Wpis z mikrobloga

#przegryw #przemyslenia #pieniadze #pracbaza #rozowepaski #niebieskiepaski #korposwiat
Ja nie wiem, czy to trolling, ale jak czytam tu na wykopie, że co niektórzy twierdzą, że pensja 10 000 netto to nie jest dużo, żeby sobie na luzie żyć to ja się zastanawiam czy ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości, czy o co chodzi.
Jak tylko przeglądam ogłoszenia o pracę np. w swoim gówno powiatowym to 95% to jest najniższa krajowa. Natomiast w wojewódzkim, gdzie studiuję to średnia pensja to 4000-6000 netto.
A tu ludzie narzekają na 10000 zł. Ja nie wiem, wy na wykopie macie ferrari na miejscu parkingowym albo kupujecie 10 kaw dziennie w starbaksie, że dla was ta kwota to mało? Kupujecie wodę z lodowca czy co? Kawior #!$%@? na obiad?
  • 150
  • Odpowiedz
Jest to trolling. I nawet jeśli oni tyle rzeczywiście zarabiają, to oni mają całkowitą świadomość, jak kształtują się zarobki. Dlaczego więc głoszą takie komentarze? Bo to w głównej mierze nowobogaccy rodem z Polski powiatowej z całym ekwipunkiem jej prowincjonalnych kompleksów. Wywodzą się z biedy, gdzie żarli gruz, dlatego teraz strugają paniska, chociaż kapitału kulturowego jak nie mieli, tak nie mają.

Klasyka gatunku.

@Bejro @wrukwiony @Strus @Essology @Corranh
  • Odpowiedz
@mat0707: moim zdaniem to zależy od dwóch rzeczy: czy mieszkasz sam czy z rodzicami.
Oraz czy masz jakieś hobby.
I czy to jest hobby typu sklejanie modeli czy może posiadanie samochodu po jakimś tuningu czy kupowanie innego motocykla co dwa sezony.
  • Odpowiedz
@Felixu ja ci podam miesięczne wydatki w mieście gminnym
Ja robota kołchoz na wsi moja zdalne Warszawa

Mieszkanie hipoteka mini ratka 1200zl aktualnie wakacje kredytowe
Rachunki 650
Jedzenie 1600zl na dwie
  • Odpowiedz
@Rustyyyy

@mat0707: moim zdaniem to zależy od dwóch rzeczy: czy mieszkasz sam czy z rodzicami.

Oraz czy masz jakieś hobby.

I czy to jest hobby typu sklejanie modeli czy może posiadanie samochodu po jakimś tuningu czy kupowanie innego motocykla co dwa sezony.


Też
  • Odpowiedz
@Felixu: kur... jak to pokazuje jak nasze społeczeństwo postrzega niską klasę średnią. Zarabiasz 10k to musisz mieć ferrari. Mnie nawet na kredyt nie stać...
  • Odpowiedz
pensja 10 000 netto to nie jest dużo, żeby sobie na luzie żyć


@Felixu: Wszystko zależy od tego co to znaczy "na luzie żyć".

Dla jednego mieć kąt do spania i na jedzenie i aby się spięło do pierwszego to już ma ten luz.
Drugi dla luzu potrzebuje własnych 100m w nowym budownictwie, auta klasy D/E w jednocyfrowym wieku i zjeść sobie codziennie obiadek na mieście w restauracji i dwa razy do roku wyskoczyć gdzieś za granice
  • Odpowiedz
@mat0707: Dodajmy do tego fakt że polska jest zwyczajnie drogim krajem i okazuje się że 10k PLN może nie wystarczać, pomimo tego że to w zasadzie zachodnie zarobki.
Nie dziwię się OPowi i w sumie gratuluję odwagi za poruszenie tego tematu.
  • Odpowiedz
@Togira_Ikonoka: dlatego wg mnie aktualnie klasa średnia w PL nie istnieje, sam fakt, ze tutaj piszą o tym, że taka kasa to klasa wyższa już o tym świadczy. Ogromne różnice są w życiach/uprzywilejowaniach i dla mnie klasa średnia właśnie to podejście na luzie do podstawowych potrzeb (które wypisałam, NIE że MUSZĘ sprawdzać w gazetkach najtansze promki, żyć od 1 do 1 i obliczać specjalnie każdy wydatek, jednocześnie zastanawiając się czy
  • Odpowiedz
@Felixu zobacz ilu tu jest idiotów co się pakują w leasing za 2000 za #!$%@? SAMOCHÓD. I to żeby jeszcze jakiś ładny. Nie, jeden z miliona suvopodobnych gowien.

Ja mam auto na własność za 12000 bez żadnych rat. Rocznie w niego wrzucam z 2k na eksploatację i tysiaka na OC. Też mi wozi dupę tak samo szybko jak to nowe w lizingu
  • Odpowiedz
@Julka_ACAB_BLM: jak zaczniesz sobie organizować wyjazdy do Japonii co tydzień, to i ci 50k miesięcznie będzie mało xD

A jeszcze dochodzi kupno własnej wyspy, jachtu, odrzutowca... Obowiązkowo też helikopter, żeby się z plebsem nie dusić w korkach...

No i jak tu wyżyć, jak tu wyżyć...

xD
  • Odpowiedz