazwę: Nie umiem gospodarować pieniędzmi.
Inna nazwa której nie używa się bo może kogoś urazić: Życie na pokaz albo życie ponad stan.
Pozdrawiam z Koziej dupy 3500 miesięcznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@NoweWytyczne: wedlug ciebie sredniej klasy auto za 80-100k z oc+ ac nie kosztuje ponad 5k rocznie tak?
to widze ze ekspert ubezpieczneniowy tutaj przyszedl
JAk wymienie auto to bedzie 10k rocznie, za jedno. Nie kazdy jezdzi 20letnią ruderą.
  • Odpowiedz
  • 1
Komunikacja: Istnieje szczególnie w dużych miastach.


@Dueil_angoisseus: W Polsce tylko w Warszawie jest metro, a jak nie mieszkasz i nie pracujesz przy nitce to lipa, zostaje auto. Innych środków transportu zbiorowego nie uznaję - to tylko protezy.

Ty chyba własnego auta nie masz bo ja mam OC + AC za 1400 zł a teraz 450 samego OC bo auto służy tylko do dojazdu


@NoweWytyczne @Dueil_angoisseus: Ja płacę
  • Odpowiedz