Wpis z mikrobloga

@jaavi666 co z tymi wahaczami jest nie tak?
3 lata temu byłem w serwisie z f11 z przebiegiem 100kkm i bylem pewien że whaacze z przodu są do wymiany bo zawieszenie jest głośnie jak cholera. Nie wymieniłem bo były idealne, a tłuką tak samo 3 rok xD
  • Odpowiedz
  • 4
@programista15cm to nie jest sportowe auto pod względem mechanicznym, to że to jest niższa limuzyna BMW, to jedno. Mam zawieszenie komfortowe (nie sztywne), opony z dużym profilem jak na to auto (245/45 r18 bez runflat) i 2.0d, więc nie szaleje. Imo powinno spokojnie wytrzymać 60-80k skoro jeden w aso to koszt ok 1300zl brutto, a kupujesz auto za 300k
  • Odpowiedz
to nie jest sportowe auto pod względem mechanicznym


@jaavi666: seria 4 to w założeniu BMW sportowa wersja 3 podobno

więc nie szaleje. Imo powinno spokojnie wytrzymać 60-80k skoro jeden w aso to koszt ok 1300zl brutto, a kupujesz auto za 300k


@jaavi666: a to co innego
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: To też zalezy, generalnie buda sportowa, ale masz różne zawiasy (m pakietowe, zwykłe, adaptacyjne) Opony, pakiety M itp i ten sam model może być mega skrajny - od mega sportowego zawieszenia i prowadzenia gdzie wypadają Ci plomby z zębów, aż po miękki krążowynik

Ja wybrałem 4 ze względu na bagażnik względem serii 3 lub 5, a nie jestem nastawiony na sport, tylko na komfort
  • Odpowiedz
@SuperBasshunters byłem na sprawdzeniu zawieszenia z ewentulaną geometrią. Wsyztsko było jak w podręczniku, a zawiesznie jest po prostu głośne na 19". A samo zawieszenie to m sport (czy jakoś tak, nie chce mi się lecieć po VIN żeby dekodować), to niższe z standardowymi amortyzatorami. Przejechałem od tamtego czasu 100kkm i jest bez zmian.
  • Odpowiedz
@jaavi666: bieda. W panamerze nalatane 120k na kole 21 cali, zero napraw w zawieszeniu, a fura nie ma ze mną lekko.

Mam w planach m4c i takie posty mnie martwią
  • Odpowiedz
Byłem na przeglądzie przed końcem gwarancji i przy przebiegu 45.000 mam do wymiany wahacze z przodu, co prawda serwis zrobi to w ramach gwarancji ale co raz gorsze robią te auta, a niby marka premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaavi666: Tutaj bardziej doszukiwałbym się problemu w twoim sposobie jeżdżenia.
  • Odpowiedz
  • 1
@programista15cm w 4 bagażnik otwiera się cały (liftback) a nie jak w 5 (sedan) i mimo że 5 ma ciut więcej litrów na papierze, to mnie do niej wchodzi jak do 4 i w 4 możesz jeszcze półki zdjąć to masz jeszcze więcej miejsca. Co do 5, nie było fajnej z fotelami komfortowymi wtedy jak szukalem i w podobnej cenie mam dobrze doposażoną 4
  • Odpowiedz